kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Nowa karta turbo
Właśnie zainstalowałem nową kartę A630, w sysinfo pokazuje że jest MMU 68030 nie aktywny "note on use" jak go włączyć? Pyt. nr2 po włączeniu Amigi pojawił się komunikat że system zobaczył nowy proc i coś tam coś tam że chyba trzeba coś zmienić w startup-sequence.
[#2] Re: Nowa karta turbo

@Grysia, post #1

brak bibliotek 68xxx.library,
do zassania z aminety
[#3] Re: Nowa karta turbo

@Cezarykl, post #2

MMUlib?
[#4] Re: Nowa karta turbo

@Grysia, post #1

https://aminet.net/package/util/libs/MMULib

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 19:41:05 przez Atryda
[#5] Re: Nowa karta turbo

@Grysia, post #1

jest o tym na stronie produktu nawet link
[#6] Re: Nowa karta turbo

@Dorian3d, post #5

juz nawet Norbert przestal odpisywac...
4
[#7] Re: Nowa karta turbo

@juen, post #6

Bo zemdlał.
1
[#8] Re: Nowa karta turbo

@Grysia, post #1

Ale po co kombinować, pakiet MMU nie jest obligatoryjny, a w rękach nieobeznanych z tematem jest przyczyną wielu problemów.
Jak chcesz aktywować MMU, wystarczy do startup-sequence dodać wpis najlepiej po linijce z SetPatch:
C:CPU FASTROM >NIL:

Dodatkowo w przypadku 030 można włączyć DATABURST, za jednym zamachem, czyli finalnie to powinno wyglądać tak:
C:CPU FASTROM DATABURST >NIL:
[#9] Re: Nowa karta turbo

@BULI, post #8

Ja nie miałem problemu z tym.

Po instalacji Workbencha (3.1.4 i 3.2) doinstalowałem LIBsy dla CPU a później mmu.library. Dla OS 3.1.4 ręcznie a dla OS 3.2 z instalki systemu automatycznie poszło. Wszystko wyświetla prawidłowo w SysInfo.

Skoro taki amator jak ja sobie poradził, to Ty Grysia również dasz radę
[#10] Re: Nowa karta turbo

@tukinem, post #9

MMU libs ma mnóstwo opcji do włączenia i zainstalowania/hakowania systemu- żeby ten pakiet dobrze zainstalować i wykorzystać jego potencjał, najlepiej jest użyć dołączonego instalatora, lub ręcznie, ale zgodnie z opisem w GUIDE.
Analizując twój opisu "instalacji", to nie jestem przekonany, czy te biblioteki poprawnie u Ciebie działaj (czy w ogóle działają, po za tym, że są na dysku).

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 14:38:22 przez BULI
[#11] Re: Nowa karta turbo

@BULI, post #10

Mmu nie instalowałem, tylko skopiowałem do LIBS. Nie wiem na jakiej zasadzie ma działać ale błędów żadnych nie mam a biblioteka widnieje w sysinfo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem