kategoria: A500
[#1] Amiga 500 biały ekran
Witam Panowie mam dwie Amigi 500 z czego jedna od zakupu szmat czasu lezalala nie uzywana kupilem ja jako zapas , miesiac temu odpalilem gada i zaraz po wlaczeniu bialy ekran , znam sie na elektronice amatorsko plyta wizualnie w stanie wzorowym podstawki jak nowe , podmienione wszystkoe uklady ruchome zero zmian , podmieniony u37 z allegro , bez zmian , emi rezystor r309 nowy 1 ohm i nic , bialy screen , stacja nie zyje na tej amidze klawiatura miga power zapętla sie , gdzie jeszcze szukać?
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 500 biały ekran

@StaszkoZbogdańca, post #1

Czy ten artykuł albo może ten artykuł coś rozjaśnia?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 08:36:29 przez recedent
1
[#3] Re: Amiga 500 biały ekran

@recedent, post #2

Czytałem te artykuły na ich podstawie sie równiez oparłem i bez zmian
[wyróżniony] [#4] Re: Amiga 500 biały ekran

@StaszkoZbogdańca, post #3

A próbowałeś użyć DiagRomu?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 08:43:53 przez recedent
1
[#5] Re: Amiga 500 biały ekran

@recedent, post #4

tego nie próbowałem
[#6] Re: Amiga 500 biały ekran

@recedent, post #4

Kupiłem diagrom zobaczymy czy coś porusze z tematem dzięki za info
[#7] Re: Amiga 500 biały ekran

@recedent, post #4

Pany , uporałem się z białym ekranem i kolejna niespodzianka a mianowicie po dokładnej analizie scieżek od CPU okazało sie że jedna ma przerwę ktoś tam musiał wcześniej maczać sprytne rączki , bo widać ślady ingerencji , sciezka połatana i co ? i teraz zielony ekran , doczytałem że ma to coś wspólnego z ramem pierwsze 256kb , które ramy to piersze 256kb ? mam 3 sztuki takich pamięci DIP w swoich zbiorach z starego komputera z lat 80tych a w Amidze siedzą 4 , które najczęsciej padają ? niestety diagrom dopiero dojdzie w przyszłym tygodniu a sumienie każe mi walczyć bez tego pomocniczego romu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 20:49:17 przez StaszkoZbogdańca
[#8] Re: Amiga 500 biały ekran

@recedent, post #4

Amiga naprawiona , jedna kostka ramu była walnieta komputer przywrocony do zycia dzieki wszystkim za pomoc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem