kategoria: Programy
[#1] Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę
Witam, w dzieciństwie jak amigowałem, miałem sampler stereo który używałem na a500+ i a600. Na jakiejś dyskietce z paczką programów był program umożliwiający nagrywanie muzyki z samplera na dyskietkę. W tym programie ustawiało się próbkowanie, mono/stereo itp. Nagrana dyskietka była samobootująca i wyświetlając pusty czarny ekran albo w jednolitym kolorze grała nagrana muzyka, klawisze myszy zmieniały tempo odtwarzania. Dyskietka była rozpoznawana jako nodos w wb. Niestety nie pamietam nazwy programu, a chętnie bym odświeżył wspomnienia, bo interesuje mnie w jakim to formacie było zapisywane. Na dyskietce można było nagrać ok. 2 min w znośnej jakości albo 50 sekund w najwyższej. Kojarzy ktoś coś takiego ?
[#2] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@kreciolboss, post #1

Pamiętam bo używałem, a to nie był czasem audiomaster?
1
[#3] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@kreciolboss, post #1

Wydaje mi się, że to był program dołączany do któregoś z samplerów. Ponieważ ostało mi się do dzisiaj pudełko po HDP SOUND STUDIO 2 to może być na dyskietce od niego, ale pewności nie ma.
[#4] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@nogorg, post #3

A jednak znalazłem inną prehistoryczną dyskietkę z programami muzycznymi i to może być to



ps: znalazłem też dyskietkę zgraną (chyba) tym programem :)

RecordV4 - Scatman.adf


Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 19:10:56 przez nogorg
4
[#5] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@nogorg, post #4

To dokładnie to, używałem na a1200 ;)
[#6] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@nogorg, post #4

to jest to ! szeroki uśmiech

będę wdzięczny za adf

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2022 19:42:48 przez kreciolboss
[#7] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@kreciolboss, post #6

Ok, wrzucam całą dyskietkę wraz ze zdjęciem nośnika, który z powodzeniem dał radę przetransportować zawartość do 2022 roku. A niby taki noname. Link pewnie podziała do czasu jakichś porządków:
Music_System_Disk_No_1 - Release 1.4.zip

Bonusowo zgrałem z tej dyskietki na YT jeszcze to
4
[#8] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@nogorg, post #7

Nogorg jak ty to wynajdujesz?
Pamiętam że kiedyś wspomniałem o tej niemieckiej gazecie z której wszyscy rypali sample (SoundCheck), i malo kto o tym pamietał, w sieci cisza, a tu nogorg sobie zapisał i znalazł.

Btw, co to za player w tym modzie?
1
[#9] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@Ralpheeck, post #8

Btw, co to za player w tym modzie?
To nie player, tylko 'tracker' Digital Mugician.
[#10] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@AmiClassic, post #9

Szkoda. Szukam jakiegos fajnego malego playera do Dopusa (nie Hippo i nie Eagle), ktory wyswietlaby nazwy wszystkich sampli i fajnie wygladal :(
[#11] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@nogorg, post #4

Jest szansa na ponowne udostepnienie tej dyskietki? Nie można nigdzie znaleźć tej aplikacji Record.
1
[#12] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@kaczor116, post #11

https://chomikuj.pl/kjb666/AMIGA

Jest program "Record" luzem do pobrania ;)

P.S. Aplikacja? Paaaaanie, to zalatuje pecetem... tfu! Precz z nowomową! :P :D
1
[#13] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@karolb, post #12

Jesteś gość, szukałem tego z pół dnia OK
[#14] Re: Program do nagrywania muzyki z samplera na dyskietkę

@kreciolboss, post #1

Ja z bracholem przez sampler zgrywaliśmy z CD do formatu AIFF-ADPCM. I To miało dobrą jakość i na 030 szło normalnie słuchać w stereo i jeszcze grzebać coś w systemie. Ale co to program. Nie pamiętam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem