[#1] [soft] Poszukuję...
1. Installer, który działałby z Kickstartem 1.3 (ten z OS 2.x wymaga locale.library i jest zonk);
2. Programu/sposobu, który pozwoliłby na odczyt dyskietek FFS pod 1.3;

Ktoś coś?
[#2] Re: [soft] Poszukuję...

@_arti, post #1

ad2. Jest to jak najbardziej mozliwe. Wystarczy stworzyc mountliste i dopisac ja do pliku devs:mountlist w systemie 1.3.
Tworzy sie ja jak dla dowolnego flopa. Mozna ja np nazwac np. FFS: Nalezy w niej poprawnie podac Filesystem, oraz Dostype.
Nalezy tyko pamietac ze OS1.3 nie wykryje wlozenia takiego dysku z automatu i trzeba sie posilkowac instrukcja Diskchange.

Dziala na pewno bo sam to praktykowalem.

Jutro moge poszukac tej moutlisty, jesli bys nie dal rady tego ogarnac.


Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 20:43:54 przez Phibrizzo
1
[#3] Re: [soft] Poszukuję...

@Phibrizzo, post #2

O! Dzięki. Spoko, ogarnę
[#4] Re: [soft] Poszukuję...

@_arti, post #1

Installer dziala bodaj dopiero od kicku 2.0. Z tego co pamietam to jest on bazowany (chyba Commodore zakupil licencje) na programie Davida Talina/Joinera.

link

Byc moze jego oryginalny installer dziala z kickiem 1.3.

Co do FFS na kicku 1.3. To ja uzywalem taki stary program jak FixDisk 1.2 albo 1.5. Bez problemu czyta dyskietki FFS.
[#5] Re: [soft] Poszukuję...

@Don_Adan, post #4

link

27. pytanie, czyli sprawdz Music-X 1.1. Ale nie spodziewaj, sie ze to bedzie nowe skrypty instalacyjne obslugiwac.
[#6] Re: [soft] Poszukuję...

@_arti, post #1

ad 1.
Installer pod 1.3 jest na dysku z dopusem 4.10. Na ile kompatybilny? Nie wiem.
[#7] Re: [soft] Poszukuję...

@Phibrizzo, post #2

Mountlista
#
FF0:
Device = trackdisk.device 
Unit = 0
Flags = 0 
Surfaces = 2 
BlocksPerTrack = 11 
Reserved = 2 
Interleave = 0 
LowCy] =0 ; HighCyl = 79 
Buffers = 5 | 
BufMemType = 1
GlobVec = -1 /* Required for FFS */ 
StackSize = 4000 /* Required for FFS */ 
DosType = 0x444F5301 /* Required for FFS */ 
FileSystem = L:FastFileSystem /* Required for FFS */ 
BootPri = -128
#
2
[#8] Re: [soft] Poszukuję...

@_arti, post #1

O ile dobrze pamiętam ... na 1.3 wystarczyło mieć w LIBS: bibliotekę ffs.library, mountlista nie była potrzebna.
Przez DFx: był wtedy poprawny dostęp do dyskietki niezależnie, czy była w OFS czy FFS.
1
[#9] Re: [soft] Poszukuję...

@makarsky, post #8

Sprawdzę. Dzięki.
[#10] Re: [soft] Poszukuję...

@makarsky, post #8

Oj. Czy na pewno ?
Przez 35 lat nikt o tym nie wspominał, dopiero Ty.
Gdyby tak było i taką bibliotekę ffs.library musiał napisać Commodore i odwołanie do niej musiało być zaszyte w kickstarcie 1.3.

Wskaż gdzie jest ta biblioteka.
[#11] Re: [soft] Poszukuję...

@Norbert, post #10

Tak, masz rację ..
Musiałem wyciągnąć Amigę i stare dyskietki, i potwierdzam że jednak używałem wtedy mountlisty i FastFileSystem.
Pamięć spłatała mi figla, i wyidealizowałem sobie w pamięci to zagadnienie ... szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem