kategoria: A600
[#1] workbench 3.2 na amiga 600?
cześć

czy ktoś z Was ma postawiony workbench 3.2 na amiga 600?

zainstalowałem i krew z nosa....nic nie idzie zrobić taka wolna a mam 600 z 8mb fast i 2mb slow - karta SD jako dysk

KICK hyper ion 3.2. 47.96
[#2] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #1

Nic dziwnego. Szybciej nie będzie na 68000 7mhz. 3.1 Na takim configu również działa bardzo wolno. Pomysł o karcie z cpu 68030. Cudów na tym jednak także nie będzie. ECS to bardzo wolny chipset.
2
[#3] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #1

zmniejsz ilosc kolorow dla ekranu wb :)
[#4] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #1

600 z 8mb fast i 2mb slow

To masz 0 pamięci CHIP? Ciesz się, że się wogóle uruchamia

Fast w Amigach z prockiem 68000 przyspiesza Amigę o 30%? Chcesz szybciej to musisz pożegnać kilka papierków z portfela
2
[#5] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@juen, post #3

przy 2 kolorach to samo :)
[#6] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@snifferman, post #4

pomyliłem 2 mb chip....
[#7] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@Wankowicz, post #2

czyli kolejny pomysł o zmianie kicka na 3.1 i instalacji work 3.1 to też błąd ?????
[#8] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #1

Przy takim konfigu to jedynie WB 3.1. Od biedy 3.1.4 ale bez wodotrysków. Sam się babrałem przed zakupem turbiny z OS 3.1.4 i olewając VisualPrefs i Docka można było całkiem znośnie użytkować. Tyle, że ja wodotryski lubię. Trzeba być wytrwałym przy przesiadce z emulatora do takiej Amigi

Chcesz mieć niedrogo, to wymień kicka na 3.1. Chcesz mieć frajdę z kicka 3.2 to jedynie zakup turbinki.

Takie moje zdanie.
[#9] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@tukinem, post #8

podeślij proszę linka z tą turbinką....

czyli moje fast8mb nakładane na procesor idzie w kubeł i w jego miejsce zakładam to turbo?
[#10] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #9

Tak.

Turbinki są różne. Sam używałem 4MB fastu

1. Masz do wyboru Furię od Lotharek
2. Możesz kupić na stronie Archi-tech trochę tańszą turbinkę ale zapomniałem nazwę. Tam jest też procek 68000 ale podkręcony
3. Na tej samej stronie masz też A630 z prockiem 68030 i MMU oraz 64MB Fast Ram.
4. Kupić jakimś cudem używaną ACA 620 (630)
5. Vampire.

Ja miałem kupić Furię, ale znikła ostatecznie Alle... .pl i kupiłem A630 (patrz punkt 3).
[#11] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@tukinem, post #10

dziękuję bardzo

myślę
[#12] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #11

Ja miałem standardową nie kręconą furię i z w3.1.4 system działał dość dobrze w porównaniu do czystej z dodatkowym ram-em to wręcz rewelacyjnie
[#13] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@slawomir21, post #1

Ja w takiej konfiguracji sugeruje jednak max wb2.1. Pamiętam do dziś jak na configu takim jak Twój instalowałem przez 30 min locale pod wb 3.1.

6800 to słaby wybór. Ani za bardzo w whdload nie da się pograć ani pod systemem tego poużywać za bardzo też nie.
[#14] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@Wankowicz, post #13

Nie przesadzajmy, OS3.1 zupełnie dobrze działa na 68000 7 MHz z fastem. Nie sądzę aby 2.0 dał tu jakieś wymierne przyspieszenie.
2
[#15] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@Wankowicz, post #13

W OS 3.2 locale instalują się od razu przy instalacji systemu.

Myślę, że na Furii i na A630 już można sobie pozwolić na OS 3.2. Sam używam z VisualPrefs i Birdie i jest dobrze. Jedynie czekanie na start Docka frustruje. Nawet już przywykłem do drgawek Interlace'a. Wystarczy pozbyć się jasnych kolorów. Aha od siebie dodam, że przy CPU NoCache będzie wolniej. Więc coś za coś. Z włączonym Cache, z tego co pamiętam, miałem standardowo około 9MIPS, a przy NoCache miałem około 5MIPS.

To jest Amiga, a nie PC z Core I9. Pamiętajcie o tym.
[#16] Re: workbench 3.2 na amiga 600?

@wali7, post #14

Potwierdzam. U mnie działa w porządku. Nie przeszkadza mi że czasem trzeba poczekać na coś. Tak sobie skonfigurowałem aby mieć wszystko pod ręką i nie grzebać niepotrzebnie otwierając dziesiątki szuflad.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem