kategorie: A4000, Mediator, Sprzęt
[#1] Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100
Konfig jak wyżej. Gdy łączę się z netem jest frezz Amigi i jedyne co pozostaje to reset.

Zworka swap config na mediatorze założona. Gdy jej nie ma to komputer w ogóle nie widzi x-surfa.

Bawiłem się zworkami window oraz master ale bez rezultatu. Jeśli założę zworkę z2 na x-surfie to karta przełącza się w zorro 2 i wszystko działa choć wolno.

Mam najnowsze sterowniki z 2018 roku.
Dodam jeszcze, że nie mam nawet medtora zainstalowanego. Grzecznie sobie siedzi i czeka na BFG 9060.
Da się to jakoś pożenić?
[#2] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #1

a jaki jest sens miec xsurfa z 10 Mbit zamiast realteka 100mbit w mediatorze?
1
[#3] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #1

jaki buster siedzi w tej A4000 i jak kolega wyżej lepiej to sprzedaj i za 20 zl kup na PCI reszte zostaw na dobrą flaszkę



Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 20:14:07 przez StaszkoZbogdańca
[#4] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@StaszkoZbogdańca, post #3

za 3zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-sieciowa-10100-realtek-pci-rtl8139d
[#5] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #1

Włącz snopdosa przed włączeniem sieci, a może zdąży coś wyświetlić zanim się zamrozi.

Używasz AmiTCP? Na Ppa jest fajny opis konfiguracji.

Mediator jest fajny ale w X-Surf-100 może dołożyć Rapida z USB. Czasem jest chęć na nowinki PCI, a czasem na klasyk i Zorro.

PS. Warto mieć zainstalowanego X-Surfa i RTL. Ja stosuję je zamiennie=edycja dwóch linijek w plikach konfiguracyjnych.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 21:47:19 przez Rafał A-3000
[#6] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Rafał A-3000, post #5

Z tym, że do mediatora tez jest usb.
1
[#7] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@michal_zukowski, post #2

Spieszę z wyjaśnieniami.

Mam od dłuższego czasu kartę x-surf 100 wraz z wpiętym rapid road usb. Jestem bardzo zadowolony z tej karty. Transfer poprzez ftp miałem 1MB/s oczywiście w zorro3. Po wyposażeniu Amigi w mediatora zaczęły się problemy. Karta jest normalnie wykrywana widać ją w show config. Problem zaczyna si po inicjacji karty za pomocą roadshow. Kilka sekund po tym amiga się zatrzymuje, totalny frezz. Snopdos nie pokazie nic ciekawego. Są wczytywane pliki konfiguracyjne oraz x-surf-100.device. No i zwis. Jak przełączce kartę sieciową w z2 to wszystko działa jak należy.

Dlaczego xsurf? Choćby dlatego, że karta nie zajmuje slotu pci. Tandem karta sieciowa i usb zajmuje tylko jeden slot zorro. Kolejnym bajerem jest to,że pod x-surfowym usb działa karta dźwiękowa czego nie da się zrobić na spiderze.

Chciałbym ten problem rozwiązać bo być może wyposażę mój amigę w fast-ata ale obawiam się tych samych problemów.


Niestety nie wiem jak sprawdzić jakiego mam bustera w Amidze. Ktoś podpowie?
[#8] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #7

Fast ata lata w medku
[#9] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #7

Dziwny przypadek.
U mnie na A3000 nie zauważyłem , konfliktów ' X-Surfa ani z mediatorem ani z Firebirdem (Prometeusz).
[#10] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #7

Tak, X-SURF jest naprawdę szybki i wygodny.
Pamiętam, że po USB ciągnąłem 6MB/s, USB w Medku jest cieniutki jeśli idzie o transfer.
Niestety też miałem problem, żeby X-SURF i Medek + CS PPC razem ze sobą współpracowały
W który slot Zorro wkładasz X-SURFa? Próbowałeś slotów zewnętrznych (najbliżej machów MEDKA, lub najdalej od nich)?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 08:43:30 przez BULI
[#11] Re: Amiga 4000 Mediator oraz X-Surf-100

@Wankowicz, post #7

przeczytaj z napisu na układzie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem