[#1] Amiga 500 i problem z resetem
Mam taki problem z A500:
- włącza się normalnie i wszystko działa poza resetem z klawiatury
- reset z komendy CLI (reboot z Aminetu) - wszystko ok za każdym razem
- po wyłączeniu i włączeniu Amigi z zasilacza - rozświetla się dioda, ale nie bootuje
- po wyłączeniu Amigi i odczekaniu kilku minut - wszystko dobrze za każdym razem.

Co może być powodem?
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@TuReX, post #1

obwód resetu na płytce klawiatury
1
[#3] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@alt_, post #2

Czyli muszę ją wymienić. Dzięki OK Bałem się, że to coś na płycie głównej A500..



Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 14:08:47 przez TuReX
[#4] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@TuReX, post #1

A sprawdziłeś w Amiga Test Kit czy wszystkie klawisze działają?
[#5] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@snifferman, post #4

Tak, wszystko jest na zielono. Po naciśnięciu trzech magicznych klawiszy nic się nie dzieje, dlatego byłem zdezorientowany. Brak resetu nie przeszkadza mi tak bardzo, tylko szkoda, że muszę czekać kilka minut po wyłączeniu Amigi z zasilacza, żeby się znowu zabootowała.


Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 19:37:30 przez TuReX
[#6] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@TuReX, post #5

Masz jakieś karty turbo w tej Amidze?
[#7] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@AD99, post #6

Nie, mam tylko Kickstart 3.1 i 1 MB RAM-u (0,5 Chip/0,5 Fast) - rozszerzenie pod klapką. A turbo może coś pomóc?
[#8] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@TuReX, post #7

Myślałem, że może karta turbo robi ci psikusa. Ale widocznie, to nie to. Spróbuj przełożyć klawę z innej Amigi 500.
[#9] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@AD99, post #8

A czy jakby podłączyć przelotkę do klawiatury USB i ten układ resetu z oryginalnej klawiatury A500 będzie wyłączony to powinno załatwić sprawę?
[#10] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@TuReX, post #5

No to coś z układem resetu na klawiaturze będzie nie tak. Jeśli to Mitsumi, to schemat masz tutaj

A czy jakby podłączyć przelotkę do klawiatury USB i ten układ resetu z oryginalnej klawiatury A500 będzie wyłączony to powinno załatwić sprawę?

Jeśli mamy rację, to tak.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2023 21:02:30 przez snifferman
[#11] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@snifferman, post #10

Będę kombinował na pewno. Szkoda mi rezygnować z oryginalnej klawiatury, ale do testów można spróbować. Pewnie w weekend bardziej przysiąde.
[#12] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@TuReX, post #11

odkrec amige , wyciagniej klawe , zlokalizuj kontroler, wyciagniej bezpiecznie tasme transferowa (zielona folia) przemyj styk alkoholem - poskladaj i sprawdz ponownie - dwie kalwy uratowalem w ten sposob
[#13] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@HOŁDYS, post #12

W takim razie spróbuję wieczorem i dam znać. Może się uda..
[#14] Re: Amiga 500 i problem z resetem

@HOŁDYS, post #12

Trochę posprawdzałem i powymieniałem. Czyszczenie klawiatury nic nie dało niestety, ale po zmianie kabla wideo problem z resetem jest rzadziej (co któryś raz). Wcześniej nie zauważyłem, ale w AmigaTest Kit pojawiają się takie błędy:

CIAB TOD expects 5008 ticks: 12254911 -> FAIL
CIAB TOD IRQ Failure!

Reszta jest OK. Domyślam się, że chodzi o EVEN CIA (B), ale czy to wskazuje na uszkodzenie chipu czy problem z czymś innym na płycie? I czy to może być przyczyną tych problemów z resetem?


Ostatnia aktualizacja: 17.05.2023 17:35:41 przez TuReX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem