kategorie: A1200, CD32, Sprzęt
[#1] RYŚ MK2 mapowanie przycisków dla CD32
Czy da się w Ryśku jakoś mapować przyciski pada? Podłączając do CD32 pad (zasadniczo każdy jaki podłączałem) działa i działają wszystkie przyciski, ale nie są one tak ułożone jak w oryginalnym padzie od CD32. Czy jest możliwe mapowanie? Jeżeli nie to jaki pad najlepiej współpracuje z CD32 jeżeli chodzi o rozmieszczenie przycisków najbardziej bliskie oryginałowi?
Inna sprawa czy pad od TheA500Mini działa w trybie CD32? Jeżeli tak to jak w nim wygląda mapowanie?
[#2] Re: RYŚ MK2 mapowanie przycisków dla CD32

@nostrum666, post #1

Po podłączeniu pada wciśnij przycisk Bootloadera, to spowoduje przełączenie trybu z "joystick" na tryb "pad". Nastąpi też przemapowanie przycisków.
Tryb CD32 jest wykrywany automatycznie jeśli gra/program skonfiguruje port joysticka na tryb PadCD32.
[#3] Re: RYŚ MK2 mapowanie przycisków dla CD32

@spidi, post #2

Czyli rozumiem że podłączając Ryśka do CD32 jest on jest automatycznie w trybie pracy CD32. Ok, tak jak pisałem działają wszystkie przyciski. Chodzi tylko o ich rozłożenie na padzie. Na przykład czerwony przycisk czyli standardowy fire. Na oryginalnym padzie jest na dole ale gdy podłącze przez adapter pada na USB to już ten czerwony przycisk nie jest w tym miejscu tylko np na boku. Wszystkie przyciski jako takie są obecne tylko że fizycznie nie są w miejscach domyślnych dla oryginalnego pada. Czy to da się w jakiś sposób zmienić?
[#4] Re: RYŚ MK2 mapowanie przycisków dla CD32

@nostrum666, post #3

Myślę że Spidi jest wstanie stworzyć kilka firmware, tak aby dostosować Rysia MK2 do roznych mapowań przycisków.
[#5] Re: RYŚ MK2 mapowanie przycisków dla CD32

@Norbert, post #4

Pewnie tak. Ale moim zamiarem nie jest dokładanie mu roboty bo pewnie okazało by się że dla każdego innego pada trzeba by pisać oprogramowanie mapujace przyciski w inny sposób w zależności od producenta i indeksowania wewnętrznego przycisków. Nie o to mi chodzi.
Posiadam jeszcze adapter pada PSX dla CD32 i tam właśnie jest to tak rozwiązane że przyciski są zmapowane dokładnie jak w oryginale (czyli czerwony na X, niebieski na O itd.). Rozumiem że z padami PSX jest prosta sprawa ponieważ wszystkie są takie same i robiąc adapter producent mógł z góry ustalić który przycisk będzie odpowiedzialny za emulowanie konkretnego przycisku z oryginału.
Zdaje sobie też sprawę że jeżeli chodzi o zwykła pady USB może nie być to takie proste jako że roznie może w nich wyglądać właśnie indeksowanie wewnętrzne. Dla przykładu posiadam pada Esperanza, wygląda jak pad od PSX i w programie testującym naciskając poszczególne przyciski program "mówi" jaki numer został przypisany do danego przycisku. Podłączając natomiast innego pada w tym samym programie numeracja różni się znacząco, pomijając oczywiście przyciski kierunków.
Nie chodzi mi o to żeby pisać specjalnie soft dla jednego czy innego pada. Chciałem tylko wiedzieć czy da się to przypisanie w jakikolwiek sposób w warunkach domowych zmienić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem