kategoria: A1200
[#1] iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą
Witam
nie wiem czy się komuś przyda takie info ale właśnie podłączyłem nowy monitor iiyama X2481HS pod amigę 1200 i ku mojemu zdziwieniu pokazał się obraz, oczywiście na podstawowych "rozdzielczościach", bez "lanced" na którym obraz skacze ale nawet na tych podstawowych ustawieniach obraz nie jest imho zły.
Minus, na czarnym są widoczne pasy ale tak po za tym nie jest źle, zwłaszcza jeśli się zwróci uwagę, że raczej nikt nie planował pracy tego monitora z Amigą. Jeśli kogoś to zainteresowało i ma pytania, to mam ten monitor jeszcze kilka dni więc proszę pisać ale zaznaczam że jestem "lamerem" więc w przypadku jakiegoś testu, proszę o jasne wyjaśnienie co i jak zrobić Poniżej kilka fotek







Mam jeszcze jedną iiyamę E2483HS ale ten starszy monitor nie ma żadnych możliwości korekcji obrazu przez VGA (szerokość, wysokość itp)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 00:24:49 przez mike100
4
[#2] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@mike100, post #1

Da się ustawić proporcje 4:3 lub coś w tych okolicach?
[#3] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@Davka, post #2

Da się ustawić proporcje 4:3 lub coś w tych okolicach?



Z tego co widzę to nie, jedynie przesowanie gora / dół
[#4] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@mike100, post #3

Proponuję przenieść do https://www.ppa.pl/forum/amiga/41471/monitor-idealny-do-amigi-dzis
[#5] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@Madman, post #4

[#6] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@mike100, post #1

Rozumiem, że masz Amigę z jakąś kartą graficzną? Jakim przewodem przez jakie gniazda podłączyłeś?
[#7] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@Duracel, post #6

Wątpię. Ja mam Iiyamę X2474HS i działa na normalnej przelotce DB23->D-SUB. Co prawda z tymi samymi "kłopotami", które opisuje kolega - tzn. na czarnym tle widoczne są pionowe "paski".

No i duży minus - monitor wyraźnie "smuży" przy dynamicznej akcji (a nawet podczas scrollowania stron internetowych). Do starego 23-calowego Cinema Display nawet się w tej kwestii nie umywa. No ale Cinema Display nie łapie amigowego odświeżania...
1
[#8] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@recedent, post #7

Spoko. Dzięki za odpowiedź.
[#9] Re: iiyama X2481HS współczesny monitor działający z amigą

@Duracel, post #6

Rozumiem, że masz Amigę z jakąś kartą graficzną? Jakim przewodem przez jakie gniazda podłączyłeś?


nie, to zwykły model podłączony, jak pisał kolega "DB23->D-SUB"

No i duży minus - monitor wyraźnie "smuży" przy dynamicznej akcji


racja po odpaleniu czegoś "szybszego" to widać ale z braku laku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem