kategorie: A600, Sprzęt
[#1] Problem ze stacją dyskietek
Witam
Mam problem ze stacją dyskietek w mojej amidze 600. Po włożeniu dyskietki Workbench wykrywa obecność jej, lecz nie czyta jej. Sama stacja zachowuje się jak na filmiku. Czy da się to naprawić? W czym może leżeć problem? Z góry dzięki za pomoc

https://www.youtube.com/shorts/uGbomTeDFcE
[#2] Re: Problem ze stacją dyskietek

@pmizer, post #1

Każda dyskietka na tej stacji? I każda stacja z tą dyskietką?
[#3] Re: Problem ze stacją dyskietek

@Stoopi, post #2

Czy taśma jest włożona prawidłowo, czy kabelek zasilający jest włożony prawidłowo? Czy zasilacz daje dobre napięcia?
[#4] Re: Problem ze stacją dyskietek

@Stoopi, post #3

Tak było z każdą, jednak już ciut rozwiązałem ten problem. winą była źle ustawiona płytka z czujnikiem. Teraz jest inny problem. Po włożeniu dyskietki mam napis. Not a DOS disk in device DF0. Dzieje się tak po włożeniu dyskietki z instalacją Workbench 2.1
[#5] Re: Problem ze stacją dyskietek

@pmizer, post #4

i teraz nie mam pomysłu co dalej
[#6] Re: Problem ze stacją dyskietek

@pmizer, post #5

-Czyszczenie głowicy
-sprawdzenie na pewnej sprawnej dyskietce
-diagnoza w ATK i ewentualna kalibracja głowicy na chybił trafił albo przy pomocy oscyloskopu.

Nawet jak kupisz sobie inną, to tej nie wyrzucaj. Może kiedyś sie nauczysz i naprawisz, albo dasz komuś co to zrobi.
1
[#7] Re: Problem ze stacją dyskietek

@snifferman, post #6

Działa, kalibracja pomogła. Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc. Temat zamknięty.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem