kategoria: A1200
[#1] AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow
Witam.
Kupilem A1200 z Escomu i nagle wyszlo ,ze stacja na X-copy dziwnie sie zachowywala - nie widzi dyskietki w srodku.Niektore gry (nie dosowe zwykle) wywalaja sie podczas wgrywania
Program testowy ladnie napisal mi ,ze albo stacja jest z PC lub z Escomu.
Wiem teraz,ze to "choroba dziecieca" Amig 1200 z Escomu.
Podobniez mozna ten problem usunac i stad moje pytanie.
CZy ktos to robil?
Jak wyglada sytuacja z zalozeniem innej stacji? Takiej np.oryginalnej od A1200 z Commodore'a ?
Przekladka ok czy cos jednak trzeba kombinowac dalej ?

Pozdro
[#2] Re: AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow

@Jasiu1976, post #1

Hop

[#3] Re: AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow

@Drakon, post #2

Jeśli stacja dysków jest escomowa, to też trzeba ją przerobić albo wymienić na amigową
[#4] Re: AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow

@snifferman, post #3

Jeśli


Zgadza się.
[#5] Re: AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow

@Jasiu1976, post #1

Ja w latach 90 kupiłem taką A1200 Magic zaraz po premierze. Taka stacja dysków z Escomu była bardzo fajna, cicha, kulturalnie działała. Nigdy lepszej nie widziałem. No ale niestety nie czytały się dyskietki NDOS. Zawsze byłem wrogiem takiego sposobu zapisu na dyskietkach ale jednocześnie chciałem oglądać te nieliczne dema, które były w takiej postaci (np. Roots). Amiga była na gwarancji i ja wtedy w sklepie (Jurex we Wrocławiu) zgłosiłem to wręcz jako usterkę. szeroki uśmiech Trochę marudzili ale w końcu znaleźli rozwiązanie. Obok sklepu prowadzili też serwis amigowego sprzętu i zaproponowali, że wymienią tę stację na taką, która będzie działała jak commodorowska. Jak powiedzieli tak zrobili - dostałem commodorowską stację. Była głośna, miała brzydki, niepasujący, kanciasty, dorabiany przycisk ale działało na niej wszystko.

Zaraz po premierze A1200 Magic jeszcze nikt nie wiedział co jest nie tak z tymi stacjami z Escomu. Nie było internetu więc nie dało się poszukać rozwiązania, przyczyny, kogoś kto ma podobny problem.

Z perspektywy czasu uważam, że nie trzeba było wtedy robić afery i wymieniać tej stacji, bo nieliczne produkcje NDOS przestały mieć dla mnie znaczenie, a escomowska stacja była fajniejsza. Chociaż... niedługo później i tak ją wymieniłem na stację HD 1,76MB. Co też było bez sensu, bo skorzystałem z niej może... 4-5 razy. szeroki uśmiech Po prostu dyskietki przestały być potrzebne, bo wszyscy mieli dyski twarde (zwykle w wyciąganej kieszeni), niektórzy mieli jakiś drugi dysk twardy do noszenia, zaczęliśmy mieć nagrywarki CD-RW i przede wszystkim internet. Dyskietki mieściły za mało, były wolne, zawodne i same z siebie umarły.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 12:12:32 przez MDW
3
[#6] Re: AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow

@Drakon, post #4

Tutaj jest opis jak przerobić samą stację
[#7] Re: AMIGA 1200 ESCOM i problem ze stacja dyskow

@snifferman, post #6

Tutaj jest opis jak przerobić samą stację


Ale ja nie potrzebuję .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem