kategoria: CD32
[#1] nie działa obraz na tv
Mam Amige cd32 i ossc upscaler nie moge złapac obrazu na tv, televisor 4k i chyba tez 1080p nie wiem czy obsługuje nizsze rozdzielczosci. Ossc okazalo sie bez pilota co potem wyszło z rozmowy z człowiekiem od którego kupiłem amige. Mowi ze sie przeprowadzał i gdies sie zawieruszył. Macie jakies pomysły czekam na pilota z aliexpres. Podobno z któregos z filmow na YT to ten upscaller trzeba ustawic na jakiej ma kodowac rozzielczosci. Pomózcie jak ktos juz takie cos przerabiał.
[#2] Re: nie działa obraz na tv

@Pawkli1984, post #1

Ja mam ossc podłączone pod A1200 i po podłączeniu na początku zawsze muszę zmienić pilotem "kanał" na 1 - RGBS. Na tych kanałach są predefiniowane ustawienia różnego typu. Można też je samodzielnie zapisywać, więc równie dobrze poprzedni właściciel mógł pozapisywać swoje ustawienia, które u Ciebie nie będą działały dobrze. Niemniej - pilot niezbędny do testowania dalej ;)
[#3] Re: nie działa obraz na tv

@Pawkli1984, post #1

Ossc domyślnie puści obraz w passthrough, więc będzie to natywna rozdzielczość Amigi (która OSSC rozpoznaje jako 313p). Więc telewizor musi takie coś obsługiwać. Pozostałe tryby skalowania wypluwają już rozsądniejsze rozdzielczości.

Bez pilota nic nie zrobisz. Nie masz jakiegoś pilota uniwersalnego pod ręką? Albo telefonu Xiaomi (albo innego z portem podczerwieni)?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 20:06:52 przez Mir3k
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem