kategoria: CD32
[#1] CD32 - problemy z obrazem
Na początek, CD32 po pełnym recapie. Nic nie wylane, żadna ścieżka nie wyżarta itd.
Jednakże, obraz "composite - scart" jest gorzej niż fatalny. Jak widać, litery są całkowicie nieczytelne



Moja CD32 ma kartę Wicher CD32 wraz z Riserem, więc mam możliwość podpięcia Amigi przez RGB. Gdy podepnę Amigę w ten sposób, to obraz mam ostry jak żyleta ale pojawia się problem mocnego "przejaskrawienia" kolorów. Wygląda to tak jakby Amiga nie wyświetlała koloru szarego ( on jest, ale mocno mocno jaskrawy, prawie że biały )


screen cd32


screen z Amigi 1200

Widać to idealnie na przykładzie Sysinfo. Obraz z CD32 jest jasny, brak niektórych elementów itd. w porównaniu do tego samego obrazu z Amigi 1200.

Próbowałem wszystkiego, recap, czyszczenie Amigi CD32, dokładnie obejrzałem całą płytę czy nie ma nic spalonego itd.
Ktoś ma jakiś pomysł co to mogło paść
[#2] Re: CD32 - problemy z obrazem

@trOLLO, post #1

Ktoś ma jakiś pomysł co to mogło paść

pomysł
sprawdź jakiś inny, MOCNY zasilacz, bo ten może się NIE wyrabiać !
[#3] Re: CD32 - problemy z obrazem

@trOLLO, post #1

Cześć. Podobny efekt jest jeśli jest problem z napięciem odniesienia na układzie Video DAC lub jest słaba masa na pinie 16 tego układu.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem