kategoria: A1200
[#1] Problemy z WARP 1260
Zabrałem się wreszcie za instalacje mojego Warpa 1260. Mam jednak problem z kilkoma rzeczami.

Pierwsze to upgrade firmware - chciałem podbić do 1.2 (najnowsze) - jednak nie wiem czy w ogóle mi się aktualizuje (mam USB w FAT32, podłączam przy wyłączonej Amidze, plik w __cswarp, włączam - nie wiem czy się zaktualizowało). Jak w ogóle sprawdzić firmware?

Tutaj mam drugi problem, bo nie potrafię ogarnąć narzędzi warpowskich - na WB 3.1.4 z kickiem 3.1 i wgranym softem do FW1.2 - system mi się wiesza.

Ostatnia sprawa to problem z wgrywaniem Kicków. Wgranie raz mi zadziałało - udało mi się jeden raz wgrać ROM na slot 0 - i system z niego startuje. Ale kolejne próby wgrywania spełzają na niczym. Zatem jak chcę podegrać swój 3.1.4, zamiast 3.1 - to już nie wgrywa...

Macie jakieś pomysły na diagnostykę - albo co mogę robić nie tak?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 11:45:50 przez drsky

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 12:27:12 przez drsky
[#2] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #1

Większość z użytkowników WARP-a robiło wszystko tak jak nakazuje manual dostępny na stronie i problemów nie było.
Kickstarty programują się razem z updatem firmwaru o ile wszystko jest jak wyżej wymieniony manual nakazuje.
Wersje firmwaru pokazuje warpdiag.
Jeżeli warpdiag wyświetla się błędnie potrzeba dostosować czcionki.
No i oczywiście wszystkie pliki udostępniane przez CSLab powinny być wrzucone na swoje miejsce.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 13:00:48 przez Mariodj
2
[#3] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #1

1) ja mialem srogi problem raz, pendrive tylko mrugal, znalazlem inny i update sie zrobil od razu wiec okazalo sie, ze moze byc wybredny i trzeba sprobowac na paru

2) warpdiag i warptool wiesza mi sie niemilosiernie. zasadniczo to dziala raz na iles razy. to jest potwierdzone info u niektorych znajomych, byc moze wczesniejszy firmware byl stabilniejszy...

warpdiag po prostu sie wiesza, ale ma tez inny problem, potrzebuje ekran wiekszy niz 640x256, jesli masz taki to nie uruchomisz go... chyba sie odpali ale okienko bedzie za male i nie pokaze sie zawartosc

warptool wiesza sie przy zmianie taktowania, czasem wiesza sie od razu, czasem zmieni i zawiesi sie amiga po chwili, a czasem zadziala. wiec zmieniajac taktowanie jestem swiadom, ze pewnie bedzie zwis

ostatecznie karta spoko i nie denerwuje mnie to tak bardzo bo taktowanie zmieniam sporadycznie, a to w sumie wszystkie potrzebne opcje w tych dwoch programach. porobilem sobie skroty i uzywam warptoola. zmieniam taktowanie i od kopa resetuje amige :)
[#4] Re: Problemy z WARP 1260

@juen, post #3

A zwiększyłeś stack dla WarpDiaga, bo to zdaje się bywa przyczyną? U mnie bez zarzutu oba toole na OS 3.5 i 3.9.
[#5] Re: Problemy z WARP 1260

@Jacques, post #4

u mnie też na początku się wieszało , zmieniłem zasilacz na ten od jensa i wszystko działa prawidłowo
1
[#6] Re: Problemy z WARP 1260

@Jacques, post #4

Sprawdzę ale to by było arcydziwne zapotrzebowanie na stos :)
[#7] Re: Problemy z WARP 1260

@juen, post #6

Ustaw WarpDiagowi 16384, dobrze pamiętałam zdaje się, daj znać OK
[#8] Re: Problemy z WARP 1260

@Jacques, post #7

PamiętałEm
1
[#9] Re: Problemy z WARP 1260

@juen, post #6

Arcydziwne byloby to wtedy gdyby te toole byly napisane w ASM. A to jest najprawdopodobniej kompilowany kod. Komplikatory maja to do siebie, ze stosu nie traktuja jako czesci programu. Szczegolnie w inicie wykorzystuja stos za pomoca link.w (czasami parokrotnie), tworzac jakies dosc duze tabele itp i potem zwalniaja stos za pomoca unlnk. Nie wiem czy da sie jakos ustawic w komplikatorze, zeby tego nie robily. Piszac w ASM cos podobnego to albo alokujesz potrzebna tymczasowa ilosc pamieci i potem (po wykorzystaniu) ja zwalniasz, albo wykorzystujesz ten sam obszar pamieci programu, najpierw na te dane tymczasowe, a potem na dane programu.
[#10] Re: Problemy z WARP 1260

@juen, post #6

mnie sie nie wiesza :)

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2022 22:18:49 przez QUAD
[#11] Re: Problemy z WARP 1260

@QUAD, post #10

U mnie też działa i nic się nie wiesza OK
[#12] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #1

Zrobiłeś timing fix? Mi płyta głupiała bez tego. Wywaliłem dwa rezystory i dwa kondensatory ze spodu płyty i wszelkie kłopoty jak ręką odjął - komputer stabilny jak skała.
[#13] Re: Problemy z WARP 1260

@QUAD, post #10

zapewne macie stackattack w systemie?
[#14] Re: Problemy z WARP 1260

@perinoid, post #12

Żeby nie było, komputer jest bardzo stabilny - uruchamia się bez problemu, działa po uruchomieniu z kartą.

Przeoczyłem jeden wpis w quickstart guide - aktualizacja kicków musi być z aktualizacją FW. Tak więc podegrałem na USB starszy FW wraz z plikiem config (z 1.08 bodajże - "force-update") i poszło. Romy się wgrały i mam kicka 3.1.4.

Instrukcja jest dość zdawkowa, ja próbuję instalacji kompletnie od zera. Czyli czysty 3.1.4, dograłem MUI, potem IdentifyUsr (najnowsze) oraz wszystkie biblioteki Warpa bez wsparcia dla Picassa96 i próbuję odpalić WarpDiag i warptool. Brak ustawionego stosu - powoduje zwiechę i/lub restart systemu.

Kiedy ustawiam stos na np. 16kb (albo i więcej) - WarpDiag się odpala - wyświetla mi się okno WarpDiagnostic z sekcją Card. Przez chwilę mam informację, że karty nie ma, po czym pojawia się w polu Name: warp1260, a H/W: 1.000 . Pole F/W i wszystko co poniżej jest puste.

"warptool diag" nie wyświetla mi nic - i wisi.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 08:56:02 przez drsky
[#15] Re: Problemy z WARP 1260

@juen, post #13

A jak ostatecznie z WarpDiag, zwiększyłeś stos? Pomogło?
[#16] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #14

Mój też był. Stabilny bez karty a po włożeniu niby się odpalał i nawet mogłem Dooma odpalić - ale po zapełnieniu części rozszerzonej pamięci się wykraczał. Z warptool miałem jak ty a WarpDiag nawet się nie odpalał. Karta pojechała do Cizara na przegląd gwarancyjny - nic nie znalazł. Po usunieciu dwóch kondensatorów i rezystorów z płyty głównej nie ma z nią najmniejszego problemu.
[#17] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #14

Z WarpDiagiem to jest kwestia czcionki z tego co pamiętam, należy ustawić następująco:




Ustaw też odpowiedni stos dla CLI z którego uruchamiasz warptoola, powinien się przestać wieszać podobnie jak WarpDiag.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 10:27:10 przez Jacques
[#18] Re: Problemy z WARP 1260

@juen, post #13

Nawet nie wiem co to jest, więc wątpię
[#19] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #1

Jeszcze to, bo być może wielu to umyka, a warto dołączyć:

https://www.ppa.pl/forum/amiga/42791/kanal-discord-dla-kart-warp-cs-lab-warp
1
[#20] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #14

Kiedy ustawiam stos na np. 16kb (albo i więcej) - WarpDiag się odpala - wyświetla mi się okno WarpDiagnostic z sekcją Card. Przez chwilę mam informację, że karty nie ma, po czym pojawia się w polu Name: warp1260, a H/W: 1.000 . Pole F/W i wszystko co poniżej jest puste.


Też tak miałem, pomaga zmiana czcionki w MUI na mniejszą lub, tak jak w moim wypadku pomogło zwiększenie rozdzielczości ekranu z HiRes na HiRes Laced.
Mój jedyny „problem” z tą kartą jest… Niekompatybilność z moim TV LG 47”,poprostu brak obrazu z HDMI.
Dziś dotarła taśma do miksera audio, modyfikacja na płycie została wykonana wcześniej.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 11:57:55 przez waldiamiga
[#21] Re: Problemy z WARP 1260

@waldiamiga, post #20

Z tego co wiem, dorobienie tej instalacji do miksowania audio obecnie NIC nie da. Nadal dźwięk z Pauli nie będzie domiksowany do wyjścia HDMI - obecny firmware jeszcze tego nie wspiera
1
[#22] Re: Problemy z WARP 1260

@waldiamiga, post #20

Dobra, pomogło: czcionka Helvetica ustawiona w MUI - to podstawa - wraz z Hires Laced. Do tego ustawienia stosu na min 16k i WarpDiag ruszył, pokazując coś co ma więcej sensu :)

Warptool nadal nie działa, ale będę to powoli ogarniać..

Dziękuje za pomoc!
5
[#23] Re: Problemy z WARP 1260

@drsky, post #22

Ok. jeszcze przetestowałem 5 różnyc pamięci USB, jedna załapała i wgrałem firmware 1.2. "warptool" ruszył i w zasadzie wszystko gra jak należy. Myszka i klawiatura USB działają :)

Bardzo wszystkim jeszcze raz dziękuję za pomoc!
4
[#24] Re: Problemy z WARP 1260

@Jacques, post #21

To nic, taśmę i tak wrzucę bo akurat mam do malowania dolny ekran i wrzucenie Ficker-Fixera na chipset, a nie wiem czy później będzie mi się chciało rozbierać Amiśke.
1
[#25] Re: Problemy z WARP 1260

@waldiamiga, post #24

Rozumiem, napisałem żebyś się nie zdziwił, że nie działa
Też mam już wszystkie klocki zebrane by to dorobić, ale wstrzymałem się do czasu wsparcia w FW. Amiga na razie nie skręcona do końca

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 12:48:41 przez Jacques
[#26] Re: Problemy z WARP 1260

@waldiamiga, post #20

Podłączasz się na krótko pod TV? Mi działa tyko właśnie na krótko (też LG ale inny model, 23"). Jak podpinam przez huba HDMI (mam taki "4 wejścia - 2 wyjścia") to obrazu nie ma niestety.
[#27] Re: Problemy z WARP 1260

@perinoid, post #26

Podłączasz się na krótko pod TV? Mi działa tyko właśnie na krótko (też LG ale inny model, 23"). Jak podpinam przez huba HDMI (mam taki "4 wejścia - 2 wyjścia") to obrazu nie ma niestety.

Nie stosuje huba (bo nie mam), zwyczajnie podłączam. Przetestowałem ze siedem kabli HDMI różnej jakości, długości od 150 do 200 cm i lipa. Za radą Juena miałem zanabyć krótki kabel (do 1 m), ale przypomniałem sobie o TV LG 27" na którym to obraz wskoczył od strzała (na kablu od dł. 180cm) i na razie tak zostanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem