kategoria: A600
[#1] "Zrób to sam" i popsuj: różne kolory po odpaleniu amigii
Witam
Chciałem wymienić kość kickstart w A600 na wersję 3.1 i tu niestety amator musiał coś odwalić.A mianowicie urwała się jedna z nóżek.Probowalem ja wyjąć, ale niestety nie dało rady.I teraz po każdym uruchomieniu amigii pojawiają się różne kolory ,żółty ,zielony ,czarny, raz nawet niebieski.Dodam jeszcze,że przeczyściłem nóżki od procka i gniazdo kickstartu isopropanolem(odczekałem jakieś 10 min zanim włączyłem komputer).Próbowałem ją odpalić po wyciągnięciu CHIP ramu ale tylko kolejność kolorów się zmieniała ale w większości był to czarny.CapsLock się zapala na chwilkę.I teraz pytanie.Czy zabiłem ją na dobre ,czy mogę ją jakoś uratować?Czy wymiana gniazda kickstartu (z lutownicą daję radę) pomoże ,czy to coś poważniejszego?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 02:17:19 przez Rysiek1908
[#2] Re: Zrób to sam i popsuj: różne kolory po odpaleniu amigii

@Rysiek1908, post #1

urwała się jedna z nóżek

też tak miałem
pomogła cienka, ostra pęsetka z pomysł przyczepionym neodymowym magnesem :)

i udało się amputowaną nogę wyciągnąć :)

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 02:12:36 przez Cezarykl
[#3] Re: Zrób to sam i popsuj: różne kolory po odpaleniu amigii

@Cezarykl, post #2

Neodymy ludzie kiedyś na wodomierze zakladali


Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 02:19:41 przez Rysiek1908
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem