kategoria: A1200
[#1] Karta wifi pcmcia, prośba o poradę
Cześć, czy ktoś może polecić jakaś kartę wifi do a1200 która jest ogólnodostępna ? Chciałbym aby w miarę łatwo mozna ja było skonfigurować. Z tego co orientuje się to warto aby miala obsługę wpa2 ale nie wiem na ile jest to istotne. Na co zwracać uwagę przy zakupie ?
A i jeszcze aby dało się odpalić imp3 na tym :)

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 20:16:46 przez druzil28

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2023 20:19:49 przez druzil28
[#2] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@druzil28, post #1

Na olx kupiłem parę sztuk i wygląda, że działają - SpeedTouch 110 (Wireless PC Card) - po 60zł + kw
Tyle, że WPA2 to ona nie ma, ale żaden problem załatwić jakiś starszy router WiFi i po sprawie.
[#3] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Adinfo, post #2

A czy zadziała z pistormem32 ? Nie będą się blokować wzajemnie ?
[#4] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@druzil28, post #3

A karty sieciowe 10/100 pc card , wszystkie beda dzialac z amiga czy musze szukac konkretnych modeli ?
[#5] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@druzil28, post #4

Żadne nie będą działać
[#6] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@druzil28, post #4

1
[#7] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Norbert, post #6

A wracajac do WIFI, ktora mniej kaprysna?
Thomson speedtouch 110 czy Lucent Orinoco ?
[#8] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Adinfo, post #2

Podepnę się do watku. Też mam tą kartę, niestety obsługuje tylko Wi Fi 802.11 b, nie może być tryb mixed co nie jest zjadliwe dla mojego routera. Tak wiem mogę dołożyć starszy router jednak moja sieć domowa jest na tyle kapryśna że wolał bym niczego nie zmieniać.. używa ktoś może kartę sieciową obsługującą 802.11 n ?
[#9] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Atryda, post #8

Obawiam się, że karty obsługującej Amigę w PCMCIA i WiFi 802.11 n po prostu nie ma o sterownikach do niej nie wspomnę. Odpowiedź masz parę postów wyżej co można zainstalować.

Problem z większością kart to brak kabelka. A nie każdy kabelek pomimo, iż pasuje fizycznie będzie działał. Warto prześledzić choćby na PPA parę wątków o kartach sieciowych PCMCIA. Nic nowego w tej materii raczej nie pojawiło się.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023 13:58:58 przez Tomski
1
[#10] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Atryda, post #8

Zgadza się, że tylko 802.11b obsługują - ale przy zakupie wiedziałem o tym - dlatego zakładałem, że muszę przygotować osobny router "zrobiony" pod Amigę w bo mixed czasami raz na ileś razy połączyło ale się sypało jak to dawno testowałem.
[#11] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Adinfo, post #10

Wychodzi na to że też będę musiał się zaopatrzyć w stary router, jednak Imp3 Juena strasznie kusi ok, racja
1
[#12] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Atryda, post #11

Albo karta pcmcia - LAN i mini router typu TP-Link WR702n (lub podobny)



Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 00:33:14 przez Norbert
[#13] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Atryda, post #11

Kupujesz impbox który łaczy ci się ze srajfonem po WIFI. Po jakiego grzyba masz kupować router?
1
[#14] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Stoopi, post #13

Kupujesz impbox


Gdzie?
1
[#15] Re: Karta wifi pcmcia, prośba o poradę

@Drakon, post #14

Napisz do Juena
4
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem