kategoria: A1200
[#1] Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?
Panowie,

Kupiłem Ami.
Rozkręcam a tam taka kostka zalana jakimś "klejem".
Za co odpowiedzialny jest podzespół i jak bardzo powinienem się obawiać :) ?...

Widać, że nie jest to sprzęt fabryczny. Kość ma oznaczenie SONY CXA1145M 238E64K

Dzięki.



Teraz zauważyłem, że pod spodem też było grzebane:





Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 14:44:04 przez wilkwcieniu
[#2] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@wilkwcieniu, post #1

Wygląda jak pozostałość topnika na bazie kalafoni albo samej kalafoni po lutowaniu. Jest to enkoder obrazu i taki jest tam fabrycznie montowany. Możesz to zmyć izopropanolem albo spirytusem. Powinno się rozpuścić i dać wymyć.

Jak jest ładnie polutowane i nie ma potencjalnycj zwarć, to nie ma obaw. Mniej rozmazane zdjęcia powiedziałby coś więcej.

Obraz RGB i na chinch jest?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2022 15:12:57 przez snifferman
[#3] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@wilkwcieniu, post #1

CXA1145M - wpisz w googlach. Popularny temat.
[#4] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@snifferman, post #2

Jeszcze nie odpalałem.
Wcześniej zawsze wszystko czyszczę.
Sprawdzę po nowym roku.
Liczę, że odpali bezbłędnie.
[#5] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@wilkwcieniu, post #4

Przeważnie jak miałem problem z wyjściem obrazu, to winne były filtry, a nie enkoder. Zrób lepsze fotki po czyszczeniu i obejrzyj dokładnienczy nie ma zwarć.

Sprawdzę po nowym roku.

Będziesz nas tak długo trzymał w niepewności?
[#6] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@snifferman, post #5

Zrobię co w mojej mocy, aby dać cynk wcześniej.
[#7] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@wilkwcieniu, post #6

Na moje oko to ten enkoder ktoś przelutowywał bo trochę za dużo cyny na dolnych nóżkach jest, przynajmniej na tym, nie do końca wyraźnym zdjęciu tak widać. Ważne by sprawdzić czy nie ma zwarć gdzieś na nóżkach. Pozostawienie kalafonii w ten sposób tylko świadczy o "profesjonalizmie" lutowniczego
[#8] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@Madman, post #7

Pozostawienie kalafonii w ten sposób tylko świadczy o "profesjonalizmie" lutowniczego

Może nie działało, więc już nie czyścił tylko sprzedał jako "nie mam zasilacza, nie wiem czy sprawna".🤣
2
[#9] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@snifferman, post #5

U mnie uszkodzony enkoder był przyczyną rozjechanych kolorów w A1200. Wywaliłem go z płyty i kolorki wróciły do normy.
[#10] Re: Wymiana podzespołu na płycie głównej. Co to?

@snifferman, post #8

Obraz nie dzialal,.... probowal wymienic encoder...dalej nie dzialalo... nie wiadomo co przy okazji sie jeszcze popsulo...wiec sprzedal jako stan nieznany...niesprawdzony.... w najlepszym wypadku kondki do wymiany wszystkie.... encoder do wymiany... od razu na nowszy model... i modlitwa ze nic innego nie zjarane..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem