[#1] Eliminacja topaza
Pytanie: jak całkowicie wyeliminować z systemu font topaz? zeby nawet jako systemowy dało się ustawić coś innego? Przecież to jest jak kula u nogi. Czy najnowszy KS3.2 ma to cholerstwo wreszcie okiełznane?
[#2] Re: Eliminacja topaza

@OSH, post #1

Jest kilka programików do tego. Ja na przykład po sprawdzeniu kilku zostałem przy TopazPatch:
[#3] Re: Eliminacja topaza

@AmiClassic, post #2

A nie wystarczy zmienić w Prefs:Fonts?
[#4] Re: Eliminacja topaza

@tukinem, post #3

Nie, bo nie wszędzie się da. Taki Opus np. wymaga Topaza jako czcionki bvazowej, a mnie oczy chcą wypłynąć.
[#5] Re: Eliminacja topaza

@OSH, post #4

Sie glupio spytam.... a nie mozna innego fonta nazwac topaz?
[#6] Re: Eliminacja topaza

@orila, post #5

Nie, bo wtedy może się coś innego posypać. Topaz jest fontem systemowym. Spróbuj usunąć w W10 Segoe-UI i zobacz co się stanie.
[#7] Re: Eliminacja topaza

@OSH, post #6

Nie mowie usunac, tylko inny wstawic jako topaz... byle dostepne rozmiary byly podobne.... z tego co mi sie glupio wydaje to system szuka po nazwie i rozmiarze....ale.moze tylko jestem glupi....
[#8] Re: Eliminacja topaza

@OSH, post #1

W MPC byla opcja replace fonts..sproboj
Jest tez pchelka TopazExtras ma kilka fitcherow dotyczace modyfikacji wielkosci fonta systemowego

Napewno warto tez pobawic sie pakietem z aminetu CompactFonts

„A replacement for the ROM Topaz font. You can use FF (from the Workbench 1.3
disk) to replace the ROM font with this one. Add a line like this to your
startup-sequence to replace the 8- and 9-pixel ROM fonts:
C:FF >NIL: -n Excel.font ;Replace ROM topaz font with custom one”



Ostatnia aktualizacja: 03.01.2023 00:08:51 przez HOŁDYS
2
[#9] Re: Eliminacja topaza

@orila, post #5

Z tego co pamiętam fonty topaz o wielkości 8 i 9 są w ROMie, dopiero inne szukają sie na twardym, albo sie skalują same ze schodkami z tych "romowych" gdy ich tam nie ma.

Ja używałem FontPLPatch, aby tam gdzie bierze te romomwe miały polskie ogonki zamiast krzaczków.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem