kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] GBAPII++
Mam od kilku dni kartę jak w tytule. Ogólnie działa. Ale jak wiadomo ta karta działa tylko w workbench. Dokupiłem jeszcze rgb2hdmi kupiłem przejściówkę z HDMI na VGA i podłączyłem pod wejście VGA karty. Myślałem że będę mógł wyświetlać obrazy natywne ale niestety gdy włączyłem np sysinfo czarny obraz, czy karta powinna sama się przełączyć na sygnał podany do wejścia karty czy coś trzeba włączyć albo wyłączyć w WB?
[#2] Re: GBAPII++

@Grysia, post #1

Tak, sama.
[#3] Re: GBAPII++

@Grysia, post #1

Zależy
[#4] Re: GBAPII++

@Grysia, post #1

Do karty musisz mieć podłączony kompatybilny scandoubler. Multifix, Indivision, albo jakiś inny po przeróbce. Jeśli masz monitor 15KHz to możesz też wyciągnąć sobie sygnały ze złącza RGB. Inaczej w żaden cudowny sposób nie zobaczysz "natywnych" trybów, bo sygnały nie są doprowadzone do karty.
[#5] Re: GBAPII++

@Kilos, post #4

A do czego są dwa złącza VGA na śledziu ?

Jeśli drugi złącze VGA jest wejściowe w standardzie VGA to każdy dostarczony sygnał VGA powinien byc widziany na monitorze wyjsciowym
Chyba że jest inaczej.

Z drugiej strony adapter hdmi2vga może dawać niewłaściwy sygnał.
Ciekawe czy ten adapter daje obraz VGA po sygnale z rgb2hdmi ?
[#6] Re: GBAPII++

@Norbert, post #5


scadubler
albo inna karta
ja mam tak



I



Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 12:10:37 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 12:11:16 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 12:11:33 przez Dorian3d
[#7] Re: GBAPII++

@Dorian3d, post #6

Czyli dobrze wnioskuje?
Są dwa złącza VGA. IN i OUT.
Oba obsługują tylko standard VGA.
Jeśli do WEJSCIA podłącze sygnał ze scandoublera, czy innego urządzenia (rgb2hdmi -> hdmi2vga), które daje sygnał 31khz, karta powinna sama przełączyć się na dane źródło na WYJŚCIU.


#Grysia
Masz obraz na monitorze VGA poprzez rgb2hdmi - hdmi2vga ?
[#8] Re: GBAPII++

@Norbert, post #7

Nie mam tej karty, ale bazuje ona na PII++ do GBA1000, zakładam, że z tym śledziem jest tak jak piszesz, ale z pewnością można też wykonać połączenie wewnętrze taśmą z wewnętrznym scandoublerem. Mam tak w GBA i A2000. Karta przełącza po prostu sygnały RGB, V-sync i H-sync. Można podać sygnały z Denise, ale oczywiście bez monitora 15KHz na wiele się to nie zda.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 15:53:44 przez Kilos
[#9] Re: GBAPII++

@Kilos, post #8

Tak bez monitor 15KHz nie zadziała
ja miałem tam nawet podłączone Peggy Plus
[#10] Re: GBAPII++

@Grysia, post #1

Czy karta graficzna GBAPII++ będzie działać na 3.2 lub 3.1.4. Jak to zainstalować? Wyczytałem tutaj że trzeba pakiet Picasso wgrać do libs, ale czy wszystko. W 3.1 mi się zainstalowało wybierałem tylko proceed ale to był gotowiec. Po zainstalowaniu komputer widział kartę w prefs Picasso 96, ale po wybraniu save i restarcie znowu trzeba było wybrać kartę.Jaki program mi odpakuje pliki .zip na amidze

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 19:46:50 przez Grysia
[#11] Re: GBAPII++

@Grysia, post #10

Jaki program mi odpakuje pliki .zip na amidze

Unzip

Po zainstalowaniu komputer widział kartę w prefs Picasso 96, ale po wybraniu save i restarcie znowu trzeba było wybrać kartę

Sterownik karty graficznej masz w DEVS:MONITORS ?
Tworzyłes nowe rozdzielczości dla tej karty graficznej ?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 20:06:23 przez Norbert
[#12] Re: GBAPII++

@Norbert, post #11

Nie tworzyłem nowych rozdzielczości, w 3.1 same wskoczyły w screen mode
[#13] Re: GBAPII++

@Grysia, post #12

A sterownik masz tam gdzie pisałem ?
[#14] Re: GBAPII++

@Norbert, post #13

Jeżeli tak było domyślnie to pewnie tak ale jeżeli trzeba było zmienić lokalizację to nie
[#15] Re: GBAPII++

@Grysia, post #14

Sprawdź.
[#16] Re: GBAPII++

@Norbert, post #15

Już sobie poradziłem
[#17] Re: GBAPII++

@Grysia, post #16

To napisz co było powodem że teraz działa, a wcześniej nie.
[#18] Re: GBAPII++

@Norbert, post #17

Kliknąłem w devs na monitor GBAPIi++, był jeszcze problem z zapisem wyboru karty, podmieniłem plik konfiguracyjny poza tym ten co sprzedał mi tą kartę wysłał mi nowe sterowniki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem