kategoria: A2000/A3000
[#1] Jaka karta graficzna
Możecie mi dać link gdzie dostanę kartę graficzną jakąkolwiek która by działała z a2000
[#2] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #1

https://shop.mntmn.com/products/zz9000-for-amiga-preorder
[#3] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #1

Picasso II++ https://youtu.be/6nSwYvFbcDg

Trzeba się zgłosić do kogoś, kto ją polutuje. Ja mogę zlutować, o ile uda się znaleźć części, bo z nimi cienko.
Cena wyjdzie dużo niższa od ZZ9000 (ta karta kosztuje sporo, ja dwa lata temu dałem 1600 zł), osiągi oczywiście także będą znacząco niższe... Ale jak na karty dla A2000, to całkiem przyzwoite.
[#4] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #3

przez prędkość A2000 (przeważnie max 030) nie ma sensu brać czegokolwiek szybszego niż Picasso II++/PiccoloSD64. Nie ma sensu także brać czegokolwiek wolniejszego bo to już gradacja w g.
[#5] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #3

Czy wystarczy tylko karta, czy jeszcze trzeba dokupić jakiś flicker fixer czy coś w tym stylu?
[#6] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #3

Byłbym zainteresowany taką kartą, tylko czy jeszcze muszę mieć jakieś dodatkowe urządzenie?
[#7] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #6

Nie, karta wywala obraz na monitor vga.
[#8] Re: Jaka karta graficzna

@Ralpheeck, post #7

no tak, ale ma autoprzełącznik obrazu z flickerfixera/scandoublera więc do ogólnego rozrachunku warto mieć jedno z powyższych
[#9] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #5

lepiej kupić va2000
[#10] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #6

Odrazu dopisze, że jak masz karte RTG, to i tak działa ona tylko w systemie i w grach które ją obsługują. Większość gier z goteków/WHDload działa nadal po staremu przez RGB.
To tak tylko żebyś się nie zdziwił, jak wiele osób :) Dlatego do RTG to w A2K przydałby ci się jeszcze scan-doubler, jak chcesz ogarnąć wszystko przez jedno wyjscie/jeden monitor bez ręczengo przełączania.
[#11] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #6

Tak jak koledzy pisali, zasadniczo karta graficzna nie potrzebuje dodatkowych urządzeń, o ile masz dwa monitory - jeden dla natywnych trybów graficznych Amigi PAL, drugi VGA dla karty graficznej, albo monitor który potrafi obsłużyć oba systemy czyli np. telewizor z wejściem EURO i VGA.
Można też dokupić scandoubler i używać tylko monitora VGA. To jest rozwiązanie optymalne.
Potrzebujesz jeszcze min. procesora 68020 i jakieś 4 MB pamięci fast (jeśli tej pamięci jest 8-9 MB, to trzeba się upewnić, że ta pamięć nie jest typu ZII, bo wtedy karta graficzna w A2000 nie będzie działać).
No i najważniejsze, do czego potrzebujesz kartę?
Bo jeśli do grania, to jak koledzy pisali - stosunkowo niewiele gier będzie potrafiło skorzystać z karty. Karta graficzna, szczególnie w A2000, nadaje się do obsługi systemu (czyli bardzo ładny Workbench w dużej rozdzielczości i z dużą ilością kolorów) i różnych programów użytkowych (programy graficzne, raytracery, czy np. emulator MacIntosha).
[#12] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #3

To ile by u ciebie kosztowałaby karta Picasso II++

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 15:19:53 przez Grysia
[#13] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #12

Pisz na priv, nie piszę takich rzeczy publicznie :)
[#14] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #13

To nie wstyd szeroki uśmiech
[#15] Re: Jaka karta graficzna

@_DiskDoctor_, post #14

Ale tajemnica handlowa ;)


A tak na serio, to ciężko określić. Generalnie składanie tego typu rzeczy trudno traktować w kategoriach zarobku, hobbysta robi coś dla hobbysty. A nakłady zależą od ceny i dostępności układów np. w tym wypadku trzeba zdobyć sprawnego GD5434.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 21:38:44 przez wali7
1
[#16] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #15

Powinny być na utsource.net, tylko wysyłka drogo wychodzi :(
Do Niemiec mają przesyłkę Hermes, która jest sporo tańsza niż FedEx/DHL/UPS.

BTW. Wiesz może jaka jest różnica między: CL-GD5434-J-QC-F a CL-GD5434-QC-EV
(chodzi o literkę J co ona oznacza) ?
[#17] Re: Jaka karta graficzna

@zyga64, post #16

Nie wiem co oznacza literka J.
Co do zakupów w UTSource, to o ile b. wiele rzeczy kupionych u nich było OK (do dziś kupuję), to akurat zakup CL-GD5434 u nich był katastrofą. Kupiłem coś koło 25 sztuk i ŻADEN nie działał poprawnie.
Zrobiłem w tym roku kilka sprawnych kart, ale wszystkie GD pochodziły z TVSatu (kupiłem kilka sztuk wiele lat temu, od dawna już nie mają :( ). Jak na ten moment chyba jedynym pewnym źródłem tych układów pozostaje wylut z działających kart VGA.



Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 10:21:27 przez wali7
[#18] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #17

Ciekawy temat, a wylut z karty Vga PC może być ? Bo też bym zlecił komuś lutowanie. Płytkę mam z zamówienia GBA1000 i kartę VGA PC też się wala gdzieś. Kupiłem, była dawcą 1MB Chip Ram piggyback mod w mojej A600.
[#19] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #17

Chyba Arczi ma jeszcze wyluty: link
[#20] Re: Jaka karta graficzna

@ryshard, post #18

Akurat Picasso II++ z wylutem GD5434 nie robiłem (miałem tylko nowe), ale naprawiałem EGS Spectrum, gdzie kupione "nowe" GD5426 z Chin były kompletnie martwe (dwie sztuki). Kupiłem na ebay kartę VGA z tym chipem, przelutowałem z jednej karty do drugiej i śmiga od pierwszego włączenia.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 11:54:41 przez wali7
1
[#21] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #13

Jak się piszę na priv?
2
[#22] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #20

Wiesz co Wali, dobrze się zastanów.
6
[#23] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #20

Robiłem ze 3 sztuki z wylutami z kart VGA. Kupowane po ~20zł na allegro z tym, że teraz też już ciężko trafić. Wylut czy nie jeśli układ sprawny to bez różnicy. IMHO większe jest prawdopodobieństwo, że wylut będzie ok niż import z aliexpress na dzień dzisiejszy.
Kupowałem zawsze w tvsat, ale się skończyły, jakiś czas temu kupiłem kolejne 3 sztuki i okazało się, że sprzedali mi coś czego już nie mieli na stanie. Zadzwonili, przeprosili, zadeklarowali, że już nie będzie.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 17:06:23 przez Kilos
[#24] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #21

Gościu nie załamuj nas
5
[#25] Re: Jaka karta graficzna

@jaster, post #24

Coraz bardziej mi to zaczyna śmierdzieć trollingiem..
5
[#26] Re: Jaka karta graficzna

@wali7, post #3

Czy byłbyś w stanie zrobić mi taką kartę?
[#27] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #26

Ja ci zmontuje Amige 4000 tylko zaplac mi ze 100k pomysł
[#28] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #26

napisałem Ci na priv
[#29] Re: Jaka karta graficzna

@selur, post #27

Kolumbijskich Pesos ? :) To ja też chcę.
[#30] Re: Jaka karta graficzna

@Grysia, post #1

Serio lubisz irytować adminów i zwykłych użytkowników zakładając kolejne wątki?
Proponuję następne:
- jak zapłacić za kartę?
- ile powinna kosztować karta?
- jak polutować samemu?
- po co mi karta?
- czy xxx to drogo za kartę?
- jak zainstalować kartę?
- zainstalowałem kartę i nie działa.
- gdzie znajdę drivery do karty
- gdzie naprawię kartę?
- czy moja karta jest zepsuta?
11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem