kategoria: Karty CF
[#1] pomocy z kartą PROTEC 4GB
cześć

szukam kogoś z wrocławia kto ma stary aparat fotograficzny na kart CF

Moja AMIGA 600 straciła tą kartę bo zamiast wyjmować ją z przejść.CF z amigi wyjmowałem bez....i teraz nie widzi jej amiga, osx, windows - nie mam szans na sformatowanie, jedyna nadzieja stary aparat fotograficzny


w sumie amiga widzi ale nie sformatuje, nie odczyta, nie zrobi nic...

sławek
[#2] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@slawomir21, post #1

A dlaczego aparat? W (prawie) każdym markecie elektronicznym dostaniesz czytnik kart USB (m.in. odczytuje karty CF).
[#3] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@kar78787878, post #2

skoro win i osx nie widzi karty...znaczy że mam czytnik? ....
[#4] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@slawomir21, post #3

Skoro pytasz, to podpowiem Ci: pewnie masz.

Do takich "nieczytelnych" kart idealny jest Disk Genius, ale musiałbyś zakupić pełną wersję. Wiem z autopsji - zczytywałem dane z karty SD.
[#5] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@kar78787878, post #4

nie widzi....

wersja win nie widzi i osx wersja też nie widzi.....nie widzą karty
[#6] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@slawomir21, post #1

jakiej pojemnosci to karta jest ?
bardzo male szanse na odzyskanie danych
[#7] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@HOŁDYS, post #6

nie chcę danych, 3 lata działała, tylko bym chciał sformatować jak się da, PROTEC 4GB jak w tytule
[#8] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@slawomir21, post #7

Jak karta się uszkodziła to i aparat nie pomoże.
[#9] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@mmarcin2741, post #8

Mi się udało kilka padniętch kart uruchomić.

Niesprawną kartę wkładamy do słoika zalewamy izopropanolem i moczymy przez 48h , oczywiście w zakręcony słoiki przywracając ja co jakiś czas .

Suszymy na kaloryferze przez noc i do pewności suszarką do włosów , stukając kartą od strony pionów o stół na którym leży czysta kartka papieru obserwując czy nie wypadają kropelki izo. , wtedy suszymy dalej

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 13:50:31 przez Panstalin2
[#10] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@Panstalin2, post #9

Izopropanol nie przewodzi prądu, także teoretycznie
suszenie jak po wodzie nie jest potrzebne.
Metoda może zadziałać, ale podejrzewam, że
raczej na chybił trafil.
[#11] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@mmarcin2741, post #10

Zadziała jeśli problemem są brudne styki. Pewnie lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie jakiś preparat typu kontakt.
Jak uszkodzona jest logika karty albo coś się "poluzowało" przy SMD to kąpiele nic nie dadzą.
[#12] Re: pomocy z kartą PROTEC 4GB

@slawomir21, post #1

Można sprawdzić, czy diskpart ją wyczyści, ale jeśli uszkodziły się jakieś dane w kontrolerze karty dotyczące organizacji pamięci, to może być jej uruchomienie wręcz niemożliwe bez specjalych narzędzi (jeśli takie są dla kontrolera twojej karty).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem