kategoria: A600
[#1] Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika
Cześć.
Ja w takiej sprawie. Kupiłem sobie fejs urządzeń USB u Lotharka, który, jak piszą na stronie, obsługuje scrolla przy użyciu drivera Cocolino. No i teraz tak: po instalacji Cocolino (installerem z dyskietki z driverem) niestety mój WB wyrzuca mi błąd, że cocolino.driver nie jest plikiem wykonywalnym.
Flagę E ma oczywiście ustawioną. I niestety Cocolino test nic nie chce pokazać - w sumie nic dziwnego, bo driver nie jest załadowany.
Pytanie, czy ktoś miał podobny problem i jeżeli tak, jak sobie z nim poradził?
System - mam świadomość, że tutaj może leżeć gdzieś problem - to 3.2.1, A600 z Furią i takie tam.
[#2] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #1

Na stronie elboxu jest adf i archiwum że sterownikiem do cocolino.
Sprawdziłem. Pliki na obrazie dyskietki są dobre
[#3] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #2

OK, jedną rzecz przeoczyłem - przed chwilą zainstalowałem go na nowo.
Po instalacji (czyli pod dodaniu przez instalator własnych linijek do User-Startup, uruchamiających driver), po reboocie Amiga się wiesza.
A po kolejnym resecie wywala już błąd, że plik z driverem nie jest plikiem wykonywalnym.
[#4] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #3

Wywal tymczasowo linijki z user-startup.
Odpal sterownik po wgraniu WB.
Sprawdź czy działa.
Potem będziemy szukać rozwiązania
[#5] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #4

Niestety nie działa. Wiesza się. Zmieniałem także tooltype'y w ikonie (OS4, IMPSIZE), nic to nie dało.
[#6] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #5

Piszesz do Lotharka o dostarczenie sterownikow na jakich oni sprawdzają urządzenie.
1
[#7] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #1

Uzywam cocolino.driver wraz z samym Cocolino Elboksu pod A1200. I tu dziala bez problemu.
Z ciekawosci uruchomilem driver pod CDTV i w tym przypadku dostalem GURU #80000004.
Mysle ze nie dziala on pod prockami 000/010.

Testowane pod OS3.1.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 16:24:31 przez Phibrizzo
[#8] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #6

Piszesz do Lotharka o dostarczenie sterownikow na jakich oni sprawdzają urządzenie


Na milion procent nie korzystają z jakichś "specjalnych", jeżeliby tak było, dostępne byłyby w dziale "files" przy produkcie.
[#9] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #8

No to tak jak napisał Phibrizzo. Procesor. Brak min .020
[#10] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #9

Furia ma 68EC020...
[#11] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #10

A .... jak ja czytam. Jest Furia i 020.szeroki uśmiech

Inny test.
Odpalenie Amigi bez s-s i w CLI start sterownika.
[#12] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #11

To samo. Załadowała plik, po czym guru.
[#13] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #9

Co ciekawe, z oficjalnej strony Elboxu:

The minimum hardware configuration is: any Amiga computer model
[#14] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Norbert, post #11

Dobra, sprawa się wyjaśniła. Niestety żadne magiczne sztuczki (wgranie innych bibliotek, zmiana tooltype'ów, zmiana flag plików, reinstalacja itp.) nie pomogły.
Ale wpadłem na pomysł... zainstalowałem VirusZ i przeskanowałem system. Okazało się, że sporo plików plików (około 40) na partycji systemowej było zainfekowanych… wirusem ZIB.
Po przeskanowaniu i usunięciu wirusa z systemu oraz ponownej instalacji sterownika Cocolino kółko myszy działa jak należy, bez żadnych niespodzianek :)

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 11:44:43 przez Drakon
1
[#15] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #8

Nawet zabawne. Lotharek, który śle pozwy na prawo i lewo o kopiowanie jego produktów, teraz implementuje obsługę sterownika firmy trzeciej w swoim dziele. Zapewne bez reverse engineeringu. I pewnie jeszcze odprowadza tantiemy do Elboxu za każdy sprzedany egzemplarz. Na pewno
4
[#16] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@Drakon, post #14

Wirusy nadal rządzą. szeroki uśmiech
Ciekawe czy wielkość plików się zmieniła.?
Bo to też dobry punkt zaczepienia przy rozwiązaniu problemu.
[#17] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@kartofel77, post #15

Zapewne bez reverse engineeringu. I pewnie jeszcze odprowadza tantiemy do Elboxu


Jeśli Cię to tak bardzo interesuje, to przecież możesz go zapytać. Adres jest na jego stronie internetowej.
1
[#18] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@kartofel77, post #15

nie przypominam sobie, zeby slal pozwy na lewo i prawo

ale z pewnoscia potrafie ci klapsa w dziaslo sprzedac za glupie pier....nie..
3
[#19] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@lotharek, post #18

Ktos tu sie prosi o bana i pozew.. grozby karalne i takie tam... Ciekawe czy moderacja zareaguje czy tym razem bedzie "wyrozumiala" stosujac podwójne standardy... Snajper za taki tekst by wyłapał bana od razu. Post lotarka lamie wyraznie punkt 14 regulaminu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 14:00:57 przez sunater
7
[#20] Re: Cocolino - ktoś używa? Problem z instalacją sterownika

@lotharek, post #18

Może to odświeży pamięć: link i link.

ale z pewnoscia potrafie ci klapsa w dziaslo sprzedac za glupie pier....nie..


Wolny kraj, możesz robić co uważasz za słuszne, ale nie będę dłużny. Jestem ciekawy kiedy dotrze do twojej głowy, że taki czarny pr jaki sobie sam robisz powyższymi akcjami przynosi większe straty niż te z rzekomym powielaniem projektów, czy tym że ktoś się poskarżył publicznie na współpracę. Handel to nie mata judo.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 16:22:27 przez kartofel77
7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem