kategoria: A2000/A3000
[#1] [a3000] Zamiana Rom Tower na kick 3.1
Dorwałem starą A3000, do której jeszcze mam wczytywać kickstart na dyskietce jak w a1000.
Starsza wersja płyty, z tzw. rom tower. Próbowałem to ustrojstwo wymontować, i włożyć normalne kicki 3.1, ale się nie da.
Tam są cztery sloty na romy (dwa górne używała rom tower), i gdzie bym nie włożył kości 3.1 to jest czarny ekran.
Czy 3.1 musi być także na rom towerze?
Czy musze mieć jakieś specjalne kości z 3.1 aby zastąpić rom tower?
Moze jest jakiś jumper na starszych plytach a3000 od tego?
Nigdy nie widziałem a3000 z kickiem starszym niż 2.0 i instalowanie hdd na czymś takim to jest droga przez mękę.
[wyróżniony] [#2] Re: [a3000] Zamiana Rom Tower na kick 3.1

@Ralpheeck, post #1

Mam A3000 rev. 7 i też mam ROM tower. Aktualnie Kick 3.2 wcześniej 3.1.
Wieża musi być wpięta w 2 ostatnie sloty - bliżej końca obudowy.
Na EAB i Amiga.org piszą, że możesz w ostatnie 2 podstawki wpiąć kości wypalone na 27C220 lub 27C2048.
Te kości mają inne wyprowadzenia niż te które pewnie masz - 27C400, dlatego rom tower...
1
[#3] Re: [a3000] Zamiana Rom Tower na kick 3.1

@Raybeez, post #2

No to by miało sens.
Tak jak mówisz, wieża była w górnych slotach.
Czyli musze zamówić inne romy i po kłopocie?
[#4] Re: [a3000] Zamiana Rom Tower na kick 3.1

@Ralpheeck, post #3

Na początek włóż te kości 3.1 do A3000 co masz do rom tower i dwóch ostatnich slotów, bo tak powinno działać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem