kategoria: A1200
[#1] Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów
Witajcie!
Poszukuję osób posiadających w/w obudowę i poradą w jaki sposób podłączyć frontowe Ledy (POWER, DRIVE) do płyty głównej A1200. Niestety w zestawie gotowego kabelka nie znalazłem, pozostaje rękodzieło artystyczne. Oryginalna instrukcja wspomina o podłączeniu kontrolek w jednym zdaniu ....
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, pozdrawiam! OK
[#2] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@biax, post #1

Przerabiałem to samo. Power Led podłączyłem po +5V. HDD led nie udało mi się zmusić do działania prawidłowego. Wpinanie do Amigi czy do 39 żyły na taśmie hdd nie dawało prawidłowego rezultatu. Dioda świeciła cały czas a gasła tylko wtedy gdy pracował HDD.
[#3] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@Wankowicz, post #2

Hmmm, widziałem na YT filmiki, gdzie goście mieli spreparowany kabelek. Widać dobrze, bo obie diody pracowały zgodnie z ich przeznaczeniem. Z drugiej strony jest to sprzęt nie tani a instrukcja troszkę z d....No i chyba brak takiego kabelka w zestawie ....
[#4] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@Wankowicz, post #2

BTW. udało Ci się z tym uporać?
[#5] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@biax, post #1

To piny ze złącza panelu LED płyty A1200 nie działają z tą obudową?
Dyski 3,5'' mają czasem piny do LED. Z 2,5'' już gorzej.
[#6] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@Rafał A-3000, post #5

Działają (wg. informacji producenta) oraz filmików znalezionych na YT. Kwestia przygotowania kabelka z jednej strony zakończonego układem pinów jak na płycie głównej A1200, z drugiej zaś układem wtyczki 2x2 (POWER, DRIVE)
[#7] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@biax, post #6

Mam te same kabelki. No nie uruchomiłem tego na IDE. Potem miałem blizzarda ppc z scsi i ledy z dysku scsi podłączyłem bezpośrednio do tych lampek. Czemu IDE nie chciało działać nie wiem. Ale myślałem, że tylko ja miałem taki problem. A tu niespodzianka.
[#8] Re: Checkmate a1500 Plus podłączenie frontowych LED-ów

@Wankowicz, post #7

Szkoda temat odpuścić, tym bardziej, że to powinno działać i działa (wspomniane filmiki).
No nic, spróbuję napisać do producenta, może otrzymam konkretną odpowiedź
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem