kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 czerwony ekran
Witam

Amiga nie startuje na zwykłym kick
po włożeniu diagrom ekran przelatuje różowy na złączu RGB a złączu wideo przelatuje czerwonawy

jutro zlutuje kabel rs232 do diagromu

jaki program użyć na pc ?
jak się ten program do diagramu nazywa i skąd go można pobrać ?
[#2] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #1

[#3] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@nekroskop, post #2

na to nie wpadłem a putty używałem zawsze po ip nie serwialu
jaką prędkość ustawić ?
[#4] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #3

do diag rom trzeba pełny kabel nulmodem

drobiłem prosty i nawet ze sprawną Amigą z diagrom się nie łączy

https://lh5.googleusercontent.com/KC4Ms3VBfMCPyMa0DPPWa2cbL8Em9-Qhc91f4MAOI2xhO6YVLsWSE7YIYwcqczZ2h2Pwxhfsc_FK0VNgQxnuKc9CM1rOwp141XR6MHNTjphynz6W=w1280


ma ktoś schemat tego kabla ?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 20:38:58 przez Panstalin2
[#5] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #4

[#6] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@snifferman, post #5

wyżej zamieściłem link do tego kabla

w putty dałem com i start , stoi brak obrazu
[#7] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #6

w putty mam zapisane 9600,8,1 parity none flow none
[#8] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@nekroskop, post #7

testowałem na 2 sprawnych płytach z a600 z pc z win7 i win xp
kabel 3 żyłowy skrosowany
kabel ma ok 4m

albo mam diagromy stare
albo musi być pełny kabel nulmodem
gdzie znajdę bin diagromu do a 600 i do a 1200 co działają po rs232 ? pewnie ten http://www.diagrom.com/files/stable/DiagROM.zip

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 21:57:56 przez Panstalin2
[#9] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #8

Taki kabel będzie właściwy?
[#10] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #9

Co prawda nie mam doświadczenia w podpinaniu Amigi przez kabell Nullmodem do PC, ale w poprzedniej pracy podpinaliśmy urządzenia (głównie drukarki fiskalne i bonowe) przez przejściówki USB <=> DB9.
Mają one to do siebie, że nieraz nie działają prawidłowo, szczególnie w laptopach, jest to prawdopodobnie związane z zasilaniem portu USB, prędzej działają w PC lub hubach z zewnętrznym zasilaniem.
To co jest pewne w działaniu to karty PCI z DB9 (niestety drogie) lub po prostu stary PC z portem COM.
[#11] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@jargo, post #10

podpinam do 2 starych pc z portami COM sprawnymi
1
[#12] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #11

ok na tym kablu diag rom działa po rs232 na sprawnej Amidze

Wdając do amigi 1200

po uruchomieniu na PX wyświetla tylko :

xxxxx,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

czyli coś próbuje wystartować podczas zasilania normalnie z zasilacza amigowego

jak podłączę zasilacz z PC w miejsce fdd to w ogóle nic na ekranie się nie pokazuje
[#13] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #12

Obraz jest taki

Zdążyłem dzisiaj sprawdzić 28mhz jest
na reset jest +5v



Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 20:36:27 przez Panstalin2
[#14] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #12

Zasilasz tylko przez złącze fdd ?
Jeśli tak to port szeregowy nie będzie działał , bo brak napięcia (minus) -12

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 21:44:06 przez Norbert
[#15] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Norbert, post #14

Zgadza sie

Tylko że jak zasilę przez fdd i z zasilacza od Amigi to w ogóle diagrom z pc nie rozpocznie komunikacji .

Plyta wygląda fizycznie bardzo dobrze , ale jeszcze nie wymieniłem kondensatorów tylko ich pooglądalem pod mikroskopem czy nie mają wycieków ale nie wykluczam że miga mieć coś mokrego pod spodem , na wszelki wypadek ich wymienię.
Żeby tylko alice była sprawna , jakie były objawy uszkodzonej alice , wymieniłem kilka lat temu w innej płycie i zapomniałem.
[#16] Re: Amiga 1200 czerwony ekran

@Panstalin2, post #15

Zgadza sie

Tylko że jak zasilę przez fdd i z zasilacza od Amigi to w ogóle diagrom z pc nie rozpocznie komunikacji .

Plyta wygląda fizycznie bardzo dobrze , ale jeszcze nie wymieniłem kondensatorów tylko ich pooglądalem pod mikroskopem czy nie mają wycieków ale nie wykluczam że miga mieć coś mokrego pod spodem , na wszelki wypadek ich wymienię.
Żeby tylko alice była sprawna , jakie były objawy uszkodzonej alice , wymieniłem kilka lat temu w innej płycie i zapomniałem.

Podejrzane też mam CIA od fdd bo ktoś wcześniej wymieniał 2 bezpieczniki zasilania przy złączu zewnętrznej stacji

Tylko z tego co pamiętam uszkodzone cia nie robiło takich objawów


Obraz na ekranie jest przesunięty w lewo i płynie do góry czyli problem z Hsync i Vsync

Mam wrazie czego zamiennik DAC ale ten pochrzaniony co mu trzeba mostki lutować. Ale kolor obrazu jest jednolity

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 07:50:57 przez Panstalin2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem