kategoria: A1200
[#1] Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200
Czy ktoś próbował upchnąć do środka A1200 kartę sieciowa PCMCIA? Poszukuje krótkiej przedłużki "U" do pcmcia dzięki któremu mógłbym podłączyć kartę sieciowa w środku obudowy.
[#2] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Ark16, post #1

Może Krashan by zrobil taka przelotkę?

I tak by coś wystawało, ale mogłoby być zakryte fajnie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 20:37:15 przez juen
[#3] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@juen, post #2

Nie wystawałaby, ale włożona karta do takiego adaptera musiałaby się zmieścić pod klawiaturą.
Dodatkowe zasięg urządzenia by się zmniejszył
[#4] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@juen, post #2

Robił takie żeczy Krashan
to



Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 21:25:36 przez Dorian3d
4
[#5] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Ark16, post #1

A nie lepiej kątówke która wyprowadza slot pcmcia w tył? KA02B od Krashana- bo jak zmienisz zdanie i bd chciał wypiąć karte sieciową to nie musisz rozkręcać całego komputera OK
[#6] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Bartek2075, post #5

Ja to bym kupił taką przedłużkę do towera, która wyprowadza na śledziu slot pcmcia. Ktos coś? jakiś czas temu moje poszukiwania spełzły na niczym.
[#7] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@jaster, post #6

Do towera sam kiedyś zrobiłem sobie przedłużenie może nie wygląda za ładnie ale spełniała swoje zadanie. Dam zdj. Jak ja odkopie.
[#8] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@jaster, post #6

dałem foto to robi Krashan
[#9] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@mwb113, post #7

Chętnie obejrzę a skąd wziołeś żeński port pcmcia? ja myślałem żeby z jakiejś starej karty lub cztnika cf pozyskać
[#10] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Dorian3d, post #8

Ok to zwrócę sie do niego może się zlituje i polutuje sztukę
[#11] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Dorian3d, post #4

Ten prototyp nie działa. Przewód dłuższy niż 15 cm powoduje, że znaczna część kart nie jest w ogóle widziana przez Amigę, albo występują przekłamania kopiowanych plików. Dlatego proszę mnie nie pytać o przedłużacz, nie będę takich robił, bo potem będą pretensje.
2
[#12] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Krashan, post #11

Dzięki za wyjaśnienie.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 10:51:03 przez Dorian3d
[#13] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Dorian3d, post #12

heh no wlasnie bylem zszokowany tym zdjeciem, bo bym se dal reke uciac, ze wiele razy Krashan mowil, ze jest problem jak sie chce przedluzyc. ale z krotkim kablem by to przeszlo najwyrazniej.

mi sie podobalo Krashanowe rozwiazanie z katowka i to polecam autorowi tematu :)
1
[#14] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@juen, post #13

mi też i mam



Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 12:35:25 przez Dorian3d
[#15] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Krashan, post #11

Nie znam sie na tym, ale nie da sie jakiegos ukladu wzmacniajacego gdzies w ten kabel wpiac, zeby takie cos zadzialalo?
[#16] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Don_Adan, post #15

Pewnie by się dało, ale trzebaby przetestować, czy z wszystkim działa i koszt bylby większy. Ktoś to musiałby zaprojektować. Dla siebie można się pobawić, ale żeby to sprzedać, albo przysłużyc się dla 10 osób, co to potrzebują? Dużo się da zrobić, ale nie zawsze m to sens.
1
[#17] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Don_Adan, post #15

Nie znam sie na tym, ale nie da sie jakiegos ukladu wzmacniajacego gdzies w ten kabel wpiac, zeby takie cos zadzialalo?
Da się. Myślałem nad takim rozwiązaniem. Trzeba to jednakże opracować, wykonać prototyp, obmierzyć, przetestować przynajmniej na kilkunastu różnych kartach. Niestety, moja doba nie chce mieć więcej niż 24 godziny...
2
[#18] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Krashan, post #17

albo mały kabel ile to potrzeba aby kartę dać do środka do a 1200 z 5 cm
[#19] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Dorian3d, post #18

albo mały kabel ile to potrzeba aby kartę dać do środka do a 1200 z 5 cm
Tak, ale rozmawiamy o przedłużaczu do wyrzucenia slotu PCMCIA w obudowie tower na przedni albo tylny panel.
[#20] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Krashan, post #19


Czy ktoś próbował upchnąć do środka A1200 kartę sieciowa PCMCIA? Poszukuje krótkiej przedłużki "U" do pcmcia dzięki któremu mógłbym podłączyć kartę sieciowa w środku obudowy.

Takie było pytanie
1
[#21] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Krashan, post #19

Moze nie bylo to do konca jasne - chciałbym upchnąć sieciowke w orginalnej obudowie a1200. Potrzebuje kilku centymetrowej przedluzki aby zrobic „U”
[#22] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@Ark16, post #21

Tylko czy zmieści sie pod klawiaturą?
[#23] Re: Karta sieciowa PCMCIA w srodku A1200

@snifferman, post #22

Tylko czy zmieści sie pod klawiaturą?


Tak, sprawdzalem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem