kategoria: Sprzęt
[#1] A1000 uszkodzenia?
Cześć w nowym roku!
Miałem nie rozbudowywać już kolekcji ale wpadła mi A1000 w niezłym stanie wizualnym, ale chyba nie wszystko działa.
Po pierwsze nie działa klawiatura. Nie da się zrobić resetu. Działa tylko dioda w Caps lock'u gdy wciskam. Miałem kiedyś tak z jedną już moją A1000. Była naprawiana, ale szczerze powiem że nie wiem co dokładnie ;) czy tam trzeba w klawiaturze wymienić jakiś scalak?
Druga sprawa to port expansion z boku Amigi. W innej mojej A1000 podłączałem tam kartę Classic 520 (o taka) i działała bez problemu. W tej nowej A1000 po podłączeniu karty mam na ekranie śmieci po włączeniu - i zero rekacji na cokolowiek.
Jedyne co działa to - Kickstart się wczytuje. WB już nie, ale to pewnie padnięta dyskietka.
Poradźcie gdzie zacząć szukać i co posprawdzać aby doprowadzić ją do używalności?

Dam ogłodzenie w dziale Giełda, ale czy jest ktoś kto się podjąłby naprawy Amigi 1000?
[#2] Re: A1000 uszkodzenia?

@c64portal, post #1

Pewnie kogoś znajdziesz.
Uważaj aby nie pomieszać śrubek do klawiatury. Jedna jest zaznaczona i nieco krótsza, i musi wejść we właściwy otwór, aby nie uszkodzić górnej pokrywy.
[#3] Re: A1000 uszkodzenia?

@c64portal, post #1

A dobrze wkładasz kartę bo amiga 1000 ma odwrotnie expansion niż a 500
[#4] Re: A1000 uszkodzenia?

@Dorian3d, post #3

Tak - wkładam dobrze. szeroki uśmiech
nie no... skoro napisałem że w innej Amidze 1000 karta działa to wiem jak włożyć OK odwrotnie jak w A500.

Zaczynam mieć podejrzenia że może coś z układami we/wy? bo ewidentnie jest coś nie tak.
dzisiaj porozkręcam ją i spróbuje może jakieś zdjęcia wrzucić. porobię też więcej testów...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem