kategoria: A1200
[#1] Digital Universe 1.03
Witam ,

Czy komus sie udalo odpalic program astronomiczny Digital Universe na amidze klasycznej z OS 3.2.2 ?
Próbowałem zarówno na karcie TF 1230 jak i TF1260 i za kazdym razem program po intrze sie wysypuje. Zainstallwałem go w wersji 020+ bez fpu. Binarek dedykowanych do 030 lub 060 brak.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 22:44:57 przez fibi
[#2] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #1

Wersja 1.01 (z FPU) u mnie działała na TF1260 i 3.2.2 oraz na 030 (nie TF) z 3.0.
Wersji 1.03 nie próbowałem bo nigdy nie znalazłem. Podpowiesz gdzie szukać?
[#3] Re: Digital Universe 1.03

@prz, post #2

http://ftp2.grandis.nu/eabsearch/search.php?_search_=1&search=Digital+Universe&category_id=&exclude=&limit=30&httplinks=on
[#4] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #1

Fajny program.
1
[#5] Re: Digital Universe 1.03

@_DiskDoctor_, post #4

podobno , ale mi nie działa..

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 19:35:00 przez fibi
[#6] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #1

Na emulowanej Amidze klasycznej bez problemu
2
[#7] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #3

Cześć.
Dzięki za link do wersji 1.03.

U mnie na TF1260 wersja FPU działa.
Nie sprawdzałem wersji bez FPU (a zdaje się takiej używasz) ponieważ instalator instaluje tylko wersję albo z FPU albo bez.

Może masz źle zainstalowane MUI bo ten program tego wymaga?

Tak na marginesie, to moim ulubionym programem tego typu z tamtych lat był Distant Suns. Nie wiem czy próbowałeś? Najnowsza była wersja 5, najwcześniejsze wersje nazywały się Galileo. Chociaż Digital Universe był jednak o rok młodszy i nieco nowocześniejszy.
1
[#8] Re: Digital Universe 1.03

@prz, post #7

Zainstalowałem wersje bez FPU ponieważ obie karty ( 1260 i 1230 mam z prockami LC)
Może faktycznie mam jakieś stare MUI ( lub zbyt nowe) Nie instalowałem MUI z tego instalatora DU bo juz posiadałem . Ale z niczym innym problemu większego nie ma.

Jeśli chodzi o programy które podales to nie pamiętam żebym ich używał. Wiem ze DU w 1994 roku zrobilo na mnie bardzo dobre wrażenie a mialem wtedy tylko golą 1200 tke z malym dyskiem .
Potem bawilem sie jakimis softami z atlasem nieba na PC pod DOSem lub PC Task
[#9] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #8

aa program po intrze wywala sie z komunikatem Digtal Universe: Failed returncode 20. Moze ktos wie co oznacz ten code.
[wyróżniony] [#10] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #8

Jeśli chodzi o programy które podales to nie pamiętam żebym ich używał. Wiem ze DU w 1994 roku zrobilo na mnie bardzo dobre wrażenie a mialem wtedy tylko golą 1200 tke z malym dyskiem .

Spróbuj tego Distant Suns 5. Może GUI jest prostsze, ale z tego co pamiętam, ma chyba nieco więcej możliwości i nadal uważam go za najlepszy program tego typu na Amigę.

Potem bawilem sie jakimis softami z atlasem nieba na PC pod DOSem lub PC Task

Pewnie Sky Globe . Mam nadal pod PC Taskiem.

program po intrze wywala sie z komunikatem Digtal Universe: Failed returncode 20. Moze ktos wie co oznacz ten code.

Może głupie pytanie, ale czy próbowałeś uruchomić ten program z ikonki wersji bez intra? Instaluje się taka i taka wersja.
[#11] Re: Digital Universe 1.03

@prz, post #10

tak próbowalem
[#12] Re: Digital Universe 1.03

@prz, post #10

Spróbuj tego Distant Suns 5. Może GUI jest prostsze, ale z tego co pamiętam, ma chyba nieco więcej możliwości i nadal uważam go za najlepszy program tego typu na Amigę.


na ftp grandisa widze 5 dyskietek Distant Suna w niewiadomo jakiej wersji w formacie DMS , nie wiem czy dam rade wrzucic DMSy pod virtualny naped z GoADF ...
[#13] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #12

1
[#14] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #1

Czytam ten wątek i pomyślałem że zobaczę czy u mnie to pojdzie.
Tez mam TF060 bez fpu
Zainstalowałem z ISO Digital Universe 1.03 i umnie odpalil sie normalnie, a zainstalowalem ver. bez fpu 68020+
[#15] Re: Digital Universe 1.03

@mwb113, post #14

jaki OS ? bo ja juz wiem ze to nie zalezy od Tfa
[#16] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #15

Taki sam jak u ciebie 3.2.2
Mogę nagrać film.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 12:20:10 przez mwb113
[#17] Re: Digital Universe 1.03

@mwb113, post #16

dzieki , no to mam cos skopane w systemie, albo wymaga duzo chipu, uzywam indy mk 3 i zostaje 1,6 chipu
[#18] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #17

Musiał bym sprawdzić, ale wydaje mi się że mam podobną wartość.
A co mówi snoopdos jak uruchamiasz program
[#19] Re: Digital Universe 1.03

@mwb113, post #16

przeinstalowalem MUI - problem sie rozwiazal,
PS pobralem rowniez kolejny atlas nieba - Digital Almanac III - ciezka kobyla , ponad 300mb , niestety instaltory wymagaja FPU
[#20] Re: Digital Universe 1.03

@fibi, post #19

Dzięki za informację o tym programie. Próbowałem zainstalować, ale przy uruchomieniu wymaga cybergraphics.library, więc jak się domyślam, również karty graficznej. Tej biblioteki zdaje się nie da się wykorzystać na AGA (chyba, że się mylę)?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem