[#1] dopus.library
Cześć,
ściągnąłem archiwum DOpus v.4.16 i tu problemy:
1- install ,,woła", że brak instalatora
2- program nie uruchamia się, jest komunikat, że wymagana jest co najmniej dopus.library v.22.18 (lub późniejsza)

Kiedyś działała na mojej A4000 wersja DOpus4.10, ale teraz nie mogę wyszukać źródeł. Jesteście w stanie pomóc/podpowiedzieć?

Druga sprawa, to karta sieciowa do Amigi 4000. Mam kartę rozszerzenia. Jakiej wersji/modelu/typu powinienem poszukiwać?

Pozdrawiam
Wiesław
[#2] Re: dopus.library

@vienio, post #1

Cześć. Mi sie nigdy nie udało uruchomić dopus 4.16.

Poszukaj na google 4.12 łatwo znaleźć i działa. 4.10 też łatwo znaleźć.
[#3] Re: dopus.library

@Wankowicz, post #2

dzięki za sugestię... ale tu mam problem, może stąd, że po 20 latach wróciłem do Amigi i większość wiedzy zatarła się. Pobrałem wersję *.adf próba nagrania programu na dyskietkę kończy się niepowodzeniem, chyba dlatego, że rozpakowane archiwum *.adf przekracza pojemność dyskietki. Szukam programu transdisk, ale jak na razie bez powodzenia. Transadf, tsgui nie dają rady. Pewnie nie wiem czegoś.
Czy mając *.adf na hhd Amigi, mogę plik rozpakować np. do RAM: ?
Innej wersji spakowanej packerem lha nie znalazłem.
Jeśli mogę poprosić - możesz podać link do wersji DOpus 4.10?

Przy okazji ... stara wersja zachowana na dysku niby działa, ale kiedy próbuję uruchomić Config Amiga zwiesza się.
Pozdrawiam
--wp
[#4] Re: dopus.library

@vienio, post #3

Standardowy ADF ma 880kb ( 901120 bajtów).
Wszystko ładnie nagrywa się na dyskietki pod warunkiem że dyskietka jest sprawna.

Mając adf na HDD można go podmontowac po zainstalowaniu pakietu xfs (aminet) i mounlisty FILE0.
[#5] Re: dopus.library

@vienio, post #1

Druga sprawa, to karta sieciowa do Amigi 4000. Mam kartę rozszerzenia. Jakiej wersji/modelu/typu powinienem poszukiwać?


Możesz objaśnić? Co to znaczy "mam kartę rozszerzenia"? Pytasz jaka kartę najlepiej kupić pod zorro do a4000?
[#6] Re: dopus.library

@vienio, post #3

transdisk już godzinę generuje mi dyskietkę z obrazu adf... nie czekając na efekt końcowy zainstalowałem WinUAE. Na emulatorze migiem zainstalowałem DOpus4.12. Działa bezbłędnie.

Może naiwne pytanie - jak i czy w ogóle można zamapować napęd FDD PC0: w środowisku emulatora ?
Czy z WinUAE można cokolwiek wyeksportować na fizyczny dysk PCta lub dyskietkę?
--wp
[#7] Re: dopus.library

@vienio, post #6

Czy z WinUAE można cokolwiek wyeksportować na fizyczny dysk PCta lub dyskietkę?

Można zmapować folder na dysku PC jako dysk pod WinUAE. Ja tak sobie kopiuje pliki mając jeden folder "transferowy". Pod Win trzeba tylko mieć na uwadze, że pewne znaki, rozszerzenia plików, nazwy plików są zastrzeżone dla systemu i wtedy są problemy z ich skopiowaniem. Obejściem problemu jest przeniesienie ich w archiwum.

Na dyskietke możesz też przekopiować i jeśli będzid to DD 720KB to taką można odczytać pod Amigą. Aby nagrać 880KB na PC potrzebny jest dodatkowy hardware.
1
[#8] Re: dopus.library

@vienio, post #3

A jest taki piękny polski program GOadf! To używacie jakiś marnych namiastek. WSTYD oraz HAŃBA!!
2
[#9] Re: dopus.library

@vienio, post #6

Tak, w WINUAE robisz sobie plikopartycje.
[#10] Re: dopus.library

@Stoopi, post #8

Polecam, warto wesprzeć autora - 30zł i otrzymujemy kluczyk.
1
[#11] Re: dopus.library

@Hubez, post #10

hmmm na stronie bitplan.pl jest za 70PLN minimum. To gdzie za 30PLN można kupić ?
[#12] Re: dopus.library

@Yoshitaka, post #11

O, Panie...30 pln to było kiedyś. Teraz to faktycznie 70 pln. No ale m9ożesz sciągnąć i wypróbować z czym się to je.
[#13] Re: dopus.library

@Yoshitaka, post #11

Nie sprawdzałem obecnie. Kiedyś faktycznie tyle płaciłem...


[#14] Re: dopus.library

@vienio, post #6

jak i czy w ogóle można zamapować napęd FDD PC0: w środowisku emulatora ?

Podpinasz obraz dyskietki pc 720kb do pierwszej stacji i przy pomocy mountlisty pc0 masz do niej dostęp
[#15] Re: dopus.library

@Norbert, post #14

Cześć, bardzo dziękuję - chętnie skorzystam z podpowiedzi.
Ostatecznie działa u mnie wersja 4.16, choć jest pewien problem - na daną sesję mogę zmieniać konfigurację. Niby ta ustawiona, bieżąca DirectoryOpus.cfg jest zapisywana, jednak po restarcie dalej jest niezmodyfikowana wersja old, czyżby plik był nie do zapisu. System nie informuje o tym. Muszę poczytać o uprawnieniach i dostępie do modyfikacji.

Pozostaje mi jeszcze kwestia karty sieciowej do A4000, ale info o chęci kupna zamieszczę w innym panelu.
Jeszcze raz dziękuję, temat dot. DOpus można uznać za zamknięty.
Wiesław
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem