[#1] Prometheus PCI USB
Może mi ktoś podpowiedzieć jak uruchomić USB pod Prometeuszem ? podobno działają karty na NEC-u pod openPCI.library , ale za diabła nie mogę tego uruchomić PRMSCAN ciągle pokazuje Board driver: NONE ..
Ma ktoś działające USB na Promku ?
[#2] Re: Prometheus PCI USB

@lukzer, post #1

Też miałem problem na Firebirdzie ale w końcu się udało. Pomogła instrukcja z działu hardware PPA.
[#3] Re: Prometheus PCI USB

@Rafał A-3000, post #2

a jaką masz karte USB ? pamiętasz może na jakim chipe ? ew. jakie device id podaje PRMSCAN ?
[#4] Re: Prometheus PCI USB

@lukzer, post #3

Nie pamiętam ale sprawdziłem: NEC D720101F1.
Ktoś z PPA nawet je progeamuje i mówił, że z innymi to nie działa.
[#5] Re: Prometheus PCI USB

@Rafał A-3000, post #4

Panowie, czy komuś udało się uruchomić Sound Blastera na Firebird/Prometheus pod AmigaOS 3.2 i ma do tego sterownik pod openpci?

Widzę, że na stronie http://bvernoux.free.fr/DevPCI.php był kiedyś do ściągnięcia w dziale "Sound card driver", ale to już chyba historia...

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 16:56:58 przez Robo_G
[#6] Re: Prometheus PCI USB

@Robo_G, post #5

Jeśłi chodzi o USB to używałem spider.device. Nie próbowałem z openpci.
[#7] Re: Prometheus PCI USB

@Rafał A-3000, post #6

jak chcesz korzystac ze spider.device skoro ono jest dla mediatora?
[#8] Re: Prometheus PCI USB

@michal_zukowski, post #7

No to już się pogubiłem ale na pewno używałem USB na:
Rapidzie z X-Surf-100,
Mediatorze
i na Firebirdzie.

Teraz nie mam Firebirda tylko oryginalny daughterboard z X-Surf-100 ale w katalogu mam tylko spider i rapid.
[#9] Re: Prometheus PCI USB

@Rafał A-3000, post #8

działa przez OPENpci
link

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 20:36:59 przez Dorian3d
[#10] Re: Prometheus PCI USB

@michal_zukowski, post #7

No właśnie o to chodzi, że nie mam mediatora a firebirda, a więc z tego co wiem muszę korzystać z openpci.library (pci.library działa z mediatorem) i tu zaczyna się problem z driverami. Póki co mam drivery do Voodoo 3 3000 (Virge i Radeon też powinny działać być problemu), są też dostępne drivery do kart sieciowych, ale nie mogę uruchomić AHI na SB128. Karta dźwiękowa jest widoczna w slocie PCI, ale nie ma obsługi pod openpci.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 20:48:34 przez Robo_G
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem