[#1] Eric Schwartz i Ami Tech Gazette
Od lat śledzę na Twitterze Erica Schwartza (tego od amigowych animacji, intra do SuperFroga). Spora część jego działalności to rysowanie tych dziwnych obrazków dla dorosłych i ten element przemilczę, bo trochę go nie rozumiem. Jednak widzę, że prawie do wszystkiego ciągle używa amigowego softu, jest na czasie z amigwoymi sprawami i nie kisi się tylko w nostalgii przełomu lat 80/90 wybielając obudowy swojej dzisiątej pięćsetki. Z okazji chyba 30-lecia Amigi przez rok prowadził na Twitterze cykl co tygodniowych tweetów wspominkowych. Kilka miesicy temu pytałem go o to czy nadal używa do rysowania amigowych platform ale mi nie odpowiedział. Jednak teraz mam dowód.

Od początku 2023 roku wydaje taką mini-gazetkę w formie PDFa pod tytułem “Ami Tech Gazette”. Porusza w nim różne tematy związane z AmigaOS, MorphOS, AROS i różnych form klasycznej Amigi.
Pierwsze dwa numery jakoś przeszły niezauważone (mam wrażenie, że nie pisał o nich na Twitterze) ale trzeci zauważyłem. Pierwszy i drugi numer jest już dostępny dla wszystkich, a trzeci tylko dla wspierających. No i w stopce tej publikacji czytam, że jest robiona przez 3 osoby (z nim na czele) i jest przygotowywana na:
MacPPC G5, MorphOS, PageStream5, ImageFX, FinalWriter.

Przyznacie, że w czasach używania platform amigowych jako pomnika czy ołtarzyka to dosyć osobliwe.
Dwa numery Ami Tech Gazette są dostępne tutaj:
http://sabrina-online.com/amitech/index.html

Stylówa pisma (jak i cała działalność Erica) dla mnie nieco trąci (ami)myszką i czuć taki… klimat starych amerykańskich Amigowców (średnia wieku raczej powyżej 60). Ale człowiek jest legendą i bardzo go szanuję za to, że w ten, a nie inny sposób robi to co lubi. Myślę, że warto rzucić na to okiem, bo jest to ewenement w dzisiejszym ami-świecie.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 08:21:54 przez MDW
10
[#2] Re: Eric Schwartz i Ami Tech Gazette

@MDW, post #1

A mnie niestety dostawca blokuje te dorosłe strony. :(
Pewnie przez to słowo na P w powitaniu.

A z tych dwóch nr to jest 1 i 3 a gdzie 2?
[#3] Re: Eric Schwartz i Ami Tech Gazette

@ZbyniuR, post #2

No właśnie teraz chyba nie ma. Jest trzeci i pierwszy, a drugi wcięło.
Na amiganews.de też to zauważyli ale twierdzą, że można pobrać z archive.org:
http://amiga-news.de/de/news/AN-2023-05-00035-DE.html
No i rzeczywiście udało mi się go ściągnąć z linku, który podali w newsie.

A jeżeli chodzi o te dziwne strony to one są dostępne chyba tylko dla płacących jakiś dostęp. Co jakiś czas Eric wrzuca na Twitterze kawałki tych obrazków. Takie grzeczne fragmenty. Ale po grymasie buziek tych postaci łatwo można sobie wyobrazić co się dzieje na niewidocznych częściach obrazka. Animacje Schwartza zwykle były w takim klimacie ale jednak były bardziej wysmakowane. A to co tam rysuje jest dla mnie bardzo dziwne i trochę tego nie czuję.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 20:27:04 przez MDW
[#4] Re: Eric Schwartz i Ami Tech Gazette

@MDW, post #3

Nazwa pliku ta sama i myślałem że to samo będzie a to 2ka. Dzięki. :)

Ja tam Szwarcowe futrzaki lubię, Hentai też lubię, to i futrzaki w rui by mi sie spodobały. Byle nie z żabami. :/ Ale nic to, i bez tego mam co robić. :)

Dla mnie dziwaczne to jest że dorosły chłop sie transformersami bawi.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem