kategoria: A2000/A3000
[#1] Unable to open cgxsystem.library v41
- A3000T, kickstart 47.111, workbench 47.3
- Karta CyberVision PPC, podłączona do CyberStorm MKIII, widoczna na liście płyt Zorro
- Firmware karty uaktualnione prawidłowo do wersji 444 z dyskietki "CyberVisionPPC_SystemUpdate-444" pobrane stąd http://amiga.resource.cx/exp/cybervisionppc, uaktualnianie powiodło się, 0 błędów
- Sterowniki CyberGraphX V3 41.3 (pobrane z aminetu https://aminet.net/package/driver/video/CyberGraphX_4.3rc5), zainstalowały się prawidłowo

W Libs: jest cgxsystem.library, version pokazuje cgxsystem.library 41.19

Uruchamiam Prefs -> CGXMode i dostaję "Unable to open cgxsystem.library v41"

Utknąłem, ma ktoś pomysły?
[#2] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #1

a snoopdos gdzie pokazuje szukany plik ?
[#3] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Norbert, post #2

Tu jest zrzut ze SnoopDosa:


[#4] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #1

Już nie pamiętam jaki był powód ale na Wb 3.1 CGX mi działa świetnie, a na wyższym systemie coś nie chciał. Tu mam P96.

O ile pamiętam to problem szczególnie występował na nowszych wersjach CGX - nawet pod Wb3.1. Mam tu na pewno jakąś starszą wersję. Próby nowszych wersji (te z z bootiff) nie działały.

Co ciekawe to w libs: nie mam takiej biblioteki jak cgxsysyem.library.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 20:46:21 przez Rafał A-3000
[#5] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #1

A gdybyś zamiast cgx zainstalował najnowsze p96 od icomp.de?
[#6] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@mateusz_s, post #5

Czemu proponujesz mu gorszy system i dodatkowo komercyjny?
[#7] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #3

A monitor się załadował w ogóle? Masz CVisionPPC (albo coś podobnego), w sys:devs/monitors?
masz dodane w startup-sequence ładowanie monitorów?
Workbench działa ci na karcie graficznej w trybie emulacji Agi?
[#8] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #1

Sterowniki CyberGraphX V3 41.3 (pobrane z aminetu https://aminet.net/package/driver/video/CyberGraphX_4.3rc5), zainstalowały się prawidłowo


To jest tylko update sterownikow
[#9] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Norbert, post #8

Chyba ten update zawiera całość sterowników. Ale tak czy inaczej teraz spróbowałem zainstalować z http://phase5.a1k.org/cgx.html (trzeci link od góry) i jest to samo.
[#10] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@michal_zukowski, post #7

A monitor się załadował w ogóle? Masz CVisionPPC (albo coś podobnego), w sys:devs/monitors?
masz dodane w startup-sequence ładowanie monitorów?


Mam CVisionPPC w sys:devs/monitors

Jak powinno wyglądać ładowanie monitorów w startup-sequence?
[#11] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #1

Jak umiesz obslugiwac hex edytor, to mozesz sprobowac wyedytowac ta biblioteke i zmienic jej wersje na wyzsza lub nizsza.

Pod hex edytorem tez jest ta sama wersja biblioteki jako text?
[#12] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Don_Adan, post #11

Jest jeszcze jedna mozliwosc. Ze ta biblioteka jest dynamicznie tworzona i po prostu gryzie sie z ta biblioteka w libs:. Troche podobnie jak biblioteka bsdsocket.library z RoadShow gryzie sie z dynamicznymi jej wersjami dla Miami i AmiTCP. Mozesz ja skasowac lub zmienic jej nazwe, i zrobic reset Amigi. Byc moze masz miks paru wersji CGX, ktore inaczej laduja ta biblioteke.
[#13] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@miau, post #10

wklej swoje startup-sequence
jak ci sie zaladuje workbench to mozesz kliknąc na ikonke monitora bezposrednio, ale lepiej jak jest w startup sequence, jak nie masz zadnych linijek to po prostu wpisz
DEVS:Monitors/CVisionPPC gdzies przed iprefsami

ale powinny byc juz jakies linijki

czy w Screenmode widac w ogole jakis tryby dla CybervisionPPC (oczywiscie po tym jak zrobisz dwuklik na ikonce monitora)?



Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 22:39:57 przez michal_zukowski
[#14] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Don_Adan, post #12

Na ekranie WB widać programy do Picasso96.
To może się gryźć z CGX

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 22:39:14 przez Norbert
[#15] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Don_Adan, post #12

nie, na 99% nie zaladowal mu sie sterownik monitora, jak sie zaladuje to wszystko pojdzie ok
[#16] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@michal_zukowski, post #15

Moze. Czytales wpis numer 4? I ten tekst:

"Co ciekawe to w libs: nie mam takiej biblioteki jak cgxsysyem.library. "
[#17] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Don_Adan, post #16

przeciez w pierwszym poscie napisał
W Libs: jest cgxsystem.library, version pokazuje cgxsystem.library 41.19 a ramlib zaladowal plik, po prostu cos sie wywalilo przy openlibrary()

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 23:40:59 przez michal_zukowski
[#18] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@michal_zukowski, post #17

Widze, ze w ogole nie uzywales RoadShow na Amidze klasycznej i jego bsdsocket.library. Wtedy bys tak nie pisal, gdybys probowal uruchomic np Miami.
[#19] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@michal_zukowski, post #6

Czemu proponujesz mu gorszy system i dodatkowo komercyjny?


Czy ja wiem czy taki gorszy? W każdym razie, miałem podobny problem przy Bvision ppc. Zainstalowałem nowe p96 i teraz jest ok.
[#20] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Mokry, post #19

Spróbuj CGX w wersji 3.
Z CV64 v.4 za nic mi nie chciała współpracować. Może tu jest podobnie. Chyba, że tylko ja jej nie umiałem zainstalować.
[#21] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Don_Adan, post #16

Moze. Czytales wpis numer 4? I ten tekst:


Ale to nie u autora wątku szeroki uśmiech
[#22] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Hellena, post #21

To mój wpis. Sam się dziwię. CGX działa, a biblioteka nie wiem gdzie leży. Może starsza wersja CGX jej nie wymaga.
Mam tylko cybergraphic, cyberintuition i cyberlayers.

CGX w lha mam wersje X223-225. X4 na bank miałem problem.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 09:17:49 przez Rafał A-3000
[#23] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Rafał A-3000, post #22

Zobacz snopdosem czy ją odczytuje.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 09:41:19 przez Hellena
[#24] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Hellena, post #23

OK poszło na P96. Taki moment "uff" bo już bałem się, że coś nie tak z kartą. Ale śmiga teraz. Kilka pytań:

- Dlaczego piszecie, że sterowniki CyberGraphX są lepsze od P96? (to, czy komercyjne, ma u mnie mniejsze znaczenie, bo i tak chciałem kupić P96 icomp do innych zastosowań).

- Monitor (Samsung S24D300H) obsługuje 1920 x 1080, ale wszystko powyżej 800x600 wyświetlane z tej karty jest nie do użycia -- fonty są spikselowane i nieczytelne. Pora szukać innego monitora?

- Czy to normalne, że CyberVision PPC się tak grzeje? Chipy są bardzo gorące, prawie parzą. Zrobiłem im tymczasowo nadmuch (patrz filmik niżej katurlanie ), ale założę radiatory i porządne (i cichsze) wentylatory

- Co do obecności cgxsystem.library w Libs: -- wyjaśniam ten bałagan: zapomniałem napisać, że sam tę bibliotekę tam przekopiowałem, bo gdy pierwszy raz zobaczyłem komunikat błędu z tytułu, myślałem że sterowniki pobrane z AmiNetu nie zainstalowały czegoś jak należy. Sorry za wprowadzenie w błąd. Ale, co ciekawe, w oficjalnym manualu do CyberVision PPC jak wół stoi, że cgxsystem.library, cgxvideo.library cgxbootpic.library są kopiowane do libs... więc już sam nie wiem.

Póki co chodzi jakoś na P96, przełącza między dwoma monitorami, ale poeksperymentuję z innym monitorem czy pójdą mi wyższe rozdzielczości.

2
[#25] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@Rafał A-3000, post #20

Spróbuj CGX w wersji 3.


Próbowałem i nic.

Ale najlepsze jest to że jeden kolega z forum podesłał mi jego system zrobiony pod Bvision ppc i CGX i ten system działa u mnie bez żadnych problemów. Bo też się bałem ze z moją karta jest coś nie tak.
[#26] Re: Unable to open cgxsystem.library v41

@michal_zukowski, post #6

Czemu proponujesz mu gorszy system i dodatkowo komercyjny?


czyli jednak nie taki gorszy skoro Koledze zadziałał.. szeroki uśmiech





Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 21:35:26 przez mateusz_s

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 21:35:34 przez mateusz_s
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem