kategorie: A1200, Mediator, Sprzęt
[#1] AGP to PCI Adaptor efika/mediator
Witajcie.

Efika ma adaptor z agp na pci.

Szukam czegoś takiego na necie i nie ma. Skoro było do efiki to dlaczego nie ma do reszty sprzetów? Przjrzałem ebay,ali,allegro i pusto. Chyba, że ja xle szukam i nie widzę?

Pytam o to ponieważ karty agp są dużo tańsze i lepiej dostępne niż ich odpowiedniki pci.
[#2] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@Wankowicz, post #1

Nie zagłębiałem się w temat, ale AGP to było typowo złącze graficzne, natomiast na PCI było wszystko, tak więc nie wiem czy w ogóle takie coś ma prawo bytu ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1253994.html

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 10:40:28 przez Hubez
[#3] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@Wankowicz, post #1

Pytanie brzmi czy karta AGP plus adapter będzie nadal tańsza niż karta na PCI?

Coś takiego znalazłem: link i link
[#4] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@AmiClassic, post #3

Dałeś linki do bielizny Monsieur...
[#5] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@Wankowicz, post #1

Efika ma adaptor z agp na pci.

Jako wlasciciel Efiki sprostuje, Efika ma adaptor z PCI na AGP.
[#6] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@fazior, post #4

Nie wnikam co Ty tam w ciasteczkach masz , ale mi wyświetla:

[#7] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@Hubez, post #2

AGP to ulepszone PCI - AGP x1 to po prostu PCI 3,3V taktowane 66 MHz, w kolejnych wersjach AGP dodano m.in. transmisję na zboczach sygnału. Jednak z uwagi na fakt, że urządzenie AGP powinno być zgodne w dół (czyli może pracować jako x1), a PCI od wersji 2.2 może pracować w 66 MHz to możliwe jest stworzenie stosunkowo prostej przejściówki.
1
[#8] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@AmiClassic, post #3

Te linki naprawdę nie działają.
2
[#9] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@Wankowicz, post #1

AGP v1.0 to praktycznie PCI
https://www.drive2.ru/b/515321309803053978/
1
[#10] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@Wankowicz, post #8

Mi też wyświetla bieliznęszeroki uśmiech
[#11] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@jaster, post #10

To zaczyna być zastanawiające

Poważniej mówiąc nie wiem co jest tego przyczyną, może brak blockerów w przeglądarce?
Miałem taką sytuację, że jak żona coś u siebie na kompie oglądała a ja miałem wyłączone blockery to dostawałem sporo reklam w temacie tego co ona oglądała.
W każdym razie u mnie te linki które zapodałem działają tak: link
[#12] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@AmiClassic, post #11



Tutaj są dość dokładne zdjęcia: link

A tu link do wątku na forum (po niemiecku): link

Można skontaktować się z autorem i poprosić o możliwość skorzystania z jego projektu. W artykule pisze o udanym zabootowaniu z Radeonem 9200SE (2 strona wątku). Jakby autor się zgodził to pewnie byliby chętni na taką płytkę. Można by zrobić listę (tu i np. na 3dfx.pl).

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 10:40:58 przez zyga64

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 10:41:18 przez zyga64
2
[#13] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@AmiClassic, post #11

Ta strona to zapewne Scam jest:) Po za tym znalazłeś te adaptery gdzieś indziej w Internecie niż tam?
[#14] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@zyga64, post #12

A po co to niemieckie cudo ma podłączone dodatkowe zasilanie? I jakieś zworki, jeśli dobrze widzę? Riser od Efiki był bardzo prosty w budowie.
1
[#15] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@recedent, post #14

Bo ten riser jest bardziej uniwersalny - ze zdjęć wynika, że ustawia się zworkami przerwania PCI które są udostępniane karcie AGP (PCI ma 4 linie przerwań, AGP tylko dwie) i taktowanie magistrali.
Co do dodatkowego zasilania, to sprawa jasna - karty PCI mogą pobierać do 25 W, AGP prawie 50.... chodzi więc o nieusmażenie mobo.
[#16] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@wali7, post #15

Ze złącza dodatkowego zasilania idzie 3.3v, więc rozwiązany jest problem starych mediatorów :)
[#17] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@zyga64, post #16

Ach so... Czyli 12V i 5V są podłączone tylko "dla picu", tak?
[#18] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@recedent, post #17

Być może autor chciał mieć możliwość podpięcia innych napięć w przyszłości... albo zostało mu z prototypu.
Co do 3,3V to sprawa jest jasna - w specyfikacji AGP masz prąd do 6A (najwięcej z linii zasilających), zdecydowanie lepiej pociągnąć to z zewnątrz.
[#19] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@iC-e_Jay, post #13

Być może, ale ten z drugiego zdjęcia widziałem też tu: link (chyba nieaktualne i nie wysyłali do Polski).

P.S. Ten z pierwszego zdjęcia można było kupić bezpośrednio u autora (?)

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 12:38:48 przez AmiClassic
[#20] Re: AGP to PCI Adaptor efika/mediator

@iC-e_Jay, post #13

Jak by ktoś chciał "przydrutować" wrzucam parę zdjęć na zachęte:)






A tu link do wątku na forum (po niemiecku): link


Pinout z tego niemieckiego wątku w pdf: link

1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem