kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] HDMI joiner do WARP/Indivision
Kupiłem 9 miesięcy temu WARPa i czekam na scandoubler. Mogę się jednak nie doczekać więc rozważam za 1-3 miesiàce Indivision AGA MK3.

Będę jednak musiał połàczyć 2 HDMI (z RTG i z Indi), więc szukam rozwiàzania. Może ktoś zna:

- 2 HDMI in, 1 HDNI out
- bez zasilania/zasilacza
- auto przełàczanie źródeł sygnału (żadnych przycisków!)

Szukałem chwilę i nie ma. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
[#2] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@_DiskDoctor_, post #1

Selektor hdmi, nie wymaga zadilania:
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-switch-hdmi-2x1-blitzwolf-bw-hdc2-4-13916762674
Niestety bez przycisków to nie znam takiego urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 13:48:49 przez jaster
[#3] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@jaster, post #2

Takie też znalazłem, dlatego szukam bez przycisku.

Średnio ma sens montaż przycisku w obudowie.
[#4] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@_DiskDoctor_, post #3

Doczytaj, bo dużo z nich ma auto-switch (nawet, jak jest przełącznik). Możesz też pokusić się o przełącznik z pilotem... ale to już raczej dodatkowe zasilanie będzie potrzebne.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 17:57:23 przez X-Type^HVR
1
[#5] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@_DiskDoctor_, post #3

Jestem posiadaczem takiego modelu https://www.aliexpress.com/item/1005003698758582.html
Ma autoswitcha. Przycisk pełni rolę pomocniczą, jeżeli sygnał jest na więcej niż jednym wejściu jednocześnie, można przełączać się między aktywnymi wejściami. W komplecie jest też pilot, ale - jak zauważył X-Type - wtedy trzeba doprowadzić dodatkowe zasilanie dołączonym kabelkiem z dowolnej ładowarki USB (albo z kompa). Pomijając odbiornik pilota switch zasila się z HDMI.

Dodam jeszcze że "ultra HD 4K" to propaganda, ale na poprawne przełączanie do 1920×1200 można liczyć.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2023 19:24:32 przez Krashan
[#6] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@_DiskDoctor_, post #1

w tym roku będą
1
[#7] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@Dorian3d, post #6

Miały być w ubiegłym.

Zostało tylko - błahostka - reimplementacja Pauli...
[#8] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@_DiskDoctor_, post #7

Ty miałeś nie kupować Warpa ze względu jak to określiłeś na idiotyczną polityka cs labu co do wysyłania procka i czekania na kartę a jednak wysłałeś. Słowny nie jesteś za grosz ;)

Z powodzeniem od dawna używam indi przy warpie i hdmi switch i zmieniam przyciskiem co nie sprawia mi bólu ;)

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2023 14:03:30 przez Mariodj
1
[#9] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@Mariodj, post #8

Kijowa polityka to jedno a fajny produkt to drugie.



Z powodzeniem od dawna używam indi przy warpie i hdmi switch i zmieniam przyciskiem co nie sprawia mi bólu



Zewnętrznie?
[#10] Re: HDMI joiner do WARP/Indivision

@_DiskDoctor_, post #9

tak zewnętrznie
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem