kategoria: A500
[#1] Amiga 500+ problem RGBtoHDMI
skaczący obraz jak na filmiku

https://youtube.com/shorts/LXHt-aFW36o

do tego kupiłem przejściówkę:
https://allegro.pl/oferta/rgb2hdmi-amiga-500-12982676690?snapshot=MjAyMi0xMi0xNlQxMTozNjo1MC42NDVaO2J1eWVyOzMzZjU4OTI1OWIzMDM2MDJlNGEyNDIxOTY2NzZiODU1NmIyNDMwN2E0YWE5YzIzMmI3ZjljNjM0NjI3Nzg2ODI%3D

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 13:47:55 przez Kaktus
[#2] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #1

tam ustawiasz zworka pod spodem



Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 13:50:19 przez Dorian3d
[#3] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Dorian3d, post #2

Właśnie nie mam tej zworki a potrzebuje taki w bok adapter bo nie zmieści się w dół bo mam kartę turbo

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 13:50:42 przez Kaktus
[#4] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #3

to taki jak na foto
jak nie masz to w ustawieniach
[#5] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Dorian3d, post #4

czyli? więcej info potrzebuje temat jest dla mnie świeży
[#6] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #1

Wydaje mi się że powód jest widoczny na ekranie: No Sync detected.
Jak masz to sprawdź z inną denise, sprawdź czy nie zagięła ci się nigdzie nóżka, spróbuj też oczyścić nóżki układu np pędzelkiem z włókna szklanego
1
[#7] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #5

naciśnij guzik na tym interfejs pokarze się menu
[#8] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Dorian3d, post #7

właśnie ten guzik klikam i nic nie wyskakuje. Może popsuty jest ten scalak. Albo ta płytka jest do 500 a ja mam 500+ i tam jest superdenise


Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 14:25:16 przez Kaktus

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 14:33:27 przez Kaktus
[#9] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #8

Albo ta płytka jest do 500 a ja mam 500+ i tam jest superdenise
-nie ma to żadnego znaczenia, adapter jest przystosowany do każdej A500, podejrzewam, że w CDTV też działa. Są dwie możliwości - uszkodzony układ xilinx(źle polutowany etc.), lub złe wgranie softu. Przycisk chyba powinieneś trzymać wciśnięty podczas uruchamiania Amigi. Poza tym, powinna być obsługa jednoprzyciskowa softu, jeżeli nie ma, to chyba wgrany zły. Te "chyba" dlatego, że dawno tego nie uruchamiałem. Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą, powinien wiedzieć co sprzedaje.
[#10] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@AD99, post #9

a ma ktoś linka do sprawdzonego softu?
[#11] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #10

Też wczoraj z tym walczyłem problemem była karta ,pomoglo formatowanie pod diskpartem
[#12] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@yogus1982, post #11

formatowanie nie pomogło... zmiana karty też nic nie dała. Chyba zostaje kupić inną podstawkę pod denisa. Nie działa mi ten guzik.
[#13] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #12

musisz ustawić w pliku profilu wyświetlania - obsługę jednym przyciskiem, a nie jak to jest domyślnie trzema.
Info gdzie znaleźć plik konfiguracyjny jest na githubie projektu.
[#14] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@MariuszK, post #13

A nie ma gdzieś do ściągnięcia już skonfigurowanego wsadu do pi0? Nie znam się na programowaniu a nie jestem pewny komponentów... nawet jak dobrze poustawiam choć nie wiem gdzie ręce wsadzić to i tak nie będę pewny czy coś popsute czy konfiguracja zła.
[#15] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #14

ok, czyli rozumiem, że nawet readme nie czytałeś...
Na to już nie pomogę...
Szukasz "gotowca", ale wydaje mi się że szybciej skopiujesz pliki na kartę sd i zmienisz jeden parametr w konfiguracji.
1
[#16] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@MariuszK, post #15

Szkoda... niestety nie mogę tam nic doszukać... jakas mała podpowiedź?
Nazwa pliku do edytowania?
[#17] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #16

Pisałeś do sprzedawcy? Bo na twoim miejscu, to jest to, co bym zrobił w pierwszej kolejności.
[#18] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@AD99, post #17

Tak ale nie odpisuje.
[#19] Re: Amiga 500+ problem RGBtoHDMI

@Kaktus, post #18

Sprawa się wyjaśniła.
Przyczyną tego wszystkiego były nie dolutowane wszystkie goldpiny. Pewnie były jakieś zimne lutu.
Teraz wszystko śmiga aż miło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem