kategorie: A1200, CD32
[#1] Pad CD32 a joystick DB9
Znajomy kupił ostatnio CD32 ale bez pada. Więc stwierdził że podepnie zwykły joy, no i kicha bo nie działa. Nie ma mnie w tej chwili w domu wiec nie mogę tego sprawdzić na swojej ale zacząłem szukać w necie i znalazłem stary artykuł w którym było napisane że zwykły joy na CD32 nie zadziała (że niby tylko FIRE działa). Według schematu kierunki w padzie CD32 zwierają do masy dokładnie jak w zwykłym joyu więc na chłopski rozum powinien joy działać. A z kolei w drugą stronę pad od CD32 na Amidze działa częściowo czyli kierunki i pierwszy FIRE. Stąd drugie moje pytanie, bo znalazłem info ze wykorzystując odpowiednią bibliotekę (chyba chodziło o lowlevel) można używać wszystkich przycisków pada CD32 na zwykłej Amidze. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii ? Bo w zasadzie do czego użyć więcej niż dwóch FIRE, niby mam w Amidze1200 program 'emulator CD32' ale czy to będzie działać?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 16:28:27 przez Bluefish
[#2] Re: Pad CD32 a joystick DB9

@Bluefish, post #1

Kierunki zwykłego joya powinny działać w CD32, jeden przycisk też.
Na A1200 wykorzystasz pada CD32 w grach które go wspierają, choćby w wersjach WHDLoad. No albo emulując CD32, choć to już trochę zabawy albo z CD, albo montowaniem ISO, itd.
1
[#3] Re: Pad CD32 a joystick DB9

@Jacques, post #2

Potwierdzam. Ja w mojej CD32 najpierw miałem joya, a potem do kupiłem pada. Kierunki działały prawidłowo, a fire to główny przycisk do uruchamiania wybranych rzeczy np w odtwarzaczu CD audio.
[#4] Re: Pad CD32 a joystick DB9

@Bluefish, post #1

Może zadziała w drugim porcir🙂

Albo Yoj padnięty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 18:18:55 przez Hellena
1
[#5] Re: Pad CD32 a joystick DB9

@Hellena, post #4

IPA we wtyczkę joya i tak samo przeczyszczenie portu w CDTV na początek. Potem potwierdzenie sprawności joya w innej Amidze. A potem diagnoza...
[#6] Re: Pad CD32 a joystick DB9

@Bluefish, post #1

Zobacz jak wygląda joypad w środku:
https://www.mrdictionary.net/PSCD32/diary/sites/CD32Gamepad_gerdkautzmann_de.html
Widać od razu, że kompatybilny z joystickiem nie będzie.

Zamienniki pada do CD32 sprzedaje firma Matt, na Allegro i w sklepie internetowym. Pod nazwą BOOMERANG B432L. I jakaś firma zagraniczna.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 23:56:56 przez mo-1966
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem