kategoria: CD32
[#1] Projekt Amiga CDTV32
Witam.
Chciałem się pochwalić swoją Amigą CD32.
Miałem dostęp do sprawnej płyty głównej z uszkodzoną obudową, więc zaadaptowałem obudowę odtwarzacza CD.
Wykorzystana obudowa to z Sony CDP-270. Ma identyczny laser jak amiga KSS-150 więc można go użyć.
Dobudowałem płytkę pośredniczącą na adruino. Steruje ona otwieraniem szuflady, zegarem i symuluje pada aby można było używać przycisków na płycie czołowej do odtwarzania płyt CD.
Amiga ma dołożone TF330. Na risterze trzeba było odwrócić gniazdo klawiatury.
Na razie jest to wstępnie złożone do testów.







27
[#2] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Jako wielbiciel CDTV powiem... aleś mi teraz zaimponował Brawo za inwencję!
1
[#3] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

SUPER to wygląda- brawo OKOKOK
[#4] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Przywróciłeś CD32 jej godność :)
[#5] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

klasa Panie brawo !
[#6] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

I to jest bardzo dobra robota!
[#7] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Dobra robota
Taka a'la CDTV-II OK
[#8] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Jestem pod wrażeniem. Świetna robota OK
[#9] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Bardzo fajny pomysł i wykonanie OK
[#10] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Czapki z głów i kapcie z nóg. Rewelacja!
1
[#11] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Piękne.
[#12] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

Ma identyczny laser jak amiga KSS-150 więc można go użyć

Ktoś tu na forum miał popsutą taśmę od lasera. Może kupno tego odtwarzacza CD będzie rozwiązanie. Może nie najtaniej. Cały mechanizm jest identyczny?
[#13] Re: Projekt Amiga CDTV32

@snifferman, post #12

KSS-150 (w przeciwieństwie do wielu innych modeli w dzisiejszych czasach) nadal można bez problemu kupić za niewielkie pieniądze. Uszkodzoną taśmę to miał ostatnio kolega @Rafał A-3000, ale w CDTV, to jest inny laser. Chyba, że chodzi o inny wątek...

Jeśli chodzi o projekt CD32 to bardzo fajnie to wyszło, soundbar od DELLa też robi robotę.
[#14] Re: Projekt Amiga CDTV32

@Kilos, post #13

Tak, mój błąd. Zmylił mnie dopisek TV.
[#15] Re: Projekt Amiga CDTV32

@Kilos, post #13

Kss-150 można tanio kupić z tym że to loteria bo to chińskie podróbki. Ja kupiłem z pewnego źródła nowy, choć ten z napędu CD też działa. Mogę odsprzedać, mam trochę gratów z tej modyfikacji, np Pro-module (uszkodzone po rozlaniu baterii).
Przy napędzie problemem była krótka tasiemka (nie do dokupienia, ze względu na nietypowy rozstaw 40x1,26mm), ja wymieniłem złącza na takie gdzie da się zastosować zwykła taśmę.
[#16] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #15

W sumie ten CDP-270 to łazi koło 100-150 zeta można iść w drugą stronę kupić CDP-270 żeby wymienić laser w A32.

Projekt elegancki - bardzo dobrze to wyszło.
mógłbyś zapodać na jakie złącza wymieniłeś ?


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 15:10:58 przez nekroskop
[#17] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #15

Kss-150 można tanio kupić z tym że to loteria bo to chińskie podróbki

Nie tyle podróbki co po prostu sprzedają stary crap z demontażu z wypalonymi diodami.
Pół biedy jeśli to taki KSS-150 za 70 zł, ale spróbuj kupić jakiś pick-up do Minidisc-u na przykład za który liczą sobie już grubo, a jest to takie same truchło, które może nawet działać, ale niezbyt długo.
[#18] Re: Projekt Amiga CDTV32

@nekroskop, post #16

Złącza AMPHENOLA,
https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/20szt-TMM-4-0-26-1-Socket-DIP-1.27mm-26Way-THT-AMPHENOL/29568
https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/20szt-TMM-1-0-26-1-Plug-IDC-1.27mm-26Way-THT-AMPHENOL/29565

Nowy napęd Kss-150 kosztował niecałe 100PLN, nie mogą jakoś na szybko znaleźć linku.
[#19] Re: Projekt Amiga CDTV32

@pabelo76, post #1

I taka Amige to ja rozumiem OK
1
[#20] Re: Projekt Amiga CDTV32

@Phibrizzo, post #19

Będzie jakaś limitowana edycja wypuszczona na rynek? Poszło by wszystko jeszcze przed wystawieniem aukcji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem