kategoria: A600
[#1] Gotek zniknął
Kupiłem plipbox i A630, fdd był jako df0 a gotek df1, wszystko przedtem działało, a teraz w boot menu nie widać goteka df1. Jaką może być przyczyna
[#2] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #1

A Gotek jako df0 działa a stacją jako df1 ?
[#3] Re: Gotek zniknął

@Norbert, post #2

Nie, df1 podłączam przez adapter podłączany do gniazda disk driver, może ten adapter padł bo jak podłącze tylko jeden z nich pod płyte to działa i gotek i fdd oczywiście nie w tym samym czasie tylko pojedynczo.
[#4] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #1

A gotek ma jaki firmware? Flash Floppy? Masz PenDrivea włożonego do goteka i wybrany jakiś ADF?
Pokaż jaki masz interfejs dla DF1.

Możesz też sprawdzić inne ustawienie do identyfikacji stacji jeśli masz Flash Floppy

Drive Identification
Amiga hosts expect a drive ID sequence from external and Amiga-high-density drives on pin 34 of the floppy interface when the drive motor is disabled (pin 34 carries the Ready/RDY signal when the drive motor is enabled). In contrast, FlashFloppy's default interface mode (interface = shugart) permanently attaches RDY to pin 34, regardless of motor.

This default behaviour usually works fine:

Drive ID signalling is not required for double-density DF0 operation
External drive enclosures often implement the drive-ID circuitry
A mounted disk image asserts RDY which happens to match the Amiga ID sequence for a double-density drive anyway
However, there are a couple of cases where this default behaviour may not suffice:

Using high-density disk images (1760kB formatted capacity)
Using as an external drive with a passive interface cable, if FlashFloppy does not assert RDY during boot (eg. eject-at-power-on, no USB stick, or too slow to initialise)
In the above cases FlashFloppy can be configured to emulate the drive ID in several ways:

1. Basic identification (any Gotek)
The following line in FF.CFG will force FlashFloppy to emit the drive ID on pin 34 at all times:

interface = amiga
When high-density images are not being used, and when FlashFloppy is being used as DF0 or without problems as DF1-DF3, then the default interface type (interface = shugart) is preferred as this gives more accurate behaviour on pin 34 when the drive motor is on.



Ostatnia aktualizacja: 01.11.2022 19:47:14 przez snifferman
[#5] Re: Gotek zniknął

@snifferman, post #4

Flash flopy, pendrive jest podłączony
[#6] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #5

Powinien Ci działać. U mnie normalnie Gotek jest jako DF0 i nie ma problemu z nim. Nie gryzie się z A630.
[#7] Re: Gotek zniknął

@tukinem, post #6

No tak ale ja chcę żeby mi działał i gotek i fdd, sam gotek jako df0 działa. A plipbox? może on jest przyczyną.
[#8] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #7

weź na goteku wybierz jakiegoś ADFa i przytrzymaj reset na klawiaturze z 10s.

Zmień ustawienie w pliku FF.CFG
The following line in FF.CFG will force FlashFloppy to emit the drive ID on pin 34 at all times:

interface = amiga


Daj fotki interfejsu do którego podłączasz goteka.
[#9] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #7

Tak tylko zapytam, bo sam teraz nie mogę sprawdzić - ale o ile pamiętam Gotek połączony zwykłym interface/kablem do diskdrive ma ustawioną inną"zworkę"... sprawdziłeś to?
może to taka pierdołka psuje Ci krew.
Inaczej jest z interface typu Sakura gdzie całą zworkologię załatwia się na płytce interface, a zworki czytnika mamy w przysłowiowej "pompie".
[#10] Re: Gotek zniknął

@PWS, post #9

Ok ale to mi działało przed instalacją plipbox i a630. Tam są zworki S0 i S1 , ustawione jest na S0

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2022 22:37:50 przez Grysia
[#11] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #10

Ok ale to mi działało przed instalacją plipbox i a630



Tu są fotki przez które podłączam gotek
[#12] Re: Gotek zniknął

@Grysia, post #11

Nie wiem kto wykonał Twój interface ale jest to coś na wzór Sakury od Roman-Workshop(to jest bardzo fajny interface).
Tutaj "zworkologię" wykonujemy na interface (i nie dotykamy zworek czytnika fdd).

OK, jest logo od "Retro Joy" szeroki uśmiech - to dobre wykonanie interface fdd.

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2022 23:11:10 przez PWS
[#13] Re: Gotek zniknął

@PWS, post #12

Wykonanie może i dobre, ale umycie po lutowaniu już nie bardzo.

A ten wtyk to jest DB23 czy DB25 z wyrwanymi dwoma pinami? Może podłączyłeś z przesunięciem? Wtedy mogłeś coś usmażyć, bo na porcie jest 12V
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem