kategoria: A1200
[#1] nie działające klawisze
Witam wszystkich od kilku dni postanowilem wskrzesic amige 1200 wyczyscilem dałem do wymiany kondensatory niestety nie działaja 2 klawisze F1 i F2 reszty funkcyjnych nie sprawdziłem czekam na goteka żeby przenieść jakieś oprogramowanie diagnostyczne do amigi inne klawisze dzialaja pytanie co mogę sprawdzić gdzie zacząć szukać membrane klawiatury wymienilem ze 2lata temu na nowa
[#2] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #1

Działanie klawiszy możesz sprawdzić w earty menu (bootmenu)
Wciskanie klawisza przełącza menu w tryb NTSC/PAL.
[#3] Re: nie działające klawisze

@Norbert, post #2

ale których klawiszy ?
[#4] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #3

Można testować wszystkie klawisze na klawiaturze.
Jeśli ekran się przełącza, klawisz dziala
[#5] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #1

rozkręć klawiature, wyczyść folie, wyczyść gumki na młoteczkach. posprawdzaj ścieżki multimetrem.
[#6] Re: nie działające klawisze

@Stoopi, post #5

A ja z ciut innej beczki. Mam klawiaturę Samsunga dwu-foliową (A500) na czerwonej diodzie. Niby wszystko działa w Amiga Test Kit tylko nie mogę amigi zresetować

Kto mi rozjaśni w głowie o co come onOK
[#7] Re: nie działające klawisze

@kudlaty999, post #6

jesteś pewny że trzy głowne klawisze od resetu działają każdy z osobna?
[#8] Re: nie działające klawisze

@Stoopi, post #7

U mnie w regularnych odstępach czasu (co ok rok) przestają działać różne klawisze. Tak jak wyżej zostało napisane: alkohol izopropylowy na wacik, przetarcie gumki i styku na folii i po problemie. Jeśli to nie zadziała drążysz dalej.
[#9] Re: nie działające klawisze

@Stoopi, post #7

Słuchaj, też myślałem że nie, ale sprawdzałem w tym programie Amiga Test Kit. Klawisze CTRL + A + A się podświetlają a resetu nie zrobisz
[#10] Re: nie działające klawisze

@kudlaty999, post #9

Sprawdź układy 74ls27 i 555.
1
[#11] Re: nie działające klawisze

@Norbert, post #2

klawisze w bootmenu mi dzialaja tylko jak chce wybrać stoły w pinball fantasy to nie działaja ale moze to wina kopi gry albo jakis inny problem
[#12] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #11

To jeśli F1 czy F2 działa pod bootmenu, to winna jest kopią gry.
Sprawdź z innego źrodła
[#13] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #1

Do testowania klawiatur polecam AmigaTestKit.
[#14] Re: nie działające klawisze

@Krashan, post #13

włąsnie w Amigatestkit klawiatura wogole nie działa ,klawiatura działa tylko w bootmenu jakies pomysłyktoś ma ?
[#15] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #14

A działa klawiatura jak uruchomisz Amigę bez s-s ( w CLI ) ?
[wyróżniony] [#16] Re: nie działające klawisze

@Norbert, post #15

jak odpale workbench z dyskietki to wszystkie klawisze działają w bootmenu tez natomiast nie działa mi klawiatura w amigatestkit i w grach ?
[#17] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #16

Musisz być pewnym że i w jakich sytuacjach klawiatura ci nie działa. Zadajesz pytanie czy ci działa w bootmenu i testkicie, upewnij się zatem a nie pytaj członków portalu. Nie mamy Twojej Amigi.
1
[#18] Re: nie działające klawisze

@Stoopi, post #17

jak odpale workbench z dyskietki to wszystkie klawisze działają w bootmenu tez natomiast nie działa mi klawiatura w amigatestkit i w grach
[#19] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #18

no to powiele pytanie #Norberta "A działa klawiatura jak uruchomisz Amigę bez s-s ( w CLI ) ?". Nie odpowiedziałeś także na kilka innych pytań i nie napisałeś jakie są efekty porad. trudno w takiej sytuacji ci cokolwiek doradzac.


Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 11:21:32 przez Stoopi
[#20] Re: nie działające klawisze

@Stoopi, post #19

Amigę bez s-s ( w CLI czyli jak nie mam dysku twardego jak mam to sprawdzić ?
[#21] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #20

Żartujesz ?
Nie widziałeś tego w bootmenu ?
[#22] Re: nie działające klawisze

@Norbert, post #21

Wiem jak wejść do bootmenu i zrobić bez ss ale wtedy tylko ekran z dyskietka mam bo nie mam jeszcze żadnego dysku żeby mi się coś wczytalo

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 12:07:09 przez kapral24
[#23] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #22

Ale na dyskietkach dosowych też to dziala

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 12:23:06 przez Norbert

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 12:27:40 przez Norbert
[#24] Re: nie działające klawisze

@Norbert, post #23

Ok w cli bez startup sequence klawisze działają teraz gdzie dalej szukać
[#25] Re: nie działające klawisze

@kapral24, post #24

Szukać innych wersji gier i Amigatestkit

Podeślij obrazy dyskietek.
Sprawdzę u siebie.
[#26] Re: nie działające klawisze

@Norbert, post #25

Ok dziękuje wszystkim za pomoc problem sie rozwiazal na razie wszystko działa wyczyscilem wszystko IPA i jest ok tylko caps lock mi nie działa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem