kategoria: Vampire
[#31] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@AmiClassic, post #30

Cyferki klamia, Cloanto sie przyznaje do Amigi od 1982 roku, a sama Amiga dopiero od 1985 roku. Tzn. Cloanto przyznaje sie do Amigowych ROM-ow. Czyli juz 40 lecie Amigi bylo.
[#32] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@Don_Adan, post #31

Daty to pikuś, mogli wpisać tam 1410 Grunwald Edition
Najważniejsze cyferki to wersja Kicka i OS'a, a z nich wynika, że cały ten 3.X to OS 3.9 z BoingBagiem 1 i 2.
2
[#33] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@AmiClassic, post #32

Pociągnę temat bo od kilku godzin walczę i nic z tego nie wynika. Obraz nagrany, po zainstalowaniu karty w adapterze i podpięciu do płyty głównej (z Apollo 1260) startuje bez problemu. Po podmianie na Icedrake-a system nie startuje. Albo pojawia się animacja ręki z dyskietką i romem 3.10 od Apollo albo po kilku chwilach pojawia się obraz Apollo OS - Please insert IDE Boot Drive. Sprawdzone na 3 adapterach (wszystkie testowane z 1260 - działają bez zarzutu) obraz systemu nagrany za pomocą Etcher-a i Win32 Disk Imager.
[#34] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@szczupi26, post #33

W boot menu coś widać? Tylko z coffinem masz takie problemy?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 20:51:48 przez Mir3k
[#35] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@Mir3k, post #34

CF-ka widoczna z trzema partycjami jako DH0, DH1 i DH2, bez s-s botuje do gołego Workbencha.
Mam problem z kartą 64 GB moja szesnastka z 3.1.4 nie rusza z IDE na V4 za to startuje (z wieloma błędami) z IDE na płycie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 20:54:17 przez szczupi26
[#36] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@szczupi26, post #35

Widocznie Apollo 1260 nie przeszkadzały programy w s-s, u-s, czy wb-startup a Icedrake jest wybredny

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2023 21:01:28 przez Norbert
[#37] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@Norbert, post #36

Nie będę zakładał nowego tematu.
Nagralem na kartę SD obraz systemu CoffeineOS , chyba najnowszy z września.
Amiga600 pistorm 2mb chip
A problem mam mianowicie taki:
Jak system wstaje to zostaje mi około 500kb chip, co pożera 1mb chip lub więcej?
Coś się ładuje się pamięci tylko nie wiem co!!
W tym coffinie jestem jeszcze zwierzak.
[#38] Re: Obraz systemu Coffin OS - instalacja na CF pod windowsem

@mwb113, post #37

Przejdz na watek z cAffeineOS , nie cOffinOS bo to dwie różne dystrybucje. Tam poszukaj - ktoś wcześniej już pisał o podobnym problemie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem