kategoria: A1200
[#31] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@AmiClassic, post #30

Po uruchomieniu tego systemu jest 1,597,168 wolnej pamięci graficznej jako CHIP oraz 29,277,112 wolnej pamięci FAST.

Po otwarciu gier (jest ich max 100) na literę 'E' z domyślnie ustawioną listą tytułów jest 1,509,512 CHIP oraz 27,838,368 FAST.
Po otwarciu gier (jest ich max 100) na literę 'E' z wyświetlanymi katalogami (jako zaznaczone ikonki) jest 1,511,384 CHIP oraz 27,836,720 FAST.

Po otwarciu gier (jest ich ok 200) na literę 'D' z wyświetlanymi katalogami (jako zaznaczone ikonki) jest 1,436,472 CHIP oraz 26,283,184 FAST. Musiałem czekać prawie ze 2 minuty, aby wyświetliły się te katalogi z tytułami gier na literę 'D'.
[#32] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@krzysiekp41, post #31

Z tego wynika, że ikony są ładowane do pamięci FAST i CHIP'u nie brakuje - jednym słowem to nie jest problem pamięci.

Tak jak pisałem wcześniej, być może SFS nie radzi sobie z taką ilością drawerów, być może bufory są za małe (ciekawe czy gość je zwiększył?)...itd.

Używam PFS od bardzo dawna i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek miał jakieś problemy, więc gadki gościa o 'problematycznym PFS' w porównaniu do SFS można o kant .....
[#33] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@AmiClassic, post #32

Używam PFS od bardzo dawna i nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek miał jakieś problemy, więc gadki gościa o 'problematycznym PFS' w porównaniu do SFS można o kant .....

Używam obu filesystemów i bardziej mi się podoba PFS w kwestii "filozofi", ale bardziej niezawodny okazał się jednak SFS i obecnie przy bardzo dużych dyskach 256GB/512GB preferuję właśnie SFS ok, racja
[#34] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@AmiClassic, post #32

Dokładnie wygląda to na zbyt małe bufory.
[#35] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@AmiClassic, post #28

Jak znajdę trochę czasu i pustą kartę CF to zainstaluje sobie CWB z OS'em 3.9 i sprawdzę jak to będzie chodziło na mojej Ami.
Znalazłem kartę SD, zainstalowałem CWB 3.9, rozpakowałem 500 dem, odpaliłem Amigę, otworzyłem szufladę z demami i po 36 sekundach wszystko było odczytane.
Zjadło 2,5MB FAST'u i zwolniło 3KB CHIP'u!
Oczywiście wszystko na partycjach PFS.
[#36] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@AmiClassic, post #35

Listowanie pod Workbenchem 3.9 z TF1230 na pokładzie (karta CF na kontrolerze TF) katalogu z grami WHDLoad literka S (około 470 katalogów):
Czas: około 16 sekund,
pamięci CHIP zostało 1,81 MB
przy blacie Workbencha w NTSC Hires-Laced i 64 kolorach
oczywiście na partycji SFS
z włączonym FBlitem

Po włączeniu FastRom (i DataBurst) jest jeszcze lepszy czas, około 13 sekund OK

Żeby było śmieszniej ta sam karta CF w standardowym kontrolerze A1200 dała wynik prawie 14 sekund z włączonym FBlitem ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 13:46:27 przez BULI
[#37] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@BULI, post #36

Autorowi chodziło o wyświetlanie ikonek i dlatego zmienił listowanie na ikonki, więc to się nie liczy
U mnie ta 500'tka na karcie SD (na FastATA) listuje się 10 sekund.
Ja mam blat otwarty w HL PAL w 128 kolorach i tapetę w 64 kolorach, więc po uruchomieniu Amigi zostaje mi tylko 1760Kb CHIP, a ponieważ mam tylko 23 gry i 96 dem, u mnie szybkość odczytu i zużycie pamięci jest niezauważalne szeroki uśmiech

Jako że PFS nigdy mnie nie zawiódł nie miałem jakoś potrzeby sprawdzania SFS, ale może kiedyś potestuję, tak z ciekawości ok, racja
[#38] Re: ClassicWB OS3.9 - czy znacie dobrze obsługę tego systemu?

@AmiClassic, post #37

Ok, bo zrobiły się dziwne zawody.. oczywiście przy wyświetlaniu katalogów w postaci ikon też nie ma problemu pod SFS, więc ten trop jest błędny ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem