kategoria: A1200
[#1] Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T
Witam, mam problem z rozszerzeniem Ex1T w mojej Amidze 1200, mianowicie czytnik PCMCIA do Compact Flash łapie zwiechy przy kopiowaniu na główny dysk CF. W Amidze w porcie IDE karta z kwiatkiem a w PCMCIA SanDisk Ultra II. ROM 3.0 płyta 1D.1 bez timing fixa z oryginalnymi kondensatorami. Co może być problemem?
Oczywiście Ex1T ustawiona zworka na PCMCIA Friendly. Formatowanie karty CF na FAT czy FAT32 nic nie zmienia w kwestii zwiech. Przy odczycie większych plików również zwiecha czyli to coś z PCMCIA a nie IDE.
Mój czytnik to CF PCMCIA to DATAFAB a Przejściówka IDE to CF to wersja bezpośrednio wkładana na złącze IDE.
[#2] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #1

Przeskaanuj pliki na karcie i dysku twardym pod kątem wirusów. Pliki amigowe na PC też.
[#3] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #1

Jakim programem wykonujesz kopiowanie ?
Pod CLI czy Workbenchem jest tak samo ?
[#4] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@Norbert, post #3

Pod DOpus-em i bezpośrednio w Workbenchu jest taka sama zwiecha przy kopiowaniu nawet uruchomienie większych gier WHDLoad robi zwieche. Np. Osacr AGA nie da się uruchomić a taki James Pond uruchamia się.

EDIT: Chyba się poddam z tymi kartami CF bo nigdy nie zamknę obudowy. Chyba przeniosę się na karty SD do IDE. Więc takie pytanie do tych co już posiadają taką przejściówkę, jaką kupić? I do tego myślę nad paskiem przedłużającym z czytnika SD żeby go umieścić nad portem PCMCIA na zewnątrz.



Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 10:17:18 przez kelner
[#5] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #1

łapie zwiechy

mi pod workbenchem pokazywało 8mb fastu,

a po urchomomieniu DIRECT MEMORY SCAN (ignores kickstart) w AMIGA TEST KIT, było 4 fastu
gdzie w zwykłym MEMORY SCAN było 8 fast

spr to :)

ps.
jaka masz wersje CompactFlash.device ??

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 11:08:56 przez Cezarykl
[#6] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@Cezarykl, post #5

Mam wgrany Workbench z skryptu HSTWB plus pakiet do obsługi CompactFlash myślę że jest tam najnowsza wersja. Na karcie założona zworka do PCMCIA friendly i pokazuje 5.5 MB w Workbenchu. Spróbuję jeszcze zmapować Kickstart 3.1 i uruchomić na nim kopiowanie.
[#7] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #6

Workbench z skryptu HSTWB plus pakiet do obsługi CompactFlash

no spr to CompactFlash.device,
bo jak nie jest v1.33 to pewnie to jest przyczyną zwisów !
[#8] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@Cezarykl, post #7

Jest to wersja 1.33 czyli to nie to. Mam problem nie wiem jak odpalić to Santools oprogramowanie dołączone do Ex1T w wersji gui. Jaką komender użyć? Zmapuje rom 3.1 który zgrało Dopusem bez zwiechy. Ale podejrzewam że problemem jest brak timing fixa na płycie.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 11:57:01 przez kelner
[#9] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #8

Płyty 1D.1 nie wymagają timing fixa.

Edyta: na mojej nie trzeba robić bo jest zrobiony fabrycznie więc zakładam że na innych jest podobnie (może błędne założenie)

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 13:13:15 przez nostrum666
[#10] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@nostrum666, post #9

Moja jest jakaś specjalna bo wymaga i wyjątkowo łapie zwiechy z kartami procesorowymi. Miałem 3 karty procesorowe w tym ACA i musiałem je sprzedać albo odesłać. Nawet AMOS łapał zwiechy na gołej Ami. Z kartami z samym RAMEM jest wszystko oprócz właśnie PCMCIA.

Udało mi się uruchomić ten Santool i wgrałem KIck 3.1 ale po wczytaniu go jakiś dzwięk bipnięcia i różne ekrany raz zielony raz niebieski. Niewiem co to znaczy.
[#11] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #10

Sprawdź czy w ogóle masz elementy, które należy usunąć bo na mojej 1D.1 nie ma tych elementów a nigdy timing fixa nie robiłem ani ja ani poprzedni właściciel.
[#12] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@kelner, post #10

różne ekrany raz zielony raz niebieski. Niewiem co to znaczy.


http://romanworkshop.blutu.pl/amiga/diag.htm
[#13] Re: Problem z czytnikiem CF PCMCIA na Ex1T

@Cezarykl, post #12

Niewiem jak działa ten MAPROM w Ex1T ale u mnie nie da się tego uruchomić. Nie próbuje więcej bo boje się uszkodzenia komputera. W karcie ACA1211 działało z kickiem 3.1 z pliku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem