kategoria: A2000/A3000
[#1] Karta tf536 i CD rom
Mam problem, nie mogę zainstalować CD Roma wszystko jest ok w devs/dosdrivers/cd0 , nawet na pulpicie pojawia się ikonka płyty i się otwiera, ale jak chce zrobić coś więcej to wywala "Program failed (error #8000004), wait for disk activity to finish. Do wyboru suspend albo reboot
[#2] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #1

A jak wygląda dostęp do CD z poziomu AmigaDos w CLI ?

Z jakiego cdfilesystemu korzystasz ?
Czy próbowałeś użyć innego z dostępnego na Aminecie ?
[#3] Re: Karta tf536 i CD rom

@Norbert, post #2

Używam standardowego scsi.device
[#4] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #3

Nie device tylko file system. AllegroCDFS, CacheCDFS?
[#5] Re: Karta tf536 i CD rom

@nostrum666, post #4

Nie wiem nic nie wgrywałem, na A600 działało bez zmiany file systemu
[#6] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #5

CD/DVD wymaga cdfilesystemu tak jak dysk np. FastFileSystem.

Pokaż jak wygląda mountlista.

Czy w CLI mozesz odczytać CD/DVD ?
[#7] Re: Karta tf536 i CD rom

@Norbert, post #6

Gdzie jest mountlista, zauważyłem że jak podłączę CD-ROM to nawet się workbench się nie chce uruchomić i podaje błędy, odłącze CD-ROM to się wszystko normalnie uruchamia.
[#8] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #7

Może to wina tasmy, już zamówiłem nowe, zamówiłem też porty ide buforowane może to coś pomoże?
[#9] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #7

Nie zalecane jest trzymanie rzadko uzywanych mountlist w DEVS:DOSDRIVERS.
Z jednej strony system dłużej się uruchamia, lub są błędy.
Pamięci też ubywa na sterowniki.
W razie potrzeby wystarczy wpisać mount cd0: lub poprzez dwuklik uruchomić mounstliste
[#10] Re: Karta tf536 i CD rom

@Norbert, post #9

No tak ale to jest dziwne że jak podłącze CD-ROM to mi nie działa workbench, ale jak jest sam dysk jest ok. Na YouTube ktoś mówił że z kartą tf536 i CD-ROM mogą być problemy.
[#11] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #10

Jeśli mountlista uruchamia się automatycznie przy starcie systemu to może być problem.
Jeśli wiele niewiadomych, o których sam nie wiesz gdzie je znaleźć .
Możliwe że zmiana .device i cdfilesystemu do obsługi CD może poprawić działanie CD/DVD tą kartą turbo

Trzeba testować.
[#12] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #7

Mam jakieś deja vu: Gdzie jest (Nemo)untlist'a.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2023 19:54:25 przez AmiClassic
1
[#13] Re: Karta tf536 i CD rom

@Norbert, post #11

Problem się sam rozwiązał. Zauważyłem że w devs dodało katalog "A600" a w nim scsi.device , i dvd śmiga aż miło. Może przez to że podłączałem różne adaptery IDE, np eide99
[#14] Re: Karta tf536 i CD rom

@Grysia, post #13

I myślisz ze scsi.device w katalogu DEVS:A600/ załatwiło sprawę?
Co dodało to .device?
Coś kręcisz .
1
[#15] Re: Karta tf536 i CD rom

@Norbert, post #14

Tak myślę i nie kręce, nie mam pojęcia jak dodało ten katalog
[#16] Re: Karta tf536 i CD rom

@Norbert, post #14

A tak w ogóle to ja nigdy , podkreślam nigdy! Nie musiałem ustawiać file systemu do CD-ROM a nawet dvd ROM wystarczyło przenieść ikonkę cd0 z storage do dos drivers i zmienić unit z 2 na1 i cd/dvd działało.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem