kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Gdzie kupić?
Szanowni Amigowcy! gdzie mogę kupić kartę graficzną Picasso II++ do a2000?
[#2] Re: Gdzie kupić?

@Grysia, post #1

Jak zobaczyłem tytuł postu, od razu wiedziałem, że to Ty szeroki uśmiech

Szukaj w internecie, nie sądzę aby ktoś z forumowiczów sprzedawał.

Czasem się trafia:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/commodore-amiga-karta-graficzna-picasso-ii

Daj ogłoszenie w dziale giełda etc. Grupy na Fb.
1
[#3] Re: Gdzie kupić?

@Hubez, post #2

Autor pyta o inne picasso , to w ogloszeniu to imitacja
Karty graficznej , aga jest szybsze , pewnie ecs rowniez
[#4] Re: Gdzie kupić?

@Grysia, post #1

Pytanie powinno brzmieć, od kogo, bo nigdzie tego nie kupisz.
W rozumieniu, że w jakimś punkcie czy sklepie.
Ja na razie czekam, aż ktoś odkryje dawno zaginiony
magazyn Amig i wtedy bęđę się brał za zakupy szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2022 23:29:03 przez mmarcin2741
[#5] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #3

Autor pyta o inne picasso , to w ogloszeniu to imitacja
Karty graficznej , aga jest szybsze , pewnie ecs rowniez

Możesz rozwinąć o co chodzi? Pytam nieco z ciekawości, a nieco na wypadek gdyby w przyszłości przyszło komuś (mi?) kupić taką kartę.
[#6] Re: Gdzie kupić?

@prz, post #5

Prędkość pamięci na Zorro2 jest wolniejsza niż prędkość Chip w komputerach z Agą. Dlatego pomimo c2p dla pewnych maszyn (040+) lepiej grać w np. Dooma na Aga bo szybciej. Dodatkowo te karty celują w 640x480 więc opadu szczęki raczej nie będzie bo już przy względnie sensownej 1024x768 będą się pocić. Kupić można ale nie ma co za dużo oczekiwać.
2
[#7] Re: Gdzie kupić?

@Hubez, post #2

Czasem się trafia:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/commodore-amiga-karta-graficzna-picasso-ii


12. razy taniej

https://archiwum.allegro.pl/oferta/karta-graficzna-do-commodore-amiga-picasso-2-i10999975321.html
[#8] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #3

Nie słyszałem o kościach AGA do A2000, kości ECS też A2000 nie posiada.
[#9] Re: Gdzie kupić?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Wszystko przez to ,że wystawiono w złej kategorii.
[#10] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #3

Autor pyta o inne picasso , to w ogloszeniu to imitacja
Karty graficznej , aga jest szybsze , pewnie ecs rowniez


Jest to stereotyp i bardzo gruba przesada.
Przede wszystkim, oferuje np. 800x600 czy 1024x768 bez przeplotu, w ludzkim odświeżaniu i chunky pixel. Ma także 16 i 24 bit, może nie w zawrotnych rozdzielczościach, ale ma. Tego żaden amigowy chipset nie zapewni, a w AGowych trybach VGA nawet używalność 256 kolorów jest dyskusyjna. Nic też nie sprawi, by grafika pod emulowanym Makiem przestała być wąskim gardłem, a PII to załatwia.

Do jakiegoś klasycznego zestawu, rzędu 030 i niewielki monitor (CRT), jest to bardzo "proporcjonalna" propozycja.
[#11] Re: Gdzie kupić?

@Hubez, post #9

Sprzedawca na tyle wycenił.

[ Sprzedano przez "Kup teraz" za 41,00 zł ]
[#12] Re: Gdzie kupić?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Ecs denise plus ecs agnus 8372b 2mb chip
Moja Amiga 2000 ma full ecs wlasnie z takim zestawem jak wyżej, gdyby nie zorro 2 , była by wierną kopią Amigi 3000 , tyle lat jestes na forum i nie do konca wiesz co w trawie piszczy , Dacław tak zgadza się , do podniecania sie wysoka rozdzielczoscią co w Workbenchu sie ma nijak do praktyki to tak , ta karta sie nadaje ale najlepiej jak by ikonki były nieruchome wtedy ta karta jest super szybkim potworem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 17:21:37 przez StaszkoZbogdańca
1
[#13] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #12

Nie byłaby wierną kopią Amigi 3000, bowiem w Amidze 3000 jest 32 bitowy dostęp CPU do pamięci chip (do chipsetu oczywiście szyna jest 16-bitowa).

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 18:20:19 przez wali7
2
[#14] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #12

do podniecania sie wysoka rozdzielczoscią co w Workbenchu sie ma nijak do praktyki to tak


Tak, tak, a programy działające w okienkach, jak np. graficzne, edytory tekstu, DTP, muzyczne.... to nie istnieją, tak?

Skąd przybywasz Panie, żeś taki uczony?


[#15] Re: Gdzie kupić?

@wali7, post #13

Zgadza sie ale to nie znaczy ze takiej nie bylo bo ja mam 2000 full ecs z 2 mb chip , pozdro
[#16] Re: Gdzie kupić?

@karolb, post #14

te edytory i te inne cuda wianki byly natywnie pisane do Amigowych rozdzielczosci , nie jestem sceptycznie nastawiony do wysokiej rozdzielczosci w AOS , sam posiadam
Voodoo 3 w jednnym desktopie, ale picasso 2 mialem i naprawde jej nie polecam w oryginale , plus plus jest ok
[#17] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #15

2 MB chip RAM w A2000 jest nadal podpięte do CPU 16-bitową szyną. W A3000 szyna między chip RAMem a CPU jest zawsze 32-bitowa, nawet gdy jest 1 MB chip RAM.
[#18] Re: Gdzie kupić?

@wali7, post #17

Ale to juz Pan napisal
I zgadzam sie z tym , jednak ecs denise plus agnus ecs jest w A2000 mozliwy full ecs i taka ja posiadam , swoja droga dla scislosci mialem kiedys A3000 i byla porywnywalna z sasiednia 2000 o ktorej mowa , zerowe roznice w szybkosci dla oka mimo tych 32 bitow , przy cpu 68030 25mhz w obu Amigach
Pozdro

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 20:10:19 przez StaszkoZbogdańca
1
[#19] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #18

Jak rozmówca nie rozumie, to trzeba tłumaczyć aż zrozumie.
Co zmienia ECS w A2000 poza możliwością użycia 2 MB chip RAM i trybów SuperDenise? Nic.
W A3000 procesor posiada 32-bitowy dostęp do chip RAM, w A2000 posiada 16-bitowy, czyli wszelkie transfery (obsługiwane przez CPU, a nie blitter) do chip RAMu w A3000 są 2x szybsze Jeśli nie wierzysz to sprawdź programem SysSpeed.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 20:28:34 przez wali7
1
[#20] Re: Gdzie kupić?

@wali7, post #19

widze ze robisz pan offtop temat byl o picasso 2 ++ , tak wlasnie chodzi o tryby ecs w A2000 i tylko oto chodzi , full ecs plus 2mb chip z agnusem 8327b ktory jest z plyta rev 6.3 i 6.4 pinowo zgodny i pochodzi z amigi 3000 plus 2 mb chip w odpowiednich kostkach daje sporo mozliwosci w Amidze 2000 przestestowane na wlasnej skorze , caly czas probojesz cos udowadniac o 32bit , ja zanegowalem opinie Pana skolmana ktory twierdzi ze nigdy ecs w A2000 nie widzial to moge mu pokazac , co do szybkosci to sie z Panem zgodzilem miedzy 16 a 32 jednak tylko w testach oko tego nie wychwyci siedzialem z tymi konfiguracjami lata doom gry wszelakie programy graficzne bez roznicy miedzy 32 bity a 16 w tejze 2000 , taki Pic na wode

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 20:41:35 przez StaszkoZbogdańca


Zreszta napisalem wyraznie gdyby nie zorro2 byla by wierna kopia , chyba to juz wyjasnilem na samym poczatku ?? Prawda ?? Chcial sobie pan popisac czy jak ?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 20:43:54 przez StaszkoZbogdańca
1
[#21] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #20

Cóż z tego, że Agnus pochodzi z A3000? Jest on tak samo 16 bitowy jak oryginalny w A2000. Różnic w prędkości nie ma absolutnie żadnych, bowiem szyna chipsetu ECS w A3000 jest dokładnie taka sama jak chipsetu OCS w A2000, dlatego zresztą 8372B z A3000 bezproblemowo działa w A2000.
Różnice szybkości wynikają ze sposobu podpięcia CPU do pamięci chip, zresztą w A2000 nie jest możliwe użycie szyny 32 bitowej do chip RAM, bowiem cała konstrukcja komputera dostosowana jest do procesora z 16 bitową szyną danych (68000). Tak więc po włożeniu chipa ECS działa on z taką samą prędkością jak OCS.
Co do ECS w A2000, to co niby w tym dziwnego? Dajesz albo 8372B w gniazdo, ew. 8375 w adapter, do tego SuperDenise i masz w pełni funkcjonalny ECS. Połowa moich A500 ma full ECS. Ale nie dlatego że jest szybciej (bo nie jest), tylko dlatego, że mogę użyć 2 MB chip RAM.
Co do oftopa, to nie masz racji, bowiem temat był o PicassoII++ (by Georg Braun/Matze), czyli karcie z układem GD5434, a nie z o wiele starszym GD5428 w Picasso II (od Village Tronic). Oftopem są opowieści o Picasso II, bo to zupełnie inna konstrukcja.
Co do ostatniego zdania, że "gdyby nie Zorro II to byłaby wierna kopia" to jest totalna bzdura. Nie jest i nie byłaby, z powodów opisanych powyżej.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 20:49:17 przez wali7
3
[#22] Re: Gdzie kupić?

@wali7, post #21

Alez oczywiscie , zanegowalem ogloszenie z drugiego czy trzeciego posta gdzie bylo wystawione oryginalne picasso , znam plus plus bardzo dobre grafiki , uwaznie czytaj i nie denerwuj sie , wysokie czoło nie przystoi sie unosic wszystkp prawda co napisales ale tylko w teorii w praktyce to malo To daje za to duzo daje ecs i 2 mb chip w tychze Amigach i sofcie


Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 20:57:23 przez StaszkoZbogdańca
1
[#23] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #22

Coraz więcej wątków staje się koszmarem... Człowiek nie nadąża blokowadź.
9
[#24] Re: Gdzie kupić?

@Stoopi, post #23

Dokladnie zawsze trafi sie taki profesor jak kolega wali i swoje racje wtraca bo chce udowodnic cos co wiadomo od 1985 roku


Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 21:37:47 przez StaszkoZbogdańca
2
[#25] Re: Gdzie kupić?

@wali7, post #21

tylko dodam, że PicassoII++ jest raczej kopią PiccoloSD64
2
[#26] Re: Gdzie kupić?

@michal_zukowski, post #25

Bardzo dobra karta picollo i picasso plus plus
1
[#27] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #24

Weź sobie daj na wstrzymanie, bo wypisujesz takie głupoty, że aż zęby bolą.
10
[#28] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #16

.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 08:52:21 przez Krashan
1
[#29] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #24

Jak mi brak argumentow, uzyj argumenty personalne.
4
[#30] Re: Gdzie kupić?

@StaszkoZbogdańca, post #24

Dokladnie zawsze trafi sie taki profesor jak kolega wali i swoje racje wtraca bo chce udowodnic cos co wiadomo od 1985 roku


Jakaś taka chłodna jednostka nam się trafiła, z pogardą dla wiedzy.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem