kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 3000 PSU - 220v - 110v
Przeczytałem w wątku na amibay że można bardzo łatwo przerobić zasilacz na 220v, poprzez odlutowanie drutu ze z oznaczeniem 110.



No i ja próbuję zrobić odwrotnie. Przylutować ten drut, aby zamienić zasilacz z 220 na 110. Problem jest w tym, że nie widzę tego kabla, i nie wiem skąd on ma wychodzić. Wie ktoś może? Ma ktoś jakiś schemat albo zdjęcie?
[#2] Re: Amiga 3000 PSU - 220v - 110v

@Ralpheeck, post #1

Przecież w podanym linku jest to pokazane. Na fotce, którą sobie z niego pożyczyłeś też go widać. To ten czarny przewód, który idzie do punktu oznaczonego 110V.

Akurat nie wiem jak to przełączenie jest realizowane w tym zasilaczu. We wszystkich z którymi ja się spotkałem zworka zmieniająca na 110V łączy wejście mostka prostowniczego wysokiego napięcia (wejscie AC) z punktem pomiędzy dużymi kondensatorami filtrującymi.

Daj fotkę swojej płytki zasilacza i poszukaj miejsc oznaczonych 110v. Sprawdź czy idą do opisanych miejsc.

Dodaje fotkę poglądową fragmentu schematu innego zasilacza
[#3] Re: Amiga 3000 PSU - 220v - 110v

@snifferman, post #2

Tutaj są moje zdjęcia. Może nie widać za bardzo, ale tam tego czarnego kable nie ma :(



[#4] Re: Amiga 3000 PSU - 220v - 110v

@Ralpheeck, post #3

A po co miałby być skoro zasilacz jest na 230v?
Z tego co napisałeś chcesz

Przylutować ten drut, aby zamienić zasilacz z 220 na 110.


Chcąc zmienić na 110V musisz ten przewód dodać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem