kategoria: A1200
[#1] A1200 Warp
Witam kupiłem kartę warp 1200 długo oczekiwałem czy ktoś ma oprogramowanie gotowe bo przy podłączeniu karty przy starcie wiesza się czy ktoś wie jak to rozwiązać przez dodanie sterowników ?
[#2] Re: A1200 Warp

@flumen1, post #1

Rozumiem że chodzi Ci o kartę Warp 1260? Jeśli tak to przeczytaj TO
[#3] Re: A1200 Warp

@flumen1, post #1

To po co ci ta karta wiele osób kupuje a nie umie zainstalować systemu
a wszytko jest w net
1
[#4] Re: A1200 Warp

@Dorian3d, post #3

Dobrze powiedziane. Niektórzy kupują a potem proszą o gotowca systemu ze wszystkim juz poinstalowanym i pokonfigurowanym. Co to za przyjemność kupić i potem nawet się tym nie pobawić i nie rozgryzać samemu, no chyba że się kupuje jako lokatę szeroki uśmiech
2
[#5] Re: A1200 Warp

@Dorian3d, post #3

Nie do konca tak jest jak piszesz.

Wprawdzie instrukcje sa, ale maja zalozenia, np. ze w konfiguracji karty X zadziala Y.

Nie zawsze tak jest, ja np. mam schody z tym.

A “instrukcje w necie” - tak, sa. Ze 20. Nie ma jednego prostego uniwersalnego manuala do WARP.
[#6] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #5

jak to, przeciez jest tylko jeden:

1) http://www.amigawarp.eu/
2) click w download (przejdzie na podstrone)
3) click w download pdf - pobierze http://www.amigawarp.eu/index.php?fdownload=file-warp-quickstart.pdf
1
[#7] Re: A1200 Warp

@juen, post #6

Tam przeciez niewiele jest na dobra sprawe.

Wedlug Ciebie ta broszura wystarczy do instalacji np. OS3.2??
[#8] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #7

ja używam amiga os 3.9

instalujesz system
oraz
Picasso96
pliki do 60
następnie podmieniasz pliki z strony
jak czegoś brakuje to ci wywala co brakuje

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 14:28:28 przez Dorian3d
[#9] Re: A1200 Warp

@Dorian3d, post #8

W teorii.

W praktyce, moj WARP nie widzi mojego HDD z systemem.

I co wtedy? Dupa zbita, skad wezme te pliki?

Wiec nie piszcie ze to oczywiste bo oczywiste jest owszem, w wiekszosci przypadkow, ale nie 100%.
[#10] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #7

A to ma być jakaś specjalna instrukcja instalacji systemu i obsługi Amigi dla Warpowca?
To chyba jednak powinien był kupić The A500 Mini

Poza tym akurat 3.2 zdaje się ma wsparcie dla 060 po wyjęciu z pudełka.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 15:03:00 przez Jacques
1
[#11] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #9

hdd dysku ? ide ?
[#12] Re: A1200 Warp

@Jacques, post #10

A to ma być jakaś specjalna instrukcja instalacji systemu i obsługi Amigi dla Warpowca?


Instrukcja dla osoby nie mającej WinUAE, systemu na CF, HDD (mam ale co z tego) itp.

Założenia:
- A1200
- WARP
- karta CF (czy microSD) goła
- OS3.2 na dyskietkach

Tyle. Problem wielki.

***

Obecnie _prawie_ udało mi się zainstalować OS3.2 na karcie microSD pod WARP.

Niestety karta microSD pod HDToolbox wariuje, nie idzie zrobić sensownej partycji (np. 16 GB + 48 GB). Doszło do tego, że dyskietka Install 3.2 zaczęła na początku instalacji zgłaszać... że dyskietka Install 3.2 jest FULL (!!!).

No to dalej zacząłem się bawić microSD pod HDToolbox.

Efekt: obecnie Amiga się włącza, nie startuje z dyskietki (zawsze startowała), jestem w Early Boot menu od razu, dioda zasilania miga i nie da się użyć myszy.

Jest na to jakaś rada?
[#13] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #12

Ale jak instrukcja warpa ma mieć instrukcje tworzenia partycji i instalacji Amiga os? Może jeszcze jak być wiecznie młodym i zostać bogatym tam dodadzą..

Czyś Ty zbzikowal całkowicie i nie umiesz użyć wyszukaj aby dostać się do tematów walkowanych miliony razy vide jak użyć hdtoolbox by jego błędy nie miały wpływu na partycjonowanie? Co ma kurna do tego warp. Juz chyba nawet Grysia wie jaki file system użyć i maski i jak wklepac rozmiar partycji...
Staniwcze nie dla powtarzania tego samego po raz kolejny, tym bardziej w nie związanych z tym tematach
3
[#14] Re: A1200 Warp

@juen, post #13

Dobra to ponieważ doprowadziłem do tego że HDToolbox widzi mi kartę microSD, poszukam teraz lektury rzeczywiście nie związanej z WARP w zasadzie a informującej o użytkowaniu HDToolbox przy (niestandardowych?) rozmiarach dysku rzędu 64 GB.

Swoją drogą, wiedziałem że HDToolbox świruje w takich sytuacjach, nie podejrzewałem jednak, że aż tak.
[#15] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #12

Ale to jak?
HDToolbox na WB3.2 ze nie obsługuje dużych partycji, mimo ze ta wersja systemu miała to robić ?
[#16] Re: A1200 Warp

@Norbert, post #15

No jak nie obsługuje jak obsługuje
hyh
1
[#17] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #14

stare hdtoolboxy swiruja z partycjami powyzej 4gb, ale swirowanie dotyczy wylacznie paska, wciaz bez problemu odczytasz ilosc sektorow i wklepiesz je recznie przy kazdej partycji :)

ten program jest tak zajebisty swoja droga, ze wciaz do tego sie nadaje. pozostale sprawy jak maxtransfer juz nie sa stricte z nim zwiazane, ale wciaz dzieki niemu bez problemu mozna je ustawic, zrobic partycje pfs3 itd :)
1
[#18] Re: A1200 Warp

@Dorian3d, post #16

Proces instalacji, który w sumie jest dość przyjazny w os 3.2 wciąż nie wyklucza podejścia w oldschoolowy sposób, więc nie dziwię się ze ktoś uzywe hdtoolboxa starego. Ja mam os 3.2 na 3ch sprzętach i na wszystkich wpierw przygotowywałem dyski starym hdtoolboxem :)
1
[#19] Re: A1200 Warp

@juen, post #18

Co to znaczy “stary hdtoolbox”? Na dyskietkach z OS3.2 jest hdtoolbox 2x.
[#20] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #19

nie wiem, ja uzywam starego 40.3

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 21:15:22 przez juen
2
[#21] Re: A1200 Warp

@Dorian3d, post #3

To już nie pierwszy raz, kiedy czytam Twoją wypowiedź, która przeczy amigowemu 100% friendship

Wszyscy wiemy, że jesteś Super Senior Amiga Userem (może nawet we własnym mniemaniu Guru), i właśnie tacy powinni służyć casual userom radą.

a wszytko jest w net
- normalnie copy/paste z forum elektroda.pl
Tu na ppa?
Ciężko mi przejść obok tego obojętnie...

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 09:19:58 przez movin
4
[#22] Re: A1200 Warp

@_DiskDoctor_, post #9

Hej.
Smacznego
link

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 11:39:01 przez neuron55
2
[#23] Re: A1200 Warp

@neuron55, post #22

Przy okazji, widzę że moje stare SCSI Ultrawide na Cyberstormie 3 dalej jest szybsze od 20MB/s na pokładzie WARPA ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem