kategorie: A2000/A3000, Karty CF, Sprzęt
[#1] BlueSCSI i Amiga 3000
Cześć,
Podpiąłem do mojej Amigi 3000 z Cyberstormem MKII 060 BlueSCSI. Niestety transfer wg SysInfo4.4 to niecałe 2MB.

Konfiguracja bluescsi.ini:
[SCSI]
EnableSCSI2=0

Czy to jest normalny wynik czy problem jest gdzieś w konfiguracji?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2023 14:43:48 przez jargo
[#2] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@jargo, post #1

Hey.
Wprawdzie ja na swoje Blue Scsi jeszcze czekam żeby zrobić testy, ale w większości przypadków ustawienie trybu synchronicznego dla napędu powoduje znaczy wzrost transferu. Jeżeli ustawienie takie jest oczywiście możliwe, bo nie wszystkie pozwalają pracować w trybie synchronicznym. Ale słyszałem że bluescsi wyciąga dużo więcej, więc jest szansa że to faktycznie sprawa konfiguracji.
[#3] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@jargo, post #1

To jesteś krok dalej niż ja, bo mi na razie nie udało się go uruchomić. Dwie karty scsi2sd działają, a ta na razie nie chce. Trzeba chyba sięgnąć po instrukcję.
[#4] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@Rafał A-3000, post #3

Scsi2sd jest super, ale tylko to najnowsze w wersji V6 które właśnie pozwala na pracę napędów w trybie synchronicznym. Te stasze działają tylko jako asynchro.
[#5] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@Mokry, post #4

Wiem. Szukałem v.6 ale jest już niedostępna. Nawet na Amibay pytałem.
[#6] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@Rafał A-3000, post #3

Mnie na początku też nie chciał działać z obrazem systemu, który działał pod UAE. Dopiero wrzuciłem tam czysty obraz zrobiony poleceniem:
dd if=/dev/zero of=HD00_512.hda bs=1M count=1024
I odpaliłem na Amidze z dyskietki HDToolBox pod którym go zainicjowałem. Partycje utworzyłem już pod UAE i przegrałem pliki.
[#7] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@Mokry, post #2

Czytałem o trybie synchronicznym w dokumentacji BlueSCSI i próbowałem to ustawić narzędziem SCSI-Prefs z Aminetu (w kwestii SCSI jestem zielony, zresztą A3000 też mam od niedawna). Niestety wali błędem, że nie działa bateria na płycie i się nie uruchamia, więc w pierwszej kolejności muszę ogarnąć tą baterię.
[#8] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@jargo, post #7

Ja to ustawiam tymi narzędziami phase5 do blizzarda i cyberstorma. CyberSCSI to się nazywa. Unit control i scsiconfig.
[#9] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@Mokry, post #8

Tyle, że ja korzystam ze SCSI na płycie Amigi 3000, o tym narzędziu wyczytałem w dokumentacji BlueSCSI.

>> Download SCSI-Prefs and enable Synchronous Transfer. You need a clock battery to save settings.
[#10] Re: BlueSCSI i Amiga 3000

@jargo, post #9

Ten kontroler na płycie to tak wciąga max 3,5 mb

Jak mam tak skonfigurowane .
[SCSI]
# Settings that apply to all SCSI ids

# Select a system preset to apply default settings
# Known systems: "Generic", "MacPlus", "MegaSTE"
System="Generic"

#Debug = 0   # Same effect as DIPSW2, enables verbose log messages
#SelectionDelay = 255   # Millisecond delay after selection, 255 = automatic, 0 = no delay
#PhyMode = 0   # 0: Best available  1: PIO  2: DMA_TIMER  3: GREENPAK_PIO   4: GREENPAK_DMA
#Dir = "/"   # Optionally look for image files in subdirectory
#Dir2 = "/images"  # Multiple directories can be specified Dir1...Dir9
#DisableStatusLED 1 # 0: Use status LED, 1: Disable status LED

# Settings that can be needed for compatibility with some hosts
#Quirks = 0   # 0: Standard, 1: Apple, 2: OMTI, 4: Xebec, 8: VMS
#EnableUnitAttention = 0 # Post UNIT_ATTENTION status on power-on or SD card hotplug
EnableSCSI2 = 0 # Enable faster speeds of SCSI2
#EnableSelLatch = 0 # For Philips P2000C and other devices that release SEL signal before BSY
#EnableParity = 1 # Enable parity checks on platforms that support it (RP2040)
#MapLunsToIDs = 0 # For Philips P2000C simulate multiple LUNs
#MaxSyncSpeed = 10 # Set to 5 or 10 to enable synchronous SCSI mode, 0 to disable

# ROM settings
#DisableROMDrive = 1 # Disable the ROM drive if it has been loaded to flash
#ROMDriveSCSIID = 7 # Override ROM drive's SCSI ID

# Settings that can be specified either per-device or for all devices.
#Vendor = "QUANTUM"
#Product = "FIREBALL1"
Version = "2.0"
#Serial = "0123456789ABCDEF"
#Type = 0     # 0: Fixed, 1: Removable, 2: Optical, 3: Floppy, 4: Mag-optical, 5: Tape
#TypeModifier = 0  # Affects only INQUIRY response
#SectorsPerTrack = 63
#HeadsPerCylinder = 255
#RightAlignStrings = 0 # Right-align SCSI vendor / product strings, defaults on if Quirks = 1
#PrefetchBytes = 8192 # Maximum number of bytes to prefetch after a read request, 0 to disable
#ReinsertCDOnInquiry = 1 # Reinsert any ejected CD-ROM image on Inquiry command, 1 to enable

# Settings can be overridden for individual devices.
#[SCSI2]
#Product = "Disk with ID2"

#[SCSI5]
#Product = "CD-ROM Drive"
#Type = 2

# If IMG0..IMG9 are specified, they are cycled after each CD eject command.
#IMG0 = FirstCD.iso
#IMG1 = SecondCD.iso

# Raw sector range from SD card can be passed through
# Format is RAW:first_sector:last_sector where sector numbers can be decimal or hex.
# If end sector is beyond end of SD card, it will be adjusted automatically.
# [SCSI4]
# IMG0 = RAW:0x00000000:0xFFFFFFFF # Whole SD card


Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 08:21:29 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem