kategoria: Programy
[#1] konwersja audio 22050 11025 Hz
Szukam jakiegos sensownego programu, ktory mi przekonwertuje troche sampli (voiceovers) 8 bitowych z 22050 na 11025 z jak najlepsza jakoscia. Na razie przetestowalem zmiane czestotliwosci w Audacity ale z efektu nie jestem zadowolony, bo jest sporo szumow po konwersji. Pewnie jakis filtr typu noise reduction trzeba uzyc ale nie jestem specem od dzwieku wiec potrzebuje czegos prostego w uzyciu.
[#2] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #1

Wedlug mnie to najlepsza jest najprostsza metoda czyli sam konwertujesz 2 bajty w 1.

; A0 - input
; A1 - output
; D7 - lenth -1
Loop
 move.b (A0)+,D0
 ext.w D0
 move.b (A0)+,D1
 ext.w D1
 add.w D1,D0
 lsr.w #1,D0
 move.b D0,(A1)+
 dbf D7,Loop


Dzialalo calkiem niezle, ale ja nie mam perfekcyjnych uszow. Stary i gluchy.
[#3] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #1

sprawdź resampler w OpenMPT. Nie wiem jak wypada na tle Audacity, ale prościej się nie da. Jeśli chodzi o "masowy resampling", można załadować/zresamplować wiele sampli za jednym klikiem trzymając shift.



Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 17:03:57 przez snajper
1
[#4] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #1

Resampler RetroArch w foobar2000 pozwala wybrać jakość konwersji, można wybrać najwyższą i ocenić efekty. Szału nie będzie przy 11025 Hz.

[#5] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #1

W Audacity jak dobrze pamiętam to jest opcja wyboru "szybkość/jakość". Wybierasz "jakość" i powinno być lepiej.
[#6] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@Don_Adan, post #2

To jest najprostsze ale musze jednak wczesniej zrobic redukcje szumow, bo sample beda skompresowane adpcm I im czystsze zrodlo tym lepiej brzmi wynikowy, skompresowany dzwiek. Potrzebny jest jakis tool, ktory to dobrze zrobi.
Cel jest taki aby 3,6 mb dzwiekow w 22050 Hz 8 bit spakowac do 450kb. Na razie po kompresji adpcm mam 900 kb, wiec musze jeszcze zredukowac czestotliwosc.
[#7] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@snajper, post #3

dzieki, sprawdze go, moze sie nada...
[#8] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #7

Próbowałeś tego?

https://github.com/echolevel/AmigaPal
[#9] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #6

To raczej ciezko bedzie wedlug mnie. Zreszta zalezy na jaki procesor to ma byc i na ile pamieci. Byc moze kompresja LZMA bedzie lepsza niz ADPCM, bo ta daje stale 50%. A LZMA (PackFire) moze dac wiecej ale ma dosc wolna dekompresje, bo duzo mnozenia jest. Ewentualnie jesli chodzi o jakosc i szybkosc to mozesz poprobowac ta wersje playera ADPCM:

link

No i w tym moim kodzie powinno byc ASR zamiast LSR, choc akurat bez znaczenia dla wyniku tutaj, to jednak jest czytelniejsze, bo znak jest wazny. Byc moze tez dodany bit X po ASR #1,D0, moze cos zmienic w jakosci dzwieku, choc ja na pewno tego nie uslysze. A co do programow to one maja zwykle algorytmy uzywajace duzo mnozen i dzielen przy konwersji sampli, ktore akurat sa bezsensowne w takim przypadku, wedlug mnie.
[#10] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #6

A cóż to za narzędzie dokonało czterokrotnej kompresji ośmio bitowego zapisu audio?
[#11] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #1

Ja bym polecił Adobe Audition. To nowsza wersja dawnego Cool Edit 2000. To program profesjonalny a nie jak Audacity.
[#12] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@docent, post #1

W sumie tylko SOX zostaje i raczej długa zabawa z parametrami :(. Reszta z wymienionego softu albo robi wszystko źle albo jest oparta na SOX.
1
[#13] Re: konwersja audio 22050 11025 Hz

@jimiche, post #12

AmigaPal używał SoX do maja 2020. Jak dla mnie robi robotę i jest prosty w użyciu, nie będąc jednocześnie kombajnem do wszystkiego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem