kategoria: A1200
[#1] A1200 awaria po instalacji karty turbo.
Witajcie,

Mam problem. Kuoilem karte turbo tf1230 z nowymi koscmi kickstartu (do obslugi zlacza ide na karcie turbo). Zainstalowalem kick, wsunalem karte (dosc ciezko weszla) i Amiga nie bootuje. Po wlaczeniu jest wzbudzenie monitora (czarny/szary ekran), swieci zielona dioda na Amidze, stacja fdd tylko raz pyknie po wlaczeniu zasilania i to wszystko. Reaguje na reset bo capslock sie zapala na chwile. Wyjalem karte turbo, wrocilem do oryginalnych kosci kick i dalej to samo. Przyjrzalem sie karcie turbo i ma niektore piny w zlaczu powyginane - teraz.nie wiem.czy to sie u mnie zadzialo czy taka przyszla do mnie. Co moglo sie uwalic w tej sytuacji? Da rade to ograrnac?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 12:46:22 przez moulder

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 12:47:09 przez moulder
[#2] Re: A1200 awaria po instalacji karty turbo.

@moulder, post #1

Niektóre płyty główne A1200 nie mają "stożkowanego" złącza krawędziowego i wtedy bardzo łatwo uszkodzić nowe złącza na kartach. Szukaj majstra.
1
[#3] Re: A1200 awaria po instalacji karty turbo.

@SimonGK, post #2

Tak tez zrobie, oddam jakiemus specowi. W miedzyczasie chxialem podpytac i uspokoic mysli lub nie czy cos trudnego w naprawie moglo strzelic. Mam nadzieje, ze nie procek albo jakis chip trudny do zdobycia. Jak pech to pech. Nie od wczoraj grzebie w takich sprzetach i nagle taka sytuacja

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2023 14:16:50 przez moulder
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem