kategoria: A500
[#1] A500 z BootSelector GOTEK zew DF1 - nie mogę tego ustawić
Hej,
koledzy mam Amiga 500 z 1M i elektronicznym BootSelektorem. Goteka mam zewnętrznego z segmentowym wyświetlaczem. Gotek podpinany pod port dla zew df1. Na wyświetlaczu bez USB pokazuje F-F po włożeniu USB 000. Nie ogarniam jak powygrywać na USB adf-y. Nie działa mi selektor adf -tzn uruchamia się ale z komunikatem że nie ma flopy emulatora. Na winuae adefy śmigają a na tym goteku wszystkie za wyjątkiem Prechistoryk pokazują że to nie DOS - błąd 880.

Proszę o podpowiedzi bo filmiki z youtube mi nie pomogły.
[#2] Re: A500 z BootSelector GOTEK zew DF1 - nie mogę tego ustawić

@pleban, post #1

Masz jaką wersję Cortex, ff czy h-xc?
[#3] Re: A500 z BootSelector GOTEK zew DF1 - nie mogę tego ustawić

@pleban, post #1

Gotek musi być ustawiony jako df0, wtedy też jak ustawisz 000 odpali się program do przypisywania obrazu dyskietek
[#4] Re: A500 z BootSelector GOTEK zew DF1 - nie mogę tego ustawić

@pleban, post #1

Jak nazywa dyskietka i selektor adf z jakiego korzystasz ?
Jeśli masz problemy z gotekiem na df1 przełącz go na df0. (masz przecież elektroniczny bootselector)
Jaki kickstart masz w A500?
Czy adfy nie są spakowane zipem ? Jaka wielkość mają pliki?
To że dyskietki są NDOS to nic dziwnego. Dużo gier jest w takim formacie. Na Winuae jak pokazuje ?

Jakie pliki przegrałeś na root pendrive dotyczące konfiguracji (trybu pracy) Flashfloppy (taki masz firmware).?
[#5] Re: A500 z BootSelector GOTEK zew DF1 - nie mogę tego ustawić

@Norbert, post #4

to filmik z youtuba z którego korzystałem
https://www.youtube.com/watch?v=cVoJyQbOrRw&t=433s

ze strony cortex ściągnąłem plik o nazwie selektor.adf wgrałem go na sformatowany USB (fat32)i kilka adf z obrazami dyskietek.

Oczywiście zewnętrzny gotek ustawiam bootselektorem jako df0 startuje adfselektor - mam czarny ekran z gwiazdkami potem komunikat ze nie mam flopy emulatora.
gdy nie mam podpiętego USB na wyświetlaczu wyświetla się F-F

no nie wiem jaki jest tam firmware w goteku
kik 1.3
[#6] Re: A500 z BootSelector GOTEK zew DF1 - nie mogę tego ustawić

@pleban, post #5

F-F oznacza Flash Floppy. W linku jest wiki z wszystkimi informacjami

Cortex jest nierozwijany i ma błędy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem